ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

rexik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.07.2011 20:35

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od rexik »

Zdravím všechny příznivce SAG.

Co se týče ztuhnutí řízení za mokra, tak mám cca 1 měsíc ten samý problém. Jakmile je mokrá vozovka, tak při otočení volantem o více jak půl otáčky na kteroukoliv stranu, dojde občas nečekaně k výpadku posilovače řízení, a volantem jde otáčet jen velmi ztuha jako když je vypnutý motor a servo nefunguje. Toto trvá cca 2 vteřiny, pak posilovač naskočí a vše funguje normálně. Při jízdě je to však velmi nebezpečné a je třeba s tím počítat a volant držet oběma rukama. Při prvním výpadku mě to málem poslalo mimo vozovku a nebyla to vůbec žádná sranda.... :( Jinak nikde žádná netěsnost a za sucha vše funguje jak má. Zkusím tedy vyměnit řemen, což jak jsem se zde dočetl, tak pomohlo. Pokud máte podobné zkušenosti, dejte prosím vědět....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od Marek77 »

Základní předpoklad je mít spodní plastový kryt pod motorem. Pokud není, je nový řemen k ničemu - voda se dostane na řemenici serva, která je hned v přední části a úplně dole (nejnižší bod agregátu) a řemen klouzne, i kdyby byl úplně nový a správně našponovaný.

Takže dekl pod motor..... :wink:

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od BrendlJiri »

Jak říká Marek honem dekl já ho sundal včera zapršelo a uš kloužu taky
:mrgreen:
Sharan tdi afn 81kw

richigold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 29.11.2010 07:22
Bydliště: České Budějovice / Praha

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od richigold »

Jo, to jsem měl taky. Jedu do zatáčky za deště a najednou se v půlce zatáčky jakoby zasekne volant - přestane fungovat servo, anebo šel volant fázovitě (párkrát se zaseknul). Zajel jsem do servisu, koukli na to a řemen byl ze stran už úplně oholenej. Mám novej a je klid. ;) A ten dekl pod motor to chce, já ho měl zrovna sundanej, takže voda se na řemen a kladky dostane hned.

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od Peposu »

Ta panove pozor , i ja pridam trosku do mlyna , ja kryt pod motorem mam projel jsme kaluzi a rychlosti cca 30km a rizeni tez ztuhlo bal jsme se co se stalo , a potom jsme byl u mechanika vymenil remen ten hladky ouzky nedrazkovany stalo me to cca 1300 a uz je vse o.k
Rikal mechanos ze se klinak osoupal a pri te vode se proklouzne a tim nezbere poradne servo a rizeni tim padem zatuhne
Neplacte ja se vratim

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od Marek77 »

Tisíc tři sta korun za výměnu klínového řemenu??? 8O 8O 8O

Jeho prodejní cena je cca 60-80 Kč.

Uživatelský avatar
sarik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.07.2009 08:55

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od sarik »

Nazdar lidi,
mám nejspíš ten samej problém jako rumik1. Dělá to jenom za deště a řemen píská v krajních polohách. Jedinej rozdíl - posilovač "vynechává" pouze při průjezdu zatáčkou. Zkusím dotáhnout řemen a ozvu se, jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od smolda »

Vypadá to že je jen uvolněnej a v momentě kdy zabereš volantem, pumpa potřebuje víc tlačit ale nemá dost síly - řemen klouzne.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od Brilantis »

Mě řemen pískal jen když auto stálo a volant byl až v krajní pozici vytočen, od minulého týdne začal popískávat už při otočení od začátku.Dekl pod motorem mám. Takže už je asi po něm že?

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od smolda »

Pokud by bylo po něm, volant by šel ztuha v každé poloze. Stačí fest našponovat a pokud není řemen načatej, měl by vydržet i dál. V každým případě ho prohlídni a pokud je jen maličko poškozenej určitě ho vyměň. Na 100% se ti podělá když to budeš nejmíň potřebovat a na silnici se mění jen velmi obtížně.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od Brilantis »

Koukal jsem na to a řemen je oboustraně drážkovavý, Napínací kladka je přez silnou pružinu automatická a je skoro na konci možného napnutí. Koupim nový řemen a vyměnim ho. Pokud je ještě původní má za sebou 310tis.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od smolda »

Je to dobrá myšlenka... Až budeš měnit plochý řemen, zároveň odstraníš i závadu na náhonu pumpy serva.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Pytlák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.12.2016 13:05

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od Pytlák »

Zdravíčko pánové, mám otázku, mám úplně stejné příznaky jako všichni tady, na mokru klouže řemen protože je volnej, řemen je novej, je to 11*790, ale problém je ten že i když mám napínák s tím natahovacím hřebenem napnutej nadoraz tak je řemen stále dost volnej na to aby klouzal.
Po čem jít a co měnit abych vyřešil tenhle problém?
1,9TDI 66KW sharan I 96rok.
Díky za tip.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“