Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MOTOR: spotřeba oleje 0,5l/100km, modrobílý kouř
PříspěvekNapsal: 10.04.2008 20:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

222

Klášterec n/O

No v prvním šardovi co jsem měl to na deset tis.km nevzalo skoro nic,sjelo to asi tak do půlky měrky.Co mám teď tak mám zatím najeto asi 3tis.km a hladina zatím drží na horní rysce,jestli ti to ale něco vzalo,může to být i jen turbem,když je trochu načatý,tak si to něco veme,hulí ti to?

PříspěvekNapsal: 10.04.2008 20:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

ne nehulí, když otevřu víčko na krytu vačky tak to dost "dýchá", asi kroužky, těžko říct, až se někdy dostanu pod auto tak se mrknu jestli to někde nemokvá olejem, vana je suchá

PříspěvekNapsal: 10.04.2008 20:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.09.2007

6550

Pržno okr. Frýdek-Místek

mi vzlínal olej pod víkem ventilů, a to jako že dost. Navíc netekl moc pod auto, za jízdy se odpařoval od výfukového potrubí...takže jsem netušil, že spotřeba oleje je větší, kvůli tomu těsnění...zadek motoru pod výfukem byl sice mastný,ale ne moc............po výměně spotřeba oleje rapidně poklesla...toť má zkušenost.......

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 10.04.2008 23:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

naposled jak jsem se díval pod auto tak to tam bylo dost od oleje, ale to bylo těsně po výměně turba (které se rozpadlo), olej byl všude, plný výfuk i intercooler, teď mám kolem 3tis km po opravě, takže by mělo jít poznat jestli to někde teče nebo vzlíná, mrknu na to

jinak jsem dolil cca litr oleje a hladina je na správné úrovni, před dolitím byla měrka suchá, takže není to taková tragédie, myslel jsem že tam budu dávat už jen Mobil, ale vracím se k Champion 10W40 84,-/L, oleje už neřeším, zajímá mne jen uvedená norma a potom cena

Předmět příspěvku: Žere mi olej
PříspěvekNapsal: 06.10.2009 20:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

21.12.2008

1

Praha-západ

Po opravě hlavy mi začal žrát olej cca 2000km - 0,5 litru. Hlavu dělali ve značk.servisu . Potřeboval bych poradit jak efektivně snížit spotřebu oleje.Nějaký jednoduchý návod . Auto potřebuju denně a nemůžu si dovolit mít ho dlouho v servisu.Sharan 1.9TDi 85 kW.rv.2001 najeto 214000km.
díky za jakoukoliv radu

Předmět příspěvku: Re: Žere mi olej
PříspěvekNapsal: 06.10.2009 21:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

21.06.2009

261

Malá Skála

co delali za opravu??
jestli to predtim olej nezralo, tak udelali neco spatne a nejefektivnejsi bude dat jim to opravit jeste jednou, jinak budes bez auta delsi dobu nez by jsi chtel....

Předmět příspěvku: Re: MOTOR, SPOTŘEBA OLEJE, modrobílý kouř
PříspěvekNapsal: 02.11.2009 22:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.10.2009

84

Omlouvám se, snad nejsem úplně mimo téma, ale mohl by mi někdo fundovaně napsat, kde je na měrce motorového oleje u mého auta (viz. vepsáno dole) min. a max. hranice množství oleje ? Vím, je to asi banalita, ale donedávna jsem si myslel, že to neomylně vím, pak jsem doma našel manuál v němčině a z toho pochopil, že jsem se sakra mílil. Mám měrku klasický "kulatý" drát, který je zhruba uprostřed splacatělý a uprostřed té plošky je čárka. Tu logicky považuji za střed. Co je po vrch sploštění, jsem považoval za MAX a spodek sploštění za MIN. Takto jsem to i koupil a olej byl prý kvůli mně měněn, abych měl v autě nový...odborníkem. Najel jsem 6tis. km, olej neubývá, možná jen asi 1 mm podle měrky, ale nyní jsem zjistil, že na měrce v té ploché části je ještě drobounké zrnění, vytečkování, které má strašně malinký rozsah od středové čárky jak směrem nahoru tak dolů a toto prý vymezuje max. a min. hranici....! To znamená, že jsem žil v omylu a jsem dobrý 1 cm nad maximem...co z toho plyne a hrozí ? Zatím na autě nic negativního nepozoruju (úbytek, prosakování a pod. oleje...) A jak je možné, že se prodejce, který se Galaxíky zabývá, takto mylně domníval...? A nebo jsem špatně pochopil manuál ? Kde je pravda ?

PříspěvekNapsal: 02.11.2009 22:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.09.2007

6550

Pržno okr. Frýdek-Místek

tohle bych vůbec neřešil.....myslím ten centimetr nad......tím nic nezkazíš, pokud máš hladinu v rozmezí toho zploštění, neřeš to.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 03.11.2009 16:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

792

Hradec Králové

Máš manuál ?? Pokud chceš, tak mi pošli Tvoji e-mailovou adresu (třeba přes SZ nebo e-mailem) a já Ti ho hrknu na úschovnu (má to 20MB).

Přílohy:
116.jpg
116.jpg (205.67 KiB) Zobrazeno 1674 krát

PříspěvekNapsal: 03.11.2009 20:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.10.2009

84

Děkuji za obrázek a předem za manuál, poslal jsem ti svou e-mail adresu. Jo, ten obrázek (viz. výše) je fajn a maximálně výmluvný. Já to koupil po výměně oleje a toho bylo dle měrky dokonce nad tím sploštěním, tedy nad povoleným maximem. Já ale věřil prodejci, že ví, co dělá, neboť se Galaxíky zabývá...ale toho oleje tam bylo fakt moc, podle mého pozdějšího zjištění. Bohužel jsem na to najel asi 5 tisíc km, tak snad nic neutrpělo, potom se mi podařilo odsát to do té míry, že to bylo na vrchní hranu toho sploštění, tedy mírně nad tím, lehounce nad Max. (před tím, po koupi, to bylo už na tom "kulatém" drátu asi půl cm).
Teď přemýšlím, že ještě část odpustím. Jinak auto, asi po ujetí 7 tis. km, vypilo dle měrky 1 mm (tedy skoro nic) a mám to tak nějak nyní na maximálním možném maximu podle obrázku, kde je 66 kW TDi (mám 81 kW, ale to bude určitě totožné).
Snad výrobce nechal "pro jistotu" nějakou mezeru...vůli... a "rozumné" přelití škody nenapáchá...

PříspěvekNapsal: 04.11.2009 19:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

tdi 66 a 81kw - při výměně stačí nalít 3,5l aby hladina byla v oblasti B až C

Předmět příspěvku: MOTOR, SPOTŘEBA OLEJE, modrobílý kouř
PříspěvekNapsal: 18.07.2015 09:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

21.08.2008

36

Vysočina

MOTOR, SPOTŘEBA OLEJE, ATM 1984 ccm (2.0)
Zdravím všechny příznivce těchto krásných automobilů. Mám Alhambru II s motorem 2.0 ATM (benzín) posledních 1000 km se mi prudce zvedla spotřeba oleje, olej dolévám od samého začátku, ale bylo to tak litr na 3000 km nyní je to litr na necelý tisíc km, motor nekouří, startuje normálně, spotřeba PHM v normě dle jízdy, na motoru je najeto 147.000 km. Máte někdo nějaký tip, co by to mohlo být? Motor je suchý, vana pod motorem také, pod autem nic, ani kapka, usuzuji, že motor olej žere ... Použít, či nepoužít aditivum do oleje ... zkušenosti třeba s Militec-1 atd. Olej dávám Texaco Havoline 10W40. Děkuji všem

Obrázek

PříspěvekNapsal: 18.07.2015 15:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

05.07.2010

109

Aditivum tomu nepomuze,uz spotreba 1 l oleje na 3000 km je moc velka,to je kompletni vymena oleje za 15 ooo najetych km.
Bude mit asi najeto ne 140 000 km, ale nejakych 300 - 400 000.Nech si zmerit tlaky valcu,pri kazdem startu nezuhuli modre?
Ztvrdla gufera ventilu taky dokazou pekne zvednout spotrebu oleje.

PříspěvekNapsal: 18.07.2015 19:59 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

20.02.2015

13

Náchod

Osobně bych to taky tipnul na ventilový gufera.

PříspěvekNapsal: 18.07.2015 22:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

21.08.2008

36

Vysočina

Citace:
Aditivum tomu nepomuze,uz spotreba 1 l oleje na 3000 km je moc velka,to je kompletni vymena oleje za 15 ooo najetych km.
Bude mit asi najeto ne 140 000 km, ale nejakych 300 - 400 000.Nech si zmerit tlaky valcu,pri kazdem startu nezuhuli modre?
Ztvrdla gufera ventilu taky dokazou pekne zvednout spotrebu oleje.

Díky za odpověď, jelikož se jedná o benzínové provedení, nepozoruji žádný kouř, ani podezřelý zápach, tlaky změřené nemá, ale po dovolené se chystám do servisu, zajímalo mě jen, jestli aditivum, pomůže, nebo spíš ublíží. K těm najetým kilometrům, si myslím, že snad stav sedí, auto je dovezené z Německa v roce 2008 a je k němu serviska, na cebii, jsem taky nic podezřelého nenašel. Možná se jedná jen o opotřebení vlivem provozu mám cca 2/3 najetých kilometrů po městě se studeným motorem ...

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]