SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od crazyduke »

"já osobně" bych svoje dítě uprostřed sedět nenechal, neboť 1) pás ze stropu je příliš vysoko a šel by dítěti přes krk a 2) velmi vysoké nebezpečí úrazu letícími předměty z palubní desky, kusy skla aj. :?
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od Dedla »

BlueDot:
Samozřejmě podsedák na středu + límec mám,ale líbilo by se mi využití varianty 2 in 1.
A nemusíš vozit další zbytečnou věc-podsedák sebou.
crazyduke:
za 1) Pás jde dítěti úplně stejně jako origo tříboďák na krajních sedačkách,protože je protažený pod límcem.
Kdyby jsi měl tři děti,budeš mluvit jinak,nebo to 3-tí budeš vozit někde v kufru?
za 2) Nejsem příliž nadšený z této doby různých bezpečnostních systémů a novodobých nařízení.
Dost lidí tu je "odkojených" v Trabantech a Škodovkách,tyhle blbosti dřív nebyly a život je stále stejný jako dnes...
... (takový nárazník Tatra 815 na boční dveře - myslím,že by jsi raději prcka posadil na střed)...
No nic,nechci se tu dohadovat o blbostech,zajímalo mě něco jiného...
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od crazyduke »

Jasně Dedlo, dřív sice ve škodovkách a trabantech nebyly takové autosedačky a zádržné systémy jako dnes, ale zase jsme nepotkávali " 18 - 20tileté MAGORY" v bavorákách co to valí mimo obec 150-200 km/h.... a po dálnici za rok projelo aut jako dnes za 1 den!!! Tak bych s tímhle přirovnáním bych moc nesouhlasil..... :oops: viz. nehodovost tenkrát vs. dnes :velo:
A pokud má někdo 3 děti tak to je potom jasný s tou prostřední dětskou sedačkou.... jen bych se bál fakt toho pásu!!! Na srazíku zítra se na to mrknem.... :wink:
Jinak mezi přední sedadla se dá použít taková síťka, která má případně zadržet letící předměty z palubní desky, jako třeba mobily a navigace aj. ale jestli to fungy... :?: :?: :?:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

kofson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.11.2010 10:30
Bydliště: Luhačovice

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od kofson »

Ahoj,
koupil jsem Sharan Family r.v.2004. Až doma jsem objevil, že místo prostřední sedačky ve 2 řadě je sedačka pravá. 8O (Takže mám ve 2. řadě levou, pravou a pravou sedačku). A tudíž nemůžu zapnout prostřední 3bodový pás, který vede ze stropu.
Poraďte:
- musím koupit speciální středovou sedačku? (S oběmi uchýty bezp. pásu vlevo i vpravo)
- nelze pouze dokoupit a domontovat chybějící úchyt?

Díky za radu...

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od crazyduke »

HELP:
Zkusím to znovu, máte někdo ponětí jak opravit pásy u IDS málo se navíjí - když posadím prcka dozadu, zmáčku navíjení tak se lehce navinou, ale zastaví se hned co se dotknou děcka.... Tak je mají moc volně a nedají se dotáhnout!!! Je nějaká možnost to rozebrat a třeba nějak portočit pružinu nebo tak něco???? Díky docela to spěchá!!!
:kap: :kap: :kap: :kap: :kap: :kap: :kap:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od ruza »

Mě pomohlo sundat vložku té dětské sedačky, alespoň horní část, aby bylo dobře vidět jak se pás navíjí, a celý pás vytáhnout ven a kontrolovaně jej navinout zpět. Asi jsem tam měl pás mimo navíjecí osu...
Jinak na dotáhnutí - zapnu pás nechám navinout, utáhnu spodní část pásu (tahem od přezky nahoru), lehce celou dlaní přitlačím přes pásy prcka na hrudníku do sedačky a nechám opět zatáhnout pásy.
Tak asi tolik...

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od crazyduke »

vytáhl jsem je už několikrát, ale asi né úplně... dnes to ještě zkusím.... :wink:


Tak jsem to vytáhl na max a samotné se navíjí až do konce, tak nevím... ale ještě mě napadlo prostudovat návod na obsluhu, kde jsou integrované sedačky popsané a našel jsem tam jeden obrázek... tak si myslím, že jsem je měl zvednout do 2. polohy, protože je klučina větší a zády se asi opíral o pásy a proto nešly navinout... Další věc byla protočený pás v "karabině"... 2.foto
2.1.20 sharan-jistota je jistota.jpg
Obraz004.jpg
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od crazyduke »

Ještě mě zaráží toto: viz text pod obr. to mám tedy otáčet sedadlo????
2.1.19 sharan-jistota je jistota.jpg
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
MICHAL K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 20.10.2010 06:12
Bydliště: vrchlabsko

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od MICHAL K »

kdyby nedej bože se něco stalo tak pujde dítě celou vahou do opěradla sedačky. když bude sedět po směru jízdy tak si myslim že těma pasama co má přes ramínka tak mu sklouznou.a zustalo by viset za pas na těch přezkach takže by si třeba zlomilo pateř nebo i něco víc.nevím abych na hodou neplacal nesmysli.jinak dřív co jsem měl sedačku tak tam byl obr u nějaké kategorie že měla byt otočená
MICHAL K,SEAT ALHAMBRA 1,9TDI 96KW,Seat Alhambra 2,0 103kw r.v2008

Uživatelský avatar
wende
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2010 09:49
Bydliště: VRCHLABI

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od wende »

Sedačky maj atest takže se není čeho bát.Musí mít ty pási na ramínkách tostatečně natažeý aby jim nespadli.A k tomu ten límec.Já je používám a sem max spokojen.
Ford GalaxyII 1,9 85KW GHIA 2002

Uživatelský avatar
MICHAL K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 20.10.2010 06:12
Bydliště: vrchlabsko

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od MICHAL K »

ja ten límec bohužel nemám no ale asi je to dobrá věc budu to muset sehnat .apro ty nejmenší je to i bezpečnější když je sedačka obraceně i když to má atest.
MICHAL K,SEAT ALHAMBRA 1,9TDI 96KW,Seat Alhambra 2,0 103kw r.v2008

Uživatelský avatar
wende
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2010 09:49
Bydliště: VRCHLABI

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od wende »

Tak stim sem se ete nikdy nesetkal obracet sedačky.Zvedneš podsedák a vyklopíš ty pási ven a nastavíš ty 5bod pási tak se nemůže nic stát.
Ford GalaxyII 1,9 85KW GHIA 2002

Uživatelský avatar
MICHAL K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 20.10.2010 06:12
Bydliště: vrchlabsko

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od MICHAL K »

to jo vyklopíš celí opěradlo daš sedak nahoru.ale nemáš to snad pro ty nejmenší. mě v tom jezdí holka 3apul roku tak ji mam normalně po směru. ale malí dítě je jak guma atd pada ještě ze strany na stranu žejo a byla by to i rana od pasu kdyby se něco stalo.když je sedačka obráceně tak by šlo dítě dopředu jako na plochu opěradla
MICHAL K,SEAT ALHAMBRA 1,9TDI 96KW,Seat Alhambra 2,0 103kw r.v2008

Uživatelský avatar
MICHAL K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 20.10.2010 06:12
Bydliště: vrchlabsko

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od MICHAL K »

crazyduke píše:Ještě mě zaráží toto: viz text pod obr. to mám tedy otáčet sedadlo????
2.1.19 sharan-jistota je jistota.jpg
tak je to i v manualu na galaxy ale je to jenom pro tu první skupinu tech 9-18kg a musí byt připoután 5bodovím pásem
MICHAL K,SEAT ALHAMBRA 1,9TDI 96KW,Seat Alhambra 2,0 103kw r.v2008

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od crazyduke »

no zatím moje malá váží 6 - 7 kg je jí 5 měsíců, tak zatím jezdí ve vajíčku, ale už začínám schánět límec a info co a jak, protože brzy se nenadějeme a bude pro ní vajco malé... :lol:
Ale vezl jsem kamarádovo kluka cca 1,5 roku tak tam už by měla bej ta sedačka asi obráceně ne?
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“