VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Olda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 01.01.2010 21:04
Bydliště: Vsetín

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Olda »

Jo, průměrem trubky. Aspoň ty polské. Přesněji řečeno ten střední díl na ASZ96 má vepředu větší průměr trubky , vzadu jsou obě varianty udělané stejně takže zadní díl je pak shodný pro obě verze. Cena obou výfuků je na korunu stejná. Bacha ještě na spony, pro AUY85 potřebuješ dvě různé (mají je označené myslím 60 mm a 54 mm), pro ASZ96 jsou obě spony stejné.
Ještě jsem si nechal poradit a za 160 Kč koupil montážní pastu Bosal na utěsnění spojů. Demontáž cca 15 minut a nic jsem neřezal, montáž dalších 15 minut . Ty dvaceticentimetrové nájezdy jsou tak limit kdy se tam dá výfuk nasunout (trochu jako ježek v kleci) ale jinak pohoda a žádného výfukáře jsem nepotřeboval.

pjecmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.02.2012 19:05

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od pjecmen »

Ahoj. Mohl by mi někdo poradit ohledně katalyzátoru? Předevčírem mi byl sprostě ukraden, odříznut během 2min. z auta stojísího na parkovisti s kamerami...z kamery je zřejmé, že to byl černý škoda superb, tak si dávejte bacha na sve mazlíčky. Ale k věci, chci si koupit katalyzátor nový, ale na 1,9 TDi 96KW,2003 ho nemohu ve druhovýrobě sehnat, prostě není, takže mám otazku. Mohu použít na 96KW kat z 85KW motoru? Třeba Bosal 099-494? Předem díky za rady...

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od M@rty74 »

http://www.ecat.elit.cz/ArticleBrowser. ... leTypeID=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Skyppy »

Tak nejprve jsem si myslel, že je to nějaká kachna s těmi krádežemi katalyzátorů, ale dnes mi to manželka potvrdila. Manžel její kolgyně z práce má černou oktávku a při cestě z Chomutova ho s odstupem šesti aut sledovalo policejní auto. V příhodný okamžik ho předjeli, musel jim ukázat kufr auta, když tam nic nenašli, tak je musel odvézt ke své garáži a ukázat jim ji. Teprve potom mu řekli, že se v Chomutově množí krádeže katalyzátorů a mají vytipovanou černou Oktávku a on jim byl podezřelý. Tak nevím, na co se ta zloději u těch našich plechových miláčků zaměří příště. Sekat ruce až u prd..e abyl by klid.
Naposledy upravil(a) Skyppy dne 26.02.2012 21:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od vilik »

Doporučte od koho a kde koupit střední a zadní díl. Ceny jsou různé, kvalita neznámá. Přednost dávám e-shopu a rád bych, pokud možno,osobní zkušenosti.

Dík. :drinks:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od ruza »

Viz můj příspěvek z 16.9. - výfuk zatím netknutý a při montáži šlo všechno hladce

globo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.02.2011 19:22

výfuk - odkud?

Příspěvek od globo »

Tak mi upadl konec výfuku. Náhle a nečekaně ( utrhnul jsem ho o kámen,když jsem jel na ryby) Kamarád mi poradil od Bezva výfuky.cz. Má od nich na Oktávce a prý maximálně spokojený již 4tým rokem ! Máte do nich někdo? Případně poraďte. V příštím týdnu bych ho objednal. Zatím se přikláním k Bezva výfuky.cz. Chtěl něco slušného za málo peněz. Díky

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od M@rty74 »

Ahoj nový Sharanisto, Alhambristo či Galaxysto,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi, ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci se pochlub svým mazlíkem na fotkách.

:arrow: Pokud by jsi měl problém nebo si s něčím ohledně fóra a jeho používání nevěděl rady, tak se přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail obrať na mě, nebo na další moderátory této sekce

Zdraví Tě M@rty74 moderátor.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Brady7 »

Cena 1700 za střední a 2400 za zadní tlumič o Bosalu si myslím že je krásná cena. O lepší značce nevím. Pokud by měl někdo zájem mohu prodat cokoli.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

fritschv
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.12.2008 10:33
Bydliště: Pardubice

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od fritschv »

zdarec
ta cena je až neuvěřitelná...jak to s odstupem času drží?
taky mě to teď čeká :evil:
díky za info!
VF

ruza píše:Tak jsem ten svůj cedník na podvozku musel konečně vyměnit. Půl roku jsem čekal až se oddělí zadní tlumič od trubky, protože tam byla díra přes půl obvodu, až nakonec povolil/prorezl spoj hned za katalyzátorem.

Pořídil jsem zde:
http://www.primavyfuky.cz/vyfuky/VOLKSW ... /09096032/" onclick="window.open(this.href);return false;
za 1952,-. Střední a koncový díl, 2 spony, 4 gumové závěsy, poštovné v ceně. V pátek jsem objednal, v pondělí to bylo doma. V garáži jem to stříkl hliníkovým sprejem (hlavně spoje, ohyby a sváry) a vejfukář mi to tam namontil v 15 minutách za 400,- +100,- dýška.

Kupoval jsem Polmostrow.
SHARAN II 1.9TDi 96KW ASZ
ex Alhambra II 1.9TDi 85KW AUY

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od ruza »

misty, hlavne ve svarech to trosku liskovati, ale zatim je patrna jen zmena barvy povrchu, nic vic. Musim rict, ze jsem velice spokojen.

woody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.05.2010 11:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od woody »

Hoj, panové.. rád bych se zeptal na názor na polské výfuky http://www.aaavyfuky.cz/index.php?vyfuk ... an-2-8-vr6" onclick="window.open(this.href);return false;
ta cena je luxus pokud by vydržel alespoň 4 roky a měl stejné vlastnosti jako original asi bych do toho šel. Nemáte někdo zkušenosti díky

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od rcmony »

Měnil jsem ho před rokem na TDI. Pro jistotu jsem ho ještě přestříknul zinkem. Vzhledem k síle materiálu jen tak nezrezatí. Po letošní dlouhé zimě nejevi žádné známky "opotřebení". Auto jezdí denně, za všech podmínek.
Přílohy
100_4092.JPG
100_4096.JPG
I LOVE TO FLY

woody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.05.2010 11:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od woody »

Měl bych ještě otázečku k výměně katalizátoru... Má cenu ho měnit? nestačí vykuchat a navařit do něj trubku aby se tam netočily plyny? Pokud bych ho jen vybrakoval.. má cenu měnit lambda sondu? pořádně totiž nevim na co tam je:( ale našl jsem polský katalizátor za 2600 s nějakou kovovou vložkou a nebo bosal za 6000 a tak si říkám jestli katalizátor a sonda spolu nějak souvisí. Díky za objasnění.
Auto mi totiž po nastartování za srudena střílí pod autem a díra tam neni,tak jsem si říkal že bude našase vyměnit celý výfuk přeci jen má najeto 240tis km a třeba u auta co jsem měl před sharanem, tak po rozpadu katalizátoru docela ucpal i zadní tlumič a celkově odcházely hůře plyny. Prostě po nastartování nemá auto vůbec sílu jet a střílí a cuká pod podlahou. Po cca 300m nebo lehkém ohřátí jede normálně.

Uživatelský avatar
pelikaan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 17.03.2010 15:33
Bydliště: Dolní Kalná

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od pelikaan »

woody píše:Měl bych ještě otázečku k výměně katalizátoru... Má cenu ho měnit? nestačí vykuchat a navařit do něj trubku aby se tam netočily plyny? Pokud bych ho jen vybrakoval.. má cenu měnit lambda sondu? pořádně totiž nevim na co tam je:( ale našl jsem polský katalizátor za 2600 s nějakou kovovou vložkou a nebo bosal za 6000 a tak si říkám jestli katalizátor a sonda spolu nějak souvisí. Díky za objasnění.
Auto mi totiž po nastartování za srudena střílí pod autem a díra tam neni,tak jsem si říkal že bude našase vyměnit celý výfuk přeci jen má najeto 240tis km a třeba u auta co jsem měl před sharanem, tak po rozpadu katalizátoru docela ucpal i zadní tlumič a celkově odcházely hůře plyny. Prostě po nastartování nemá auto vůbec sílu jet a střílí a cuká pod podlahou. Po cca 300m nebo lehkém ohřátí jede normálně.
To Lamda: Obecně lambda a katalyzátor spolu souvisí pouze pokud se jedná o lambda sondu za katalyzátorem. Pokud je v pořadí od motoru nejdřív lambda a pak katalyzátor, tak na úpravu dávky paliva nemá katalyzátor žádný vliv.

To Výfuk: Koukni, jestli to nesyčí někde ve spojích a jestli na konci výfuku jdou výfukové plyny ven. V těch výfukových tlumičích obvykle vyreznou přepážky mezi jednotlivými komorami a tlumící vata pak ucpe výstup z tlumiče výfuku.

To Cukání za studena: Jestli to střílí pod podlahu, může být netěsnest výfuku mezi motorem a lambdou, proto se to ozývá pod podlahou. nebo to může být i ten ucpaný výfuk.
Každopádně bych kouknul přez VAG, jak pracuje lambda a z toho vyvodil závěry. Možná ten problém za studena můžou dělat i zapalovací svíčky, zvláště LPG je na kvalitu svíček sviňa.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“