ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

rumik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.10.2007 22:16

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od rumik1 »

jsem tu poprvé prosím o radu na velmi mokré vozovce za jaké koli rychlosti třeba i když stojím v kaluži tak hodně ztuhne hřebenové řízení jeto jako kdyby úplně vypnulo servo už jsem málem boural. Jedná se o ford galaxy 1,9 TDI 1999 prosinec.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od kazbic »

Čus.Vítám Tě tu.
Tak tohle jsem ještě neslyšel.Určitě to ale nebude mít nic společného s mokrou silnicí. :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od vilik »

Možná napínák spatně napíná řemen a když zabere servo, tak proklouzne. Jinak bych taky řekl, že s mokrem to nebude mít nic společného.
Zkus to lépe vypozorovat. Mokro, sucho, za jízdy, při stání a další kombinace, jak se to chová. Řekl bych, že na mokru by to mělo jít lépe, než za sucha. :roll:

Jo a taky tě tu vítám. :999:
Naposledy upravil(a) vilik dne 06.10.2007 13:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od jenda »

Nechybí ti pod motorem kryt a za deště se řemen namočí a klouže po řemenice čerpadla ?

Uživatelský avatar
max22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od max22 »

Je to řemen. Já měl to samý.
Koupil jsem novej řemen, když jsem ho měnil zjistil jsem že je tak o 1-2cm delší, dal jsem ho tam, ale napínák byl na doraz takže nešel pořádně napnout a při dešti to dělalo to co rumikovi.
Podle starýho řemene jsem koupil druhej a je to jak za "mlada" :lol:

rumik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.10.2007 22:16

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od rumik1 »

Díky za přivítání ,děje se to opravdu pouze za velikého mokra na suchu se to nestane zkoušel jsem i šatolinu ale ukázalo se to pouze když je hodně vody.Zkusím utáhnout řemen a nebo ho vyměnit protože když vytočím kola do plného rejdu tak to i zapíská a jak jsem se zde dočetl tok to bude řemenem díky

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od Shemik »

Ahoj Rumiku 1,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0 v tématu
ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vwc.cz/viewtopic.php?f=50&t= ... 4b#p346578 do tématu
NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504 do tématu
Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360 v tématu
FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od Marek77 »

rumik1 píše:Díky za přivítání ,děje se to opravdu pouze za velikého mokra na suchu se to nestane zkoušel jsem i šatolinu ale ukázalo se to pouze když je hodně vody.Zkusím utáhnout řemen a nebo ho vyměnit protože když vytočím kola do plného rejdu tak to i zapíská a jak jsem se zde dočetl tok to bude řemenem díky

Klasická věc. Byl jsem z toho taky vyprdlej............... Chce to výměnu řemenu (pozor - šíře 11mm x 793mm) a hlavně mít kryt pod motorem.

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od marasoba »

Chlapi, prosím Vás o radu:
mám následující problém - od řemenice čerpadla na posilovač řízení se mi ozývá syčivý zvuk.
Myslel jsem, že by to mohly být ložiska v alternátoru (viz. příspěvek od Marek77), ale podle ucha to jde skutečně až od čerpadla. Když sem šahal na řemen, zdál se mi dost utažený. Ptám se tedy: Jak má být tento řemen napnutý? Když jsem protáhnul ruku mezi vzduchovým filtrem a alternátorem a talčil na řemen, tak ho prohnu asi o polovinu tloušťky řemenu. Je na napnutí nějaký fígl? Dík

P.S: Ten syčivý zvuk začal chvíli po výměně termostatu (bylo sundané čerpadlo na řízení), tak předpokládám, že by to mohlo být ono.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

hruskapitr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.02.2009 16:40
Bydliště: Uherske Hradište

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od hruskapitr »

zdravím ve spolek ja tet koupil Alhambru 2,0i a mam podobný problem jak se zahřeje motor tak když stojim na místr a točim volantem tak se jakoby zadrhava servo ale za studena to nedelá poradí nekdo díkes

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od Bandog »

Měl jsem to samé, když jsem Sharana koupil..............stačilo vlézt pod auto a napnout řemen, protože ten můj měl vůli tak velikou, že jsem se divil, že jsem ho v zatáčce někde neztratil........napnul jsem ho, ale hned jsem mazal koupit novej, protože sem nevěděl, jak na tom tento vůbec bude potom co se takhle navolno povaloval po kladkách :D

každopádně oprava tak za 300,- za novej řemen :mrgreen:

hruskapitr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.02.2009 16:40
Bydliště: Uherske Hradište

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od hruskapitr »

Bandog dík ja pod tim ješte neležel včera jsem ho privezl a nevědel mam li to reklamovat nebo to je blbost jako řemen.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od Bandog »

Jak se ti to chová, když stojíš na místě a chceš dát kola do rejdu???

hruskapitr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.02.2009 16:40
Bydliště: Uherske Hradište

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od hruskapitr »

byl volný řemen dotahl jsem ho a je to super.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

ŘÍZENÍ: ztuhnutí řízení za mokra, řemen?

Příspěvek od Bandog »

:wink:

to je dobře..........ať slouží bez problémů (a kdyby nějaké nastaly tak ať jsou v tomto duchu) :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“