MOTOR, STARTÉR: nejde startér

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od lubos1947 »

A co takhle baterka jak jí máš silnou ,kolik Ah, jak je stará a v jakým je stavu? jestli máš málo Ah tak v mrazu se nediv
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Dočík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.08.2010 13:03

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od Dočík »

michall: - kontakty mám překontrolovaný,teda co se kabelů od baterie týče,dokonce jsem i na tvrdo letoval lisované oka co vedou k odpojovači baterie,aby bylo vše na 105%
To že mi něco žere baterku mi řekli tady v servisu,je fakt že když jsem auto nechal stát s neodpojenou baterkou třeba přes víkend,v pondělí jsem sotva nastartoval a to i bez mrazů,takže něco asi baterii žere. Bohužel běžné věci jako rádio,atd,jsem natvrdo odpojil vytažením pojistek. Avšak ani to nepomohlo.
Jeden názor který mi zde kolega říkal je,že se mi nevypíná řídící jednotka,ostatní tvrdili na 100% že to dělá starej startér.
Tak nevim.

lubs1947: - na baterii jsem po minulé zimě nešetřil a koupil v létě (srpen) Varta Professional DC 12V 90Ah 800A (dava se do lodí 8O )
Předtím jsem měl Banner power bull 70ah,po zimě jsem ji prodal kámošovi,že si koupim silnější,jemu v autě vpohodě šlape (WVT4)
Když už ale baterie sotva točí startérem a vyndám ji a vemu domů na nabíječku,tak se tváří jako nabitá (ručička ampér na nabíječce se sotva pohne) a měřím na ní bez zátěže cca 13,2V
Při startování,když už sotva točí startér,tak padne měřák na cca 10,5V

:( :(

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od lubos1947 »

Jo baterkou to teda nebude tu máš silnou. Když startér málo točí můžou to být ložiska ve startéru ( ale v sharanu i v alhamře by měly být kuličková ložiska.) chtělo by je také zkontrolovat. Co se týče vybíjení baterie někdy je to problém, jeden kámoš má fiata barčetu a druhý kámoš má renaulta sportáka obou též něco žralo baterku oba parkovali v garáži a klíčky od auta měli na stole vedle auta, pak někde se dozvěděli že to může být ono že nějak dochází k vybíjení když je klíček blízko auta tak začali dávat klíčky domů a opravdu to přestalo žrát baterku. Samotnému mě je to divné ale u obou to takhle bylo. U Tebe to ale nebude tento případ nebot parkuješ venku
Jo jěště by to chtělo baterku změřit zátěžovým měřákem ona sice může mít např 13,2 ale při zátěži může mít jinou hodnotu. Ono že je baterka stará půl roku neznamená že je dobrá.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
capinno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.02.2013 19:21
Bydliště: Pržno, okr:Frýdek-Místek

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od capinno »

11mAjA11 píše:
capinno píše:Marty děkuji za odpověď a za uklidnění snad si stim u nas ve frýdku poradi a cena bude snad taky prijatelnejsi

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Mohl by se s tím dobře poprat Petr Zhorela ( areál technických služeb Frýdek úplně na konci u plotu - za Lidlem) , k Lužovi bych to ani nevozil to je břídil..
https://www.firmy.cz/detail/651492-petr ... rydek.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Majo dekuji za tip sharan opraven a já spokojen (protože manzelka je tím pádem mobilní)jak jsem tipoval cena se hodne vzdálila katalogove dekuji panum mechanikum z Raškovic ale ten lidl urcite doporucim

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od lubos1947 »

Co tomu bylo?
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
capinno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.02.2013 19:21
Bydliště: Pržno, okr:Frýdek-Místek

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od capinno »

Nejspíš jsem mu pomohl ke kytickam kdyz byli ty mrazy a zrovna odešli zhavicky a ja točil jako blazen az uz byl cítit, no zhavky se vymenily baterka nabila a autíčko tak tri dny bez problemu a pak mi moje milá oznamila ze ji to opět nestartuje, kontrola baterie ta je ok zas to chytlo, dalsi den srart jeden ano a druhy ne tak dobre mireny poklep po starteru a chytl doporučuji ke kablum prilozit i monter páku. Jinak stykac vypaleny a komplet repas a jezdi jako fík moja teda.

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk

LeeoGO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 09.01.2013 20:29

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od LeeoGO »

Zdravím pánové.
Můj problém se týká kluzného ložiska startéru.
Konkrétně jde o ložisko umístěno ve stěně převodovky, ve které je umistěna osa startéru.
Nejlépe je to vidět na fotkách už umístěných v tomto tématu od Pantiika na stránce 4.
viz. odkaz: http://www.vw-club.cz/download/file.php ... raz135.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Moje ložisko se mi rozsypalo (doslova) a potřebuji sehnat nové.
Mohl by mi někdo napsat rozměry? Vnější průměr, vnitřní průměr a délka ložiska.

Mám VW Sharan 7M, benzín, 85kW, 2.0l ADY

Díky

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od M@rty74 »

Rok výroby ? Kód převodovky ?

Teoreticky : origo číslo 113301155 ( mimochodem díl ze Škoda 120 ) :laugh:
vnitřní průměr v mm:11
vnejší průměr v mm:13,6
výška v mm:14
Náhradu dělá Bosch, Febi, Topran, Svag atd.
Cena různě - od 20Kč do 100Kč dle výrobce a prodejce.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

LeeoGO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 09.01.2013 20:29

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od LeeoGO »

rok výroby 1997, kód převodovky netuším (kde to zjistím?).
Převodovka je manuální hydraulická.

Pro upřesnění, potřebuji to ložisko nasunout na tento startér:https://www.autokelly.cz/Product/HE-8EA ... 6;32745078
Našel jsem si taky na webu číslo dílu, dle předchozí odpovědi: http://cs.realoem.me/Volkswagen/RDW/SHA ... /911010#19" onclick="window.open(this.href);return false;
díl 19.


Díky

tomas8870
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.01.2018 16:45

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od tomas8870 »

Zdravím, potřebuji od vás radu.
Před pár dny mi odešel starter, vyndal jsem ho a byl úplně ko, odešla cívka, uhlíky se vypálily a celej vypadá v tak hrozným stavu že jsem se rozhodl že koupím novej. Jenže při objednávání jsem se zasekl na výběru, nekterej má totiž směr otaceni proti směru hod. Ručiček a nekterej zase po směru. Jak moc na tom záleží? Taky mám doma starter z Octavie 1.9tdi 74kw PD jenže má 11 zubů, ten můj se sharana 10,to asi taky nebude fungovat co? (sharan 1.9 tdi 81kw afn) díky moc za rady
VW Sharan - 1.9 TDI 81kw, rok 1998

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od hiero »

potrebujes proti smeru otacania a ked mas moznost tak objednaj 11 zubovy...budes mat lepsie starty nakolko budu vyssie startovacie otacky a ci pasuje z octy to neviem

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od lubos1947 »

Dát jiný který má jiný počet zubů, tak to asi nepůjde, budeš mít jiný průměr, nebo jiný modul zubů a vzdálenost rozteče nezměníš.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od hiero »

ako som pisal ked mas moznost tak zober 11zubovy urceny pre tvoje auto neboj sa toho

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od lubos1947 »

hiero- když dáš jiný počet zubů tak to bude jiný průměr a pochybuji že to tam dostaneš, nebot rozteč se nezmění a jestli průmer vtom případě bude stejný tak bude jiný modul zubů podle mě to asi nepude -ale rád bych se mýlil
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

tomas8870
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.01.2018 16:45

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od tomas8870 »

super díky, moc jste mi pomohli, objednám tedy v protisměru a s 11 zuby určený pro tento motor a auto.
VW Sharan - 1.9 TDI 81kw, rok 1998

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“