VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od marasoba »

Kontrolní dotaz:
Může mít nějaký vliv tah motoru a na spotřebu vykuchaný katalyzátor (či co tam je u TDi)?
Díra ve výfuku = menší tlak = horší tah
Vykuchaný kat = menší tlak?? = ???
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Bandog »

Vykuchaný kat má vliv na "lepší" průchodnost spalin rovnou ven z auta......údajně by po vykuchání katu měli přibýt asi 1-2kW a tudíž by to znát mělo být. U mě to bylo znát dost dobře. Auto lépe akceleruje odspodu, protože spaliny mažou rovnou ven, ale jakmile mě bude čekat STK tak tam kat vrátím zpátky........jinak bych neprošel emisema :?

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od marasoba »

Áha :!: Já mám asi ten kat vykuchaný - na spodku té bandasky je svár. Myslel jsem, jestli bych autíku nějak nepomohl, ale nechám to zatím tak. Mimochodem, na STK mi několikrát protůroval motor, mlel něco o tom, že jezdim jak stará bába a chce to vyčistit výfuk, protože je zanesenej sazema. Pak řekl, že je to jakžtakž dobrý, dal mi razítko a odešel :lol:
A ještě jedna věc: nemůže být kvůli absenci katu auto, teda výfuk hlučnější?
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Bandog »

Hlučnější určitě ne..........u mě se vykuchaný kat projevil tak, že když nastartuju a stojím venku a někdo šlápně na plyn tak slyším ten "božský" zvuk turba........tenhle zvuk prostě zbožňuju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od marasoba »

Dík za konzultaci :D :D :D
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Bandog »

Rádo se stalo, kolego....... :D

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Laclosak »

Bandog dik a doufam ze se nepletes ,ja myslim ze by to mohlo ten muj problem vyresit....A jak je to s tim ladakem ma to vyznam nebo mam od Bosalu Koupit celej komplet a na ladenou koncovku se vybodnout?To se stejne musi nejak prizpusobovat ne?Myslim navareni trubky + uchyt na silentblok atp...?
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
Galaxy 2.3i
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 11.11.2007 20:08
Bydliště: Krupka u teplic

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Galaxy 2.3i »

Já tam katik nemam ...a je to hrůůza.. :evil: :evil: Ale já ma benzín 2.3..
Strašne to zařve když mu trošku naložim..a hlavně to nejede jak má...motor namá ten tlak co by měl mít.. :evil: Takže já si tam katik dám.. :wink:

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od marasoba »

Já se ptal na tu hlučnost ze stejného důvodu: když mu naložím tak taky docela burácí :(
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Galaxy 2.3i
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 11.11.2007 20:08
Bydliště: Krupka u teplic

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Galaxy 2.3i »

To se točí plyny v katiku...a hlavně v kabině je to dost slyšet...mě to tam taky zaburácí... :wink:

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Bandog »

Laclosak píše:Bandog dik a doufam ze se nepletes ,ja myslim ze by to mohlo ten muj problem vyresit....A jak je to s tim ladakem ma to vyznam nebo mam od Bosalu Koupit celej komplet a na ladenou koncovku se vybodnout?To se stejne musi nejak prizpusobovat ne?Myslim navareni trubky + uchyt na silentblok atp...?

Také doufám, že se nepletu................Dám za to do obě ruce, protože jsem si tím fakt jistej. Jen nechápu, proč mě to nenapadlo dřív. Vůbec by mě netrklo se tě zeptat, jak je na tom výfukové potrubí, protože sám ho kontroluji docela často, tak jsem to bral jako samozřejmost. K tomu laďáku: Nedávej ho!!! Né snad proto, že bych nebyl příznivcem (ba naopak :D ), ale můžu ti zaručit, že vevnitř v kabině nebude slyšet vlastního slova (vlastní zkušenost, bohužel). A když mu naložíš, tak to je na ucpávky do uší. Kup origo a pokud budeš chtít tak na origo navař jen pěknou koncovku.......já jsem to takto udělal a nakonec to vypadá dobře. A pokud budeš kupovat origo tak nemusíš nic upravovat a přizpůsobovat. Pokud bys chtěl koncovku, tak stačí jen lehce vyříznout nárazník (je to tam pro koncovku připravené) a navařit sportovní koncovku.

A co se týká hlučnosti u mého 1.9 TDI po vykuchání katu tak buď jsem hluchej nebo jsem nic nepoznal :mrgreen: :D

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Laclosak »

Bandog píše:
Laclosak píše:Bandog dik a doufam ze se nepletes ,ja myslim ze by to mohlo ten muj problem vyresit....A jak je to s tim ladakem ma to vyznam nebo mam od Bosalu Koupit celej komplet a na ladenou koncovku se vybodnout?To se stejne musi nejak prizpusobovat ne?Myslim navareni trubky + uchyt na silentblok atp...?

Také doufám, že se nepletu................Dám za to do obě ruce, protože jsem si tím fakt jistej. Jen nechápu, proč mě to nenapadlo dřív. Vůbec by mě netrklo se tě zeptat, jak je na tom výfukové potrubí, protože sám ho kontroluji docela často, tak jsem to bral jako samozřejmost. K tomu laďáku: Nedávej ho!!! Né snad proto, že bych nebyl příznivcem (ba naopak :D ), ale můžu ti zaručit, že vevnitř v kabině nebude slyšet vlastního slova (vlastní zkušenost, bohužel). A když mu naložíš, tak to je na ucpávky do uší. Kup origo a pokud budeš chtít tak na origo navař jen pěknou koncovku.......já jsem to takto udělal a nakonec to vypadá dobře. A pokud budeš kupovat origo tak nemusíš nic upravovat a přizpůsobovat. Pokud bys chtěl koncovku, tak stačí jen lehce vyříznout nárazník (je to tam pro koncovku připravené) a navařit sportovní koncovku.

A co se týká hlučnosti u mého 1.9 TDI po vykuchání katu tak buď jsem hluchej nebo jsem nic nepoznal :mrgreen: :D

Oki dam na tvou radu taky si rikam ,ze nemusim takovym rodinym autem na sebe moc upozornovat (tim ze to bude hlucet) kamos to na aute ma + jeste misto katu rezonator ,ma to sice na BMW 2.8 6V a kdyz tomu nalozi tak je to opravdu hrozny ani radio se neda poslouchat jak rikas. Mozna dam pak tu koncovku......jinak Vyfuk uz sem obednal Stred+koncovjej dil.......od BOSALU tak pak dam vedet jestli to opravdu pomohlo....

Jinak asi vykuchanej katik u TDI a Benzinu se bude chovat jinak myslim v hlucnosti a to same i s ladakem
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Bandog »

Ono jde o to, že pokud bys dal laďák na klasického sedana, tak máš ten tlumič pod kufrem a vše je v pohodě, protože hluk z něj se do kabiny nedostane (nebo jen lehce), ale u našich aut je problém v tom, že od laďáku tě dělí jen "kus" podlahy a to fakt ničím neodhlučníš.

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Belmondo »

Bandog píše:Vykuchaný kat má vliv na "lepší" průchodnost spalin rovnou ven z auta......údajně by po vykuchání katu měli přibýt asi 1-2kW a tudíž by to znát mělo být. U mě to bylo znát dost dobře. Auto lépe akceleruje odspodu, protože spaliny mažou rovnou ven, ale jakmile mě bude čekat STK tak tam kat vrátím zpátky........jinak bych neprošel emisema :?
Kat můžeš nechat v klidu i před emisema. U dieselů se měří stejně jenom kouřivost a jak mi říkal kámoš z STK, i bez katu se do normy v pohodě vejdeš :D

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Bandog »

Super zpráva :D

Děkuji!!!

:mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“