BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od kubenec »

To netusim, ale veci maj funkcni a maj prodejnu 10min. autem od domu. 8-)Mozna taky z duvodu, ze provozuji min. 4 e-shopy a maj vlastni skladovou logistiku a na krame 1 cloveka(majitele).
Treba takova Kellyna ma ceny pro registrovane velkoodberatele, taky podobny. Z pravidla 38% z ceny pro obycejne smrtelniky. Nedavno jsem tam kupoval original olej.filtr na Fabku za 114,-. Puvodni cena 180,- jako u Skoda-auto.
Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od 007houmr »

Dík za tip!

Odesláno z mého GT-I8190N pomocí Tapatalk
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od smolda »

A co prolézt tohle: http://eshop.autorozvody.cz/tecdoc/" onclick="window.open(this.href);return false;
A tady je maj taky levnější: http://autodily.mjauto.cz/vw/sharan-7m8 ... X414E.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od kubenec »

Pavle mas pravdu. E-shopu s podobnou cenou je vic. Ja si ho vybral prave kvuli dostupnosti.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od 007houmr »

Je pravda, že jsem hledal jen v kamenných obchodech v okolí. eshop sem úplně zazdil. Co se týká těch repasů, doufám, že pak bude aspoň na 3 roky pokoj.

To Kubenec: Jak dlouho už máš ty repasy a je to O.K.?
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od kubenec »

Mam pouze PZ. Zasekavala se rucka. Mam ho cca rok a nevim o nem. Stale puvodni barva od pozikovani. Je to original zabalene od TRW z 24mesicni zarukou.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od smolda »

Já mám všechny 4 repasy už přes dva roky a OK. Koupeno z MJ Auto.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od 007houmr »

A jakou značku repasu máš? Nabízeli mě od A.B.S a od TRW. A.B.S neznám a jsou o něco levnější.

Odesláno z mého GT-I8190N pomocí Tapatalk
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od M@rty74 »

Mám taky "repas" od TRW na ZP kole cca dva roky a na pohodu.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od kubenec »

TRW repasuje zásadně originální třmeny. A.B.S. taky neznám.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od Marek77 »

Já si repasuju brzdiče sám. Ono na tom totiž vůbec nic není. Základním (a pravděpodobně jediným) problémem je zakouslá hřídelka k páce ruční brzdy, která prochází prasetem. Když páku ruční brzdy sundáte a urvete ten simering pod ní, vysype se na vás tuna rzi. To lze ovšem velmi snadno a levně opravit i doma - opravná sada stojí pár desetikorun a je to za hodinu hotové. Dělal jsem to mnohokrát - SAGy jsou tím pověstné, Passaty, Octavie a další vozy samozřejmě též. Hliníkové brzdiče se dělají hůř, protože hliník se mrcha jedna sype jako písek a mnohdy chybí materiál. Ale u litiny je to sranda.

U sebe jsem repasi dělal rok po koupi vozu, takže únor 2008. Důvod stejný - zaseknutá ruční brzda a kola smykem. Od té doby mám najeto 130 tisíc km a nevím o tom. Maká to jako nové. Celé to stálo asi 250 Kč za dvě opravné sady gumiček, k tomu samozřejmě nová brzdová kapalina (ta od té doby pochopitelně měněna co dva roky). Letos se chystám, že to preventivně udělám zase. Jeden simering mám totiž roztržený a nechci, aby to došlo tak daleko, že se to znovu sekne. Takže dvě opravné sady gumiček a volné odpoledne.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od smolda »

Šel jsem do repasů TRW a jak jsem psal - pohodička.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od 007houmr »

Repas kvůli kousnuté ručce sem už dělal taky, ani nevím, jak je to dlouho. Tipuju tři roky zpátky. Ale s tím problém nemám. O víkendu jsem měnil kotouče a desky, protože ty staré byly K.O. Vzhledem k tomu, jak kotouče vypadaly, hlavně levá strana, tak jsem se snažil co nejlépe očistit všechny styčné plochy, aby tam destičky měly "volný pohyb". Když jsem vracel pístek, cítil jsem, že šel o něco hůř otáčet, než ten pravý. Když jsem brzdy zajížděl, tak podle odřeného laku je dobře vidět, že na levý kotouč dosedá deska jen polovinou. Nejdřív sem myslel, že s ním bude asi něco v nepořádku, ale když desky brzdí, ikdyž jen polovinou, tak tím by to být nemělo, nebo se mýlím? Z toho sem usoudil, že pístek funguje. Ještě to jednou rozhodím, jestli se třeba nevzpříčila deska, ale to si nemyslím, třmeny už jsou starší a jak jsem je ještě čistil, tak desky tam mají místa k pohybu dost. Nevím, jestli je to možné, ale když jsem se díval na ten brzdič, tak se mě zdálo, že ty packy, co tlačí na vnější destičku nejsou úplně kolmo ke kotouči. Očistil jsem z nich dost rzi. Ale ty by měly být litinové, takže by neměli odrezávat. Je to tak?
Proto raději chci vyměnit celý brzdič, protože si myslím, že zub času už na něm hlodal dost do hloubky. Pokud je cokoliv z toho co píšu hloupost, klidně mě zkritizujte. Třeba se chystám vyhodit peníze za brzdič zbytečně. Díky!
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, KOTOUČE: výměna zadních kotoučů, postup

Příspěvek od smolda »

Je celkem normální že se časem díra v třmenu vytahá - je elipsová. Pak už ti opravdu nezbývá než koupit nový.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od 007houmr »

Mohly by s tím mít něco společné vodící čepy? Gumky na nich jsou ale ok, namazáno je dobře a chodí dobře.

Ale pokud se opravdu ten třmen časem vytahá, tak myslím, že to bude můj problém.

Odesláno z mého GT-I8190N pomocí Tapatalk
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“