Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 185 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: svítí kontrolka airbagu
PříspěvekNapsal: 09.07.2015 15:30 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

25.09.2007

4756

Praha

Začni tady viewtopic.php?f=50&t=25546

kontrolka ale signalizuje kdeco, takže bez diagnostiky to bude běh na dlouhou trať

Realizace slaboproudých a bezpečnostních systémů.
A trocha mých konstrukcí.

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Předmět příspěvku: Re: AIRBAG: svítí kontrolka od airbagu
PříspěvekNapsal: 10.07.2015 11:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.03.2010

3

Díky za nasměrování, hledal jsem to ale asi špatně.

PříspěvekNapsal: 05.08.2015 17:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.03.2010

3

Dnes jsem byl na diagnostice a chyba šla vymazat (když je přerušený plochý kablík tak ani nejde smazat) . Proměřili jsme dráhy = průchozí, ale když jsem hnul volantem tak se to někde přerušovalo, takže je to nalomený. Tak to asi taky zkusím najít a sletovat pokud to půjde. Hledal jsem kolik stojí nový kroužek ale marně. Máte někdo odkaz na aktuální cenu?

PříspěvekNapsal: 01.04.2016 08:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

40

sloVWakia

Zdravim Priatelia,
Asi po štvrté sa u mi objavila klasicka zavada airbagu :
1 Fault Found:
00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)
32-00 - Resistance Too High

Vzdy sa mi to objavilo ked auto stalo na slnku (rozdiel teplot) tak som vedel ze je to najskor vadnym konektorom. Tentoraz vsak hlaska nesla vymazat Vagom, uz som bol z toho na nervy, tak rozobral som volant, konektory som precistil kontoxom a dokonca som ich spendlikom napruzil. Ale nepomohlo stale rovnaka hodnota odporu (privysoka).
Az som na webe nasiel forum kde maník pise ze je to časty problem mnohych typov VW a problem je v konektore pod sedackou, nechcel som tomu verit, ved coze ma spolocne konektor pod sedackou s bagom vo volante. Tak som to vyskusal ako poslednu moznost a predstavte si ze iba raz som ten konektor rozpojil a znova zapojil a odpor na Vagu sa upravil na „correct“ a zavada sa dala vymazat a vsetko je OK.
Tu je spominane forum: http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... Code-00588
Tak Vam to mozno pomoze pred tym nez investujete do drahsiej opravy...

PříspěvekNapsal: 30.07.2016 13:14 
Pilot
Pilot

Hodnost:

Pilot

19.07.2016

22

Praha

Ahoj, před časem se mi rozsvítila kontrolka airbagu, po smazání vagem (hodnota odporu byla příliš vysoká - sporadická) vydržela zhaslá vždy tak 20km, po rozebrání kroužku pod volantem jsem našel přerušený drátek, kroužek jsem se pokusil opravit spájením, ale..
po složení a promazání vagem mám opačný problém.. hodnota odporu příliš nízká a kontrolka svítí stále..
hádám, že když je hodnota odporu příliš malá, někde by měl být zkrat, ale po prozvonění kroužku jsem nic nenašel..
A klakson troubí..
v čem může být problém?
Airbag do teď fungoval, pracoval jsem vždy s odpojenou baterií, tak by se poničit snad neměl..
A ještě dotaz, můžu proměřit pytel multimetrem pro zjištění odporu (bojím se právě zničení či odpálení bagu)?
dá se bag přepólovat? ale jsem si na 99% jistý, že jsem ho zapojil tak jak byl..
--------------------------------
edit: Tak vše zdárně vyřešeno a opraveno.. problém byl v konektoru od kroužku, který jsem při pájení trošku poškodil. konektor při správném zapojení rozpojí první a druhý pin a mě zůstaly spojené - to znamenalo zkrat a proto byla hodnota odporu příliš nízká..
jen mi není jasné proč konektor při rozpojení spojuje první dva piny, smysl mi uchází...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 185 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]