Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování
PříspěvekNapsal: 29.09.2007 13:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

491

východní čechy

Ahoj všichni. Mám na Vás prosbu. mám okna v elektrice na Sahran 1,9 TDi ( 1997 ) a motorek okna v levých zadních dveřích trochu zlobí. Mělo by to dělat asi toto: když vypnu zapalování, tak během cca 10-ti minut by měla jít okna ve dveřích stahovat a vytahovat. Ovšem jenom potud, dokud se neotevřou dveře řidiče, pak jsou okna již zablokována. Ale okno v levých zadních dveří mi jde stahovat a vytahovat stále. Nevíte čím to může být? Ovšem po oněch cca 10-ti minutách se motorek zablokuje i v těchto dveřích.

Předmět příspěvku: Re: Okna v elektrice a řídící jednotka motoru
PříspěvekNapsal: 29.09.2007 13:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1946

Rakovnicko

Ona si ta ŘJ, co ovládá okna někdy, z mého pohledu, dělá co chce. Okna mě po vypnutí zapalování fungují tak, jak mají, ale stává se mě, že se rozjedu s otevřeným oknem, stisknu tlačítko zavírání do druhé polohy a okno by se mělo zavřít samo. Někdy to samo nejde a musím tlačítko držet do zavření okna (jedná se o přední okna). Zatím se mě nepodařilo vystopovat nějakou zákonitost. Asi 2x, co to auto mám se mě z ničeho nic otevřelo za jízdy pravé zadní okno. jel jsem v autě sám, takže to bylo samovolné. Na další vylomeniny si teď nevzpomínám.
Já bych si s tím nedělal moc vrásky. Otevírání a zavírání funguje a to je to hlavní.
Napadá mě, jestli ti nezlobí dveřní spínač na těch levých dveřích, ale to by se mělo projevit signalizací otevřených dveří na palubce.

PříspěvekNapsal: 29.09.2007 16:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

123

Východní čechy

Ona zákonitost je popsána v knížce ( uživatelská příručka ), ale mělo by to dělat jen po odpojení od el. proudu (výpadek baterie atd. ) To okno má paměť a stahování a dovírání jedním stiskem se dá nastavit. Je to tam pěkně popsané

PříspěvekNapsal: 29.09.2007 17:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

491

východní čechy

Díky za rady. Asi to nechám být, hlavně když funguje. Zavírání a otevírání klíčkem taky funguje na všech oknech.

PříspěvekNapsal: 30.09.2007 21:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

zdravím, mám podobný dotaz, koupil jsem ofuky a teď pokud zavírám okno dlouhým stiskem a ono dojede nahoru tak se začne samo vracet dolů, asi nedojede na koncák či co, je to asi bezp. funkce, jak by to šlo vyřešit? a pak nechápu tlačítko pro ovl. okna u řidiče: funguje přesně naopak, čili stiskem na horní tlačítko se otevírá, je tam origo konektor tak to tak lehce (omylem) opačně zapojit asi nejde

někdo tu psal o nastavování funkcí oken, nemám už KJ takže to asi nejde že?

diky za rady

PříspěvekNapsal: 30.09.2007 21:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

491

východní čechy

Ahoj. Co se týká dojezdu okna při ofucích, tak tam je skutečně bezpečnostní funkce okna. Při ztíženém průjezdu okna vodiči a tím pádem zvýšením proudového odběru motorku se okno vrací automaticky o několik cm zpět. Nevím přesně o kolik, ale 5 cm určitě. Je to proti přiskřípnutí prstů apod. Dá se to obejít tak, že držíš tlačítko zmáčklé, dokud okna nezajedou - tím vypneš tu ochranu a okna se zastaví až v koncové poloze. A s tím opbráceným spínačem - opravdu nic jiného než otočený spínač, nebo přepojené kabely mě nic nenapadá. Tam jedině rozdělat dveře a podívat se. A spínače ve dveřích u řidiče, které jsou vedle sebe jsou úplně stejné? Není jeden otočený?

PříspěvekNapsal: 30.09.2007 23:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

teď si nejsem jistý jestli jsem to zkoušel "podržet" ten čudlajs, vím jen že jsem si s tim hrál dlouho a že to furt vracelo, další je že okno mi pak sjede až dolů, dal sem ty ofuky pryč pač mne těžce zklamaly, tak to musim ještě prubnout, tapicírung jsem měl dole a na těch čudlech právě otočit nic nejde, ani konektor ani ten čudlajs pač jsou v jednom kuse, na VAGu se Komfortka vůbec nehlásí, prý tam není, vím jedině to, že se v tom předemnou vrtali paka :x

PříspěvekNapsal: 30.09.2007 23:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

:idea: :idea: :idea: teď mne napadlo jestli není přehozená polarita přímo na motorku, pač u okna řidiče se okno začne samo zavírat když sjede dolů na koncák a naopak s ofukem probík není, musím to ještě rozebrat, dám report :wink:

Předmět příspěvku: Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování
PříspěvekNapsal: 09.02.2008 13:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.01.2008

15

Nýřanská 28 Plzeň 323 00

Zdar chlapi, poradíte mi někdo čím ošetřit, či namazat vodiče skel? Stává se mi občas(hlavně za deště). že se okna zasekávají.. Při zatahování je dobře vidět i slyšet, jak se okno zpomaluje a motůrek nestíhá, až se okno zasekne a sjede o kousek zpět.. díky kary

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 10.02.2008 22:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

473

Frýdek-Místek

TO kary: Namazat látku+guma to asi nejde. Vypadá, že látka je už prodřená a sklo se opíra o gumu. Jedině vyměnit.
Ještě bych se podíval na mechanismus ve dveřích. Sundat tapecírunk, kouknout, promozat.

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 01.04.2008 15:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.01.2008

15

Nýřanská 28 Plzeň 323 00

Zdary,tak po několika marných pokusech a radách se mi nakonec osvědčil silikonový olej ve spreji.Dvakrát jsem to fouknul a okna jezdí parádně. Mohu jen doporučit.. :D

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 14.04.2008 16:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.11.2007

37

Ostrava

Zdarec, já jsem z oken taky nešťastný protože na mojí Alhambře funguje levé zadní okno pouze pokud stojím a neběží motor. V momentě kdy nastartuji, přestává okno reagovat a nelze ho ani otevírat ani zavírat.... prostě musím zastavit, vypnout motor a pak zase okénko běhá :lol: ... opravdu mi nejde do hlavy, čím to může být způsobeno ! :x neporadí někdo něco ? Ostatní okýnka fungují jak mají :) ---- a nebo neposkytnul by někdo elektrické schéma zapojení okýnek a ovládání ?

PříspěvekNapsal: 14.04.2008 23:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

dřív než začneš rozebírat dveře tak stáhni tu gumovou průchodku co vede ze sloupku do dveří a zkontroluj stav kabelů, je to nejčastější příčina problémů s eletrikou, mne to taky čeká, zrovna pravé zadní dveře neotvírají okno, jen tam tak tiše cvaká

PříspěvekNapsal: 21.04.2008 07:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.01.2008

85

Uherský Brod

Nevíte někdo jestli by šlo nějak udělat, aby se v autě po zamknutí zavřely okna?

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 21.04.2008 10:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

416

Lipník nad Bečvou/Prostějov

Jde to,pokud zamkneš klíčem a podržíš tak ti to zavře okna a dálkou je to složitější,u novějších modelů to asi půjde nastavit přes software,já to mám přes dodělaný alarm. :D :D

ICQ   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]