AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
ŠÁMOT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.03.2009 00:26
Bydliště: Plzeň

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od ŠÁMOT »

OK.Díky za rychlou reakci pane je vidět že jsi stále ve střehu.Později poreferuji jak se to vyvíjí.

Uživatelský avatar
Šupet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 30.10.2008 15:39
Bydliště: Novojičínsko, Vražné

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od Šupet »

Nazdar pánové, taky mi začal svítit pytel :( . NaVAGu jsem nebyl. A ani nevím kdo je nejblíž (ať neplatím nekřesťanské prachy servisu). Řek bych že mám jen dva bagy. Opravdu nefunguje i ten druhý?!
Jak se leze k tomu kroužku pod volant. je to složité? A je to náročné zase složit? :idea:
Díky
Myšlenka směřuje k uskutečnění!

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od marty_ »

supete, mas to kousek ke mne, VAGem ti to mohu proletet.(pokud nemas nove provedeni komunikace, na to bych nemel kabl) A pripadne ukazat jak ke kolecku.
V kostce:
airbag drzi zespod volantu dvema torxy.
Sundanim tech dvou sroubku lehce sundas pytel , ale az po odpojeni konektoru co vede zespod do toho pytle.
pak sundat volant.. (tusim ze to je klic 22, ale nejsem si jist)
pote bude zapotrebi (asi) sundat plasty horni a dolni ktere zakryvaji prepinace na smerovky a stterace .. sundava se 4mi sroubky zespodu.
A jsi u krouzku. Ten drzi asi na trech sroubcich Presne ti to nepovim. Budu to vedet ve ctvtek.. to jedu do Slavice pro opraveny krouzek.. ted jezdim bez nej a aby mi pytel nesvitil, toz tam mam 2,5ohmovy odpor vrazeny v patici k airbagu...
tot asi vse.
cauky marty
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Uživatelský avatar
Šupet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 30.10.2008 15:39
Bydliště: Novojičínsko, Vražné

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od Šupet »

Díky za popis, vypadá dobře. Uvidím, jak mi to všechno vyjde. Ještě by mě zajímalo, jestli v případě nefunkčnosti jednoho, nejde i ten druhý.
Myšlenka směřuje k uskutečnění!

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od marty_ »

ciste teoreticky by spolujezdec mel buchnout a dokonce i ridicuv by mohl buchnout ackoli sviti kontrolka... vse hlavne zalezi na tom co rekne VAG
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Uživatelský avatar
Briannn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od Briannn »

Když budu mít v autě 10 bagů a jeden vadný, tak mi jich 9 nebude fungovat :?: To je uhozený ne :?: Vždyť VAG hlásí závadu jen jednoho ne těch ostatních :mrgreen: . Příklad: třeba 1min před nehodou nastane vada duchny řidiče, proto nevystřelí duchna spolujezdce (tedy za předpokladu, že je sedačka obsazena) to je, ale blbost. To jen na vysvětlenou o funkčnosti duchen v autě :drv: :cowb:
Ford Galaxy 2.0 85kW 1997 prodáno
Ford Galaxy 2.8 VR6 150kW tiptronic 2001 prodáno
Ford Fiesta 1.25 16V Zetec 55kW 1999
Ford S-max 2.0 TDci 96kW automat 2007

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od mimayin »

Ahoj kluci. Mám taky problém s tou kontrolkou Airbagu. Měl jsem baterku na nabíječce a když jsem ji dával zpátky, tak jsem nejdřív dotáhl jisticí patku a zapoměl dotáhnout plus kontakt. Minus dotáhlý byl. Při startování mi to při držení klíčku 6x spadlo a naskočilo, při tom trochu zakouřilo od plus kontaktu u baterky (on byl taky vlhký protože byla mlha a mráz) a po dotažení vše v pohodě. Jenom zůstala svítit kontrolky od Airbagu. Vyřeší to taky smáznutí Wagem? Příští týden jedu do servisu měnit termostat, svíčky a přeměřovat zapalovací kabely (vynehává válec). Velice moc díky za odpověď. mimayin

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od abeljozef »

Asi budes mat v pamati zavad zapisane nizke napatie na svorke 30.

Vymazat ju neni problem len pozor z akou diagnostikou to budes robit.

Pouzitie VAG 304 a 409 v sebe nesu ryziko ze by mohli poskodit RJ airbagov okolo roku vyroby 2000. Je to dane chybou softwaru RJ airbagov. Nozost ze by sa to mohlo stat je velmi mala ale je tam. Novsie VAGy ako 607 a vyssie tiez VAS alebo BOSCH KTS je v pohode.

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od mimayin »

Díky moc za upozornění. Dám na to rozhodně velký pozor. mimayin

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od marty_ »

Šupet píše:Nazdar pánové, taky mi začal svítit pytel :( . NaVAGu jsem nebyl. A ani nevím kdo je nejblíž (ať neplatím nekřesťanské prachy servisu). Řek bych že mám jen dva bagy. Opravdu nefunguje i ten druhý?!
Jak se leze k tomu kroužku pod volant. je to složité? A je to náročné zase složit? :idea:
Díky
to supet: jak to vypada? mas klid od doby co jsme to vagem smazali? bo opet svitis?
(pro ostatni supetovi vag nahlasil chybu o nizkem napeti, po smazani chyby kontrolka pytla zhasla)
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od mimayin »

Na VAG jdu v pátek. Já do servisu musím, protože je asi v pr...zapalovací kabel. No možná to bude jen svička, a nebo taky lambda. Ta minule jako že nic a po chvíli naskočila. No evidentně to jede na pět válců. Zajímavé je, že když jsem odpojil váhu vzduchu tak se to trošičku zklidnilo. Ale váha je úplně nová ze servisu. No to bych jim to okamžitě reklamoval. Proto jdu na VAG do servisu. Jinak uvažuji, že koupím notebook a příště si na to kouknu sám. Teď je ale zrovna odbobí, kdy šetřím každou korunu a na nootebook prachy nazbyt nejsou. Určitě Vám dám vědět co a jak. :roll: mimayin.

Uživatelský avatar
Šupet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 30.10.2008 15:39
Bydliště: Novojičínsko, Vražné

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od Šupet »

to Martys:
Díky za opání. No Zase za krátko, po pár km začal airbag svítit. Na kruháči. Jak bude čas, tak to rozeberu a zkontroluji, jestli to není zaoxidované, nebo tak něco.
Na výměnu kroužku teď nemám pomyšlení. Nemůžu furt sehnat solidně placenou práci a abych třeba nepřišel o Galaxíka dost se musím snažit. Hold - krysa, teda kryza. Proto mi nezbývá moc času skoro na nic (jak se zadaří, určitě se za tebou stavím).
Myšlenka směřuje k uskutečnění!

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od mimayin »

No takže u VR6 je výměna termostatu síla. No už to mám za sebou ale budka je naprasklá, takže po vánocích to budu muset udělat ještě jednou. Oni novou skladem neměli a já musím jezdit. Výměna svíček taky bomba, tahá se to až kdesi zdola. :( Kable na měření dobré, ale dle sdělení to taky může střilet do boku. Na VAGU to ale po výměně termostatu a svíček OK. Jenom za studena se mi nechytá lambda, pak se chytne a vypaádvá, chvílli nestíhá, pak zase vypadne a pak se chytla a už dobrý. To celkem odpovídá chování celého motoru. :roll: Aspoň že mi už nepadají otáčky (zatím...). No ta hláška o airbagu se smázla ale muselo se jít do airbag VW. Jsou tam dvě kolonky. Teď už OK. Motor se chová o hodně lépe. Uvidím co zítra ráno za studena. Dodělám to až po svátcích, protože teď už by to byl moc velkej balík. :| :| mimayin

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od mimayin »

Do teď kontrolka Airbagu nesvítila. Dokonce i motor se choval celkem slušně. Až dnes (mlha jako mlíko a zíma). Po startu vše OK a před výjezdem (couvám do kopečku) jsem zastavil a začalo to kolísat. To vždy pohasíná mírně světlo v palubce. Zařadil jsem a při výjezdu jsem málo přidal plyn a motor skoro zhasl (samozřejmě světla skoro taky) Po vyjetí ze zahrady ven jsem zjistil, že mi kontrolka Airbagu svítí zas. To je v prrrr.... :evil: To se mi nezdá normální. Nebo mohlo poklesnout souhrou kolísání otáček a poklesu výkonu motoru k tak malému napětí, že by to zase rozsvítílo kontrolku? 8O Do teď to bylo naprosto bez problémů. A dá se to v softwaru nějak zamezit? :?: mimayin

Uživatelský avatar
Šupet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 30.10.2008 15:39
Bydliště: Novojičínsko, Vražné

Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu

Příspěvek od Šupet »

Myslím, že to v softwaru nebude. Spíše v regulaci motoru. A možná taky v regilaci napětí. Při poklesu otáček (pod volnoběh) nestíhá alternátor a regulátor napětí to nestihne uřídit. Napětí spadne dolů a rozsvícení bagu je tady. To totiž reaguje na pokles napětí.
Možná se pletu, nejsem odborník.
Myšlenka směřuje k uskutečnění!

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“