OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od tornado1 »

jde to i před faceliftem od roku 98 - s jednotkou 09-centrální elektronika
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Bluetooth
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.03.2008 01:19

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od Bluetooth »

Čuste, mám problém se zavíráním el. okna a to, že když dám zavírat okno automatikou tak se mi asi 15cm před horním rámem zastaví a vrací se zpět (je mi jasné že to způsobuje ochrana proti přiskřípnutí). Takže musím před tímto místem zastavit stahování a projet toto místo s ručním držením spínače a za tímto místem můžu opět použít automatický dojez který pak okno zcela dovře. Zkoušel jsem i to, že jsem sundal tapec a rukou jsem pomáhal motoru tlačit okno nahoru ale stejně se to zastavilo na tom samém místě. Kalibrací dojezdu to nebude, tu jsem zkoušel a problém to nevyřešilo, a taky po průjezdu toho místa okno jde automatikou zcela dovřít. Jinak nikde jsem neviděl že by okno do něčeho naráželo. Ví někdo jak tento problém vyřešit? Jde o Alhambru r.v. 98 s centrální elektronikou.

JohnyPetnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.12.2010 11:14
Bydliště: Ostrava

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od JohnyPetnik »

Zdravím,

známý má problém na Ventu - všechny okna a dveře v elektrice. Problém se projevil, jak jinak v tu nejméně vhodnou dobu 25.12. po Vánocích.
Začlo to tím, že mu asi zamrzl zámek u řidiče a on ten zámek nejspíš zlomil (resp. tu "osku" která spojuje zámek s mechanismem), takže od strany řidiče se nejmín do jara do auta nedostane, to by ale nebyl až takoý problém, ptž strana od spolujezdce funguje a otevře i zavře spolehlivě auto, ALE když ho tak odemkne, stáhne mu to šechny okna, což už problém je. Dále, nejdou vytáhnout (ani když dá klíček zapalování do polohy 1 či nastaruje), dokud auto nezamkne zevnitř cupíkem u řidiče, to se ale zase pak nedostane ven, že... A když ho pak odemkne cuplíkem u řidiče aby vystoupil, tak to zas stáhne ty po*rané okna a furt dokola. Jedine kdy to nestáhne okna, když je klíč v poloze 1 (svítí kontrolky) a nebo když jede motor. Takový začarovaný kruh.

Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo nevíte kde je zakopaný pes, prosíme o pomoc.
Pokud byste nevěděli, tak poraďte, kde a jak ty okna aspoň do jara až se trochu oteplí vyřadit, ptž sme zkoušeli postupně povytahovat všechny pojistky i relátka jedno po druhém, ale okna furt jely. Nevíte kde se nachází jednotka na okna?
a k čemu přesne slouží ta plechová propojka mezi relátky v pojistkovce? (tu sme nevytahovali...)

díky moc za odpovědi a rady
JohnyPetnik
Naposledy upravil(a) JohnyPetnik dne 30.12.2010 01:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od Lolik »

Bluetooth píše:Čuste, mám problém se zavíráním el. okna a to, že když dám zavírat okno automatikou tak se mi asi 15cm před horním rámem zastaví a vrací se zpět (je mi jasné že to způsobuje ochrana proti přiskřípnutí). Takže musím před tímto místem zastavit stahování a projet toto místo s ručním držením spínače a za tímto místem můžu opět použít automatický dojez který pak okno zcela dovře. Zkoušel jsem i to, že jsem sundal tapec a rukou jsem pomáhal motoru tlačit okno nahoru ale stejně se to zastavilo na tom samém místě. Kalibrací dojezdu to nebude, tu jsem zkoušel a problém to nevyřešilo, a taky po průjezdu toho místa okno jde automatikou zcela dovřít. Jinak nikde jsem neviděl že by okno do něčeho naráželo. Ví někdo jak tento problém vyřešit? Jde o Alhambru r.v. 98 s centrální elektronikou.
Bluetooth :arrow: Už jsi na to přišel čím to může být???
Mám stejný problém jako ty na dveřích u řidiče. Ostatní okna jezdí bez problému. Občas to blbne a z toho někdy to jezdí bez problému. Je to tak 50% na 50%. Zastavuje se na stejném místě také těch 15cm od uzavření a vrátí cca o 10cm dolů. Oknu jsem také zkoušel pomáhat rukou a to nepomáhá a vrací se. Okno jezdí volně, lehce jen se nedovírá jak má. Při zavírání oken klíčkem z venku vždy vyjede bez problému. Někde jsem četl že při tomhle zavíraní klíčkem si musíte dávat pozor na možnost přiskřípnutí, jelikož je ochrana deaktivovaná.Zkoušel jsem také znovu nastavit polohy pro komfortní jednotku ale to také nepomohlo. Poraďte ke zkusit hledat chybu???
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Bluetooth
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.03.2008 01:19

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od Bluetooth »

Bohužel tento problém jsem stále nevyřešil, mám v plánu někdy na jaře to řešit více pokud někdo do té doby nepříjde s řeším.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od Auto1 »

Já tipuji,že okna stahuje mikrospínač zámku ve dveřích,je buď zaseklý nebo je polámaný zámek a ten ho aktivuje,takže to,v kterých dveřích zda levé či pravé zjistíš když v jedněch odpojíš průchodku do karosérie.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
dratek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vizovice
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od dratek »

Ahojte, mam problem se stahovanim a vytahovanim okna. pred Vanocema me napadl genialni napad, stahonout pri nakupech zadni okno, at se vyvetra, jenze okno uz nevyjelo. tak honem do servisu, tam vyndali stahovacku ze je ko, dali spalek pod okno a ze sezenou novu, nasledne me volali ze mam nejakou divnou verzi ktera ma jine napajeni a ze origos stoji 6 tis. sehnal jsem si stahovacku jinde, zapojim a stahovcka jen zavrci ale okno se do pohybu neda. nevite co muze byt? (stahovacku jsme brali z auta kde fungovala - mam ji komplet i s motorem)

Uživatelský avatar
goodtown
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.10.2010 14:37
Bydliště: Dobříš

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od goodtown »

Zdravim vsechny,
mam takovy dotaz, po navsteve servisu me prestalo fungovat stahovani okna u ridice. Misto toho zacnou blikat vystrazny blinkry.
Byt v servisu delali neco s ele. dusovali se, ze to s tim nema souvislost. Dneska jsem tam byl znovu a zadnou viditelnou zavadu nenasli.
Doporucil me (po te co to jeste jednou prohlidnou, ted na to nemel cas)asi nejvhodnejsi cestu nejmensiho odporu a to do origo servisu, ze by to mohla byt centralni jedntoka comfort. Jestli to nepletu, moc tomu nerozumim. Nesetkal jste se s tim nekdo? Nemate poneti, jestli nahodou pri trose fantazie nejak nesouvisi stahovani okna a blinkry?
Dekuji za odnety ci rady jak na to.
Sharan II
1,9 TDi, 2004, 96kW

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od ajo »

Najskor to bude toto: viewtopic.php?f=50&t=64740
ale u vodič. dverach
Obrázek

Uživatelský avatar
RobertNinja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 19.02.2012 14:37
Bydliště: Kratonohy,HK

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od RobertNinja »

Čau. Potřeboval bych pomoc. Hledám opravnou sadu na stahovačku el. okna LP a LZ dveří. Slyšel jsem, že by se měla dát sehnat kolem 500,-kč. Bohužel jsem nic moc nenašel... Nemohli by jste mi někdo poslat odkaz? Předem díky.
Sharan 1.9TDI 81Kw r.v.1999

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od Rados sv »


Ghot4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.07.2011 21:16

Stáhnutí okna mimo auto :)

Příspěvek od Ghot4 »

Dobrý den

Žádný podobný dotaz jsem zde nenašel tak jsem založil nové téma....

Otazka zní : někdo nejaký fígl jak stahnou el.ovládané okno u dveřích které nejsou na voze ?Zkoušel jsem dva nejtlusčí dráty hodit na baterku ale nic potřeboval bych nejáké schéma co má být vše pod proudem aby ovládání fungovalo.....pak už jen zbývá hrubá síla.

earp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011 09:15
Bydliště: okoli Brna

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od earp »

Zdravim klubaci,

mel bych na Vas dotaz. Kdyz chci stahnout okno u ridice (elektrika na vsech oknech), tak po zmacknuti spinace jen chrci, ale okno nesjede. Pry to muze byt motorek, a jeho cena je pry 6.000 Kc, tak z toho nejsu moc nadseny. Nesetkal jste se s tim nekdo? Je to opravdu motorek? A da se sehnat nekde lacineji? Nez brat original?
Diky za rady.
Sharan 1.9 85kW 4x4; rv 2004

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od smolda »

Jasně že se dá sehnat levněji, třeba tady, u Prochyho: http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=228" onclick="window.open(this.href);return false;
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od 007houmr »

Čau pánové. Než abych zakládal nové téma, tak se zeptám tady. Začalo mě štvát skřípání okna při jeho stahování. Celý den se o tom tady na fóru snažím něco najít, ale nedaří se mě. Vím určitě, že se to tady někde probíralo. Nedokázal byste mě někdo prosím nasměrovat??? Předem díky!!! :wink:
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“