MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Není náhodou k sehnání sada na výměnu rozvodů, která vydrží na AUY 90000 km :?:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od Marek77 »

jbarman píše:Není náhodou k sehnání sada na výměnu rozvodů, která vydrží na AUY 90000 km :?:

Chceš to riskovat? Výrobce určil výměnný interval u motoru AUY v SAG na 60.000 km a předpokládám, že k tomu musel mít nějaký důvod a nejspíš dosti zásadní. Jestli máš zájem tančit na neskutečně tenkém ledě, zkus se poohlédnout po něčem, co tam třeba déle vydrží.

Například já mám na motoru AFN výměnný interval řemenu 90.000 km. A i přesto, že používám zesílený řemen DAYCO 137SHX250HT (ačkoli výrobce předepisuje pouze 137SHX254H), netroufám si prodloužit výměnný interval ani o tisícovku kilometrů. A vždy měním i kladky, přestože se o jejich výměně v souvislosti s výměnou řemenu nehovoří (měnit se nemusejí).

jurky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16.06.2008 10:00

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od jurky »

On to bude zkoušet do prvního průseru, potom bude měnit podle předepsaných intervalů.
Já se teď taky chystám na rozvody.Sice mám ještě asi 8000km k dobru, ale před dovolenou, kdy člověk neví, kam ho zavane ( autí zaveze) si myslím, že alespoň o jednu starost míň.


___________________________________________
Naposledy upravil(a) jurky dne 25.07.2008 16:12, celkem upraveno 1 x.
Alhambra 1999 AFN 81 kw

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Marek77 píše:
jbarman píše:Není náhodou k sehnání sada na výměnu rozvodů, která vydrží na AUY 90000 km :?:

Chceš to riskovat? Výrobce určil výměnný interval u motoru AUY v SAG na 60.000 km a předpokládám, že k tomu musel mít nějaký důvod a nejspíš dosti zásadní. Jestli máš zájem tančit na neskutečně tenkém ledě, zkus se poohlédnout po něčem, co tam třeba déle vydrží.

Například já mám na motoru AFN výměnný interval řemenu 90.000 km. A i přesto, že používám zesílený řemen DAYCO 137SHX250HT (ačkoli výrobce předepisuje pouze 137SHX254H), netroufám si prodloužit výměnný interval ani o tisícovku kilometrů. A vždy měním i kladky, přestože se o jejich výměně v souvislosti s výměnou řemenu nehovoří (měnit se nemusejí).
Jasně tomu rozumím, ale přeci vývoj jde dále. Vůbec mi není jasné a není to ani logické proč ASZ může měnit při 90 000 km a slabší AUY a dokonce ještě slabší ANU při 60 000 km. Nerad něčemu nerozumím. :?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od Marek77 »

jbarman píše: Nerad něčemu nerozumím. :?
Tak na to se budeš muset poptat u pracovníků výzkumu a vývoje společnosti Volkswagen, jinou možnost nejspíš nemáš. No, možná tu ještě jedna možnost je - smiř se s tím.
Motory ASZ a BTB mají jinak řešené napínání řemenu, proto asi mají delší výměnný interval.

Octavia model 2000 TDi má výměnný interval rozvodů 90.000 km. Octavia model 2001 má výměnný interval rozvodů 120.000 km. A to jenom proto, že od modelu 2001 se osazoval zesílený řemen (jiná změna tam tehdy nebyla).
Kdybych uvažoval podobně jako Ty, mohl bych si říct: "Když mám teď na motoru zesílený řemen rozvodů a obyčejný vydrží 90.000 km, můžu ho tam taky nechat 120.000 km jako na té Octávce." Možná ano - ale nikdo mi na to nedá garanci, že tomu tak skutečně je - možná by to vydržel bez sebemenších problémů a s rezervou, ale třeba taky ne. Nechci riskovat - zesílený řemen mě stál o 86 Kč víc než obyčejný, tak jsem sáhl po něm. Ale na výměnném intervalu to u mě nic nemění - 90.000 km a hotovo.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 14.04.2010 11:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

No jo, tak jste mě přesvědčili :repa: je to o rypák (kde udělali soudruzi z NDR chybu...?)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od Marek77 »

Zlatej rozvodovej řetěz !!!!!

Uživatelský avatar
komcr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 23.06.2008 16:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od komcr »

Já jsem dával HT řemen, původně tam byl taky HT od Dayca a interval výměny 80000 nebo 5 let.
Jo, motor AUY

Uživatelský avatar
komcr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 23.06.2008 16:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od komcr »

Ahoj,
tak řemen zatím drží 8) , a podařilo se mi zprovoznit za místní podpory VAG. Jak poznám, že nastavení vstřiků je po výměně RŘ OK?
děkuji

jurky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16.06.2008 10:00

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od jurky »

Ahoj, tak jsem o víkendu nechal udělat rozvody. Kladky po stránce ložisek byly ok, ale povrch kladek se už začal silně opotřebovávat. Vzalo se to i s vodní pumpou, která byla pomalu načasovaná ( malinko začínala propouštět dirkou, ale zatím nic kritického). Takže rozvodový řemen, nap. kladka, vodící kladka, vodní pumpa, řemen na posilovač řízení a mikro řemen k alternátoru + vodící kladka alternátoru. K tomu výměna chladící kapaliny.
Materiál 4860,- + práce 1500,-. Si myslím, že "skoro zadarmo" :lol:
Jen nemám kontrolu předvstřiku na VAG-u. Ten tam neměl... škoda.., ale startuje ok, spotřeba taky, tak snad bude v pořádku.

-------------------------------------
Alhambra 1.9 TDi AFN 81kw 1999
Alhambra 1999 AFN 81 kw

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od Peposu »

Lidicky omlouvam se ale mohly by jste mi pomoct s vyberem nd na rozvody?? Mam VW sharana I.generace R.v.2000 1.9 Tdi 81kw a nefim co presne a nejlepe od jake firmy ci je to jedno koupit. moc dekuji.

P.S: nasel jsem tu slanek o tom co tam patri jako vod.pumpa , remen , kladky a jine ale byly u toho tri pismena oozn.motoru ale netusim kde tento nazev resp. oznaceni zjistim totiz nemam zadne papiry od auta tak nevim co vsechno koupit. :(

Moc dekuji za vase odpovedi diky
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od widle »

Peposu

typ motoru by jsi měl mít v osvědčení o registraci..........ale myslím si, že to bude AFN.
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od Peposu »

to prave ze jeste ani nemam mam to dotazene z NDR ci DDR a musim ho dat malinko do kupy diky srnce a potom mohu stim na stk a na prihlaseni na cr spz.Tak asi tak :(
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od widle »

a deutsch papíry od auta máš?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od Peposu »

zatim jeste ne ale mozna budu.
Neplacte ja se vratim

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“