KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
KAREL-4M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 15.07.2012 13:19
Bydliště: Šumava

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od KAREL-4M »

Janchi999 píše:Ahoj. Ja som si dal to plastove koliesko vyrobit z takeho bieleho tvrdeneho plastu, teraz si nespomeniem, ako sa to presne vola ( silonove, nylonove ? :blush: ), ale nepomohlo to. Ten stred kolieska sa znova pretocil. Tak som skocil za sustruznikom a ten mi spravil nove koliesko, ale z hlinika, vyrezal presne stredovy kriz na osku a este aj privaril z vnutornej strany o osku. Odvtedy mam svaty pokoj :)
I já mám kolečko u soustružníka, poprosil jsem ho o více kousků, uvidíme jak to zmákne, materiál jsem nechal na něm, radeji bych hliník, mosaz nebo železo no a pak sem dám vědět cenu, kdyby někdo potřeboval tak pošlu poštou nebo předám osobně.
VW Sharan SPECIAL 2005 110kw BTB
Audi A4 1.9 TDi / 110PS / QUATTRO
TOYOTA YARIS 1.4 D4D 66KW
SUZUKI IGNIS 1.3i 4x4
BMW R 1150 GS

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od M@rty74 »

Volil bych místo hliníku dural nebo beryliový bronz . . .
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od crazyduke »

Karle já si jedno zamlouvám, zatím jsem to napodruhé zalepil dvousložkovým lepidlem s příměsí kovových částic na lepení kovů a zatím to drží.... :yahoo:
Ještě dotaz když je rezerva úplně nahoře tak je zajištěná tou spodní vidličkou, tak i kdyby to lepidlo prasklo, tak by neměla reserva vypadnout že???? :blush:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
KAREL-4M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 15.07.2012 13:19
Bydliště: Šumava

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od KAREL-4M »

Jojo přesně tak, ta vidlička drží celé kolo a po nasazení klíče a zatlačení jakoby do podlahy se odjistí a dojde k odvíjení lanka a spouštění rezervy. :thanks:
VW Sharan SPECIAL 2005 110kw BTB
Audi A4 1.9 TDi / 110PS / QUATTRO
TOYOTA YARIS 1.4 D4D 66KW
SUZUKI IGNIS 1.3i 4x4
BMW R 1150 GS

chose0007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.11.2009 19:49

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od chose0007 »

KAREL-4M píše:
Janchi999 píše:Ahoj. Ja som si dal to plastove koliesko vyrobit z takeho bieleho tvrdeneho plastu, teraz si nespomeniem, ako sa to presne vola ( silonove, nylonove ? :blush: ), ale nepomohlo to. Ten stred kolieska sa znova pretocil. Tak som skocil za sustruznikom a ten mi spravil nove koliesko, ale z hlinika, vyrezal presne stredovy kriz na osku a este aj privaril z vnutornej strany o osku. Odvtedy mam svaty pokoj :)
I já mám kolečko u soustružníka, poprosil jsem ho o více kousků, uvidíme jak to zmákne, materiál jsem nechal na něm, radeji bych hliník, mosaz nebo železo no a pak sem dám vědět cenu, kdyby někdo potřeboval tak pošlu poštou nebo předám osobně.
Chtel bych se zeptat jak to dopadlo......taky ted resim praskle kolecko a kupovat jinej navijak se mi nechce :negative:
VW SHARAN 1.9TDi PD, 85kW BVK

pablo27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.11.2009 17:50

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od pablo27 »

Zdravím, nemá někdo vyrobeno více koleček co jsou v navijáku rezervy? Koupím hned. Ulomil se mi jeden zub a už to nefunguje. Snažil jsem se to nechat vyrobit, ale soustružním mi řekl, že to nedokáže, protože to má takové a takové stoupání... Jinak rezerva byla spouštěná a vytahovaná všehovšudy asi 8krát... Díky

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od crazyduke »

Tak jsem našel foto z opravy "kolečka" na navijáku...
Protočila se mi hřídel v plastovém kolečku, které prasklo, tak jsem vzal lepidlo UHU, vlepil jsem kus kulatiny do dutiny, aby se vymezila vůle po prasknutí. Celé jsem to nechal 24 hod zasnout, ale potom to bylo jak silkon tak jsem zabral a hřídelku jsem vytáhl. Následovalo dokonalé vyčištění zbytků lepidla, a opakoval jsem postup jen jsem použil EPOXYDOVÉ lepidlo na kovy. po zatvrdnutí jsem udělal zkoušku, a drží to jak má.....(zatím cca 2 měsíce... :laugh: )
Lep.jpg
1.JPG
3.JPG
P7120037.JPG
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
KAREL-4M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 15.07.2012 13:19
Bydliště: Šumava

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od KAREL-4M »

Zdravím všechny kolečko mám, trvalo to hodně dlouho ten soustružník je zároveň soukromý zemědělec/kolchozník, má toho moc-telí krávy, dělá sena, otavy, brambory atd atd. Jinak to udělal z mosazi, funguje to a to je hlavní.
Celou dobu jsem rezervu vozil pod podlahou na šroubu M10 aby mi v kufru nepřekážela.
Je schopen udělat jich víc sice s dlouhou dodací lhůtou ale udělá je.
Cena je 750kč/ks. Pošlu i na dobírku nebo osobní odběr.
Tak kdo ?
VW Sharan SPECIAL 2005 110kw BTB
Audi A4 1.9 TDi / 110PS / QUATTRO
TOYOTA YARIS 1.4 D4D 66KW
SUZUKI IGNIS 1.3i 4x4
BMW R 1150 GS

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od smolda »

Týjo, mosazný, to je luxus :good: Ty přežijou i auto samotný :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

don carlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 28.10.2007 18:02
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od don carlos »

Taktéž mi odešel naviják - buben navíjející lanko. Ten jsem tedy vyrobil, ale mám problém. Po složení točím klíčem, ale naviják nenavíjí. Jediné, co podezřívám je dole na fotce. Ptám se tedy, jestli mám ozubení vyčehlané, nebo je to takto vyrobené. A druhá otázka zní, v jakém pořadí mají být kola na fotce.
Díky.
Přílohy
PICT2756u.jpg

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od armanny »

Nevíte někdo co je to za zač kolem spouštěcího šroubu? Nejde nasadit klíč abych spustil rezervu. Dolů se mi to nepodařilo dostat..
Přílohy
IMAG0058.jpg
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od michall »

Pojistka, která zespod drží držák kola, kdyby ti povolilo lanko. Musí se zamáčknout, aby se odjistila a šlo otáčet šroubem.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od armanny »

zamáčknout prsty? zkoušel jsem to silou a bez výsledku. Pokud se podaří zamáčknout jak se potom dostane zpět do této polohy?

edit: prostudoval jsem si manuál a tam o žádné pojistce ani slovo. Jen sundat krycí víčko a nasadit klíč 8O
Naposledy upravil(a) armanny dne 03.01.2013 14:49, celkem upraveno 1 x.
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od michall »

Ne, klíčem na kola. Zamáčknout, spustit rezervu, ....., vytáhnout rezervu a když vyndáš klíč, pojistka se vrátí na místo podle fotky.

edit: zkus trochu nadzvednout rezervu, pak by to mělo jít lehčeji
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od armanny »

díky, ještě to vyzkouším.
Co jsem kupoval auto ještě jsem to nezkoušel a nerad bych pak někde na cestách zjistil, že nesundám rezervu. Doufám, že se to nerozpadne.
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“