SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
mobilik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 16.04.2008 20:30
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: světla.nouzové rozsvícení

Příspěvek od mobilik »

No ked spojis kontakt TFL a 56, tak sati zapnu predne tlmene, ale bez zadnych a osvetlenia palubovky. Zasvieti sa hned pri zapnuti zapalovania. Cisla najdes na spinaci :wink: Myslim ze tam najdes a kabel k zadnym svetlam niekde. :wink:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: světla.nouzové rozsvícení

Příspěvek od michall »

TFL raději ne, aby ti něco neshořelo, jsou tam jiné průřezy kabelů. Najdu ti to
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od michall »

Přívod za svorkou X by měl být nejsilnější drát a označení X (nebo Xz). Obrysovky a osvětlení SPZ by měly být označené 58 (58R a 58L). Tlumená světla jsou svorka 56. Je to teda ze schématu pro II, ale označení by mělo být stejné. Tyhle svorky když propojíš, tak by ti mělo svítit vše potřebné (obrysovky, SPZ a tlumená). Propoj drátem min pr. 2,5, a hlavně opatrně ať nehasíš auto.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od keri »

Rád bych poděkoval za super rozborku přepínače světel, díky které jsem ho taky úspěšně opravil, a už zase svítím

Uživatelský avatar
TOMIK__007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 05.09.2010 08:33
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od TOMIK__007 »

Přestaly mě svítit v interieru přístroje, ovládání oken/zrcátek, klima, prostě podsvětlení všech spínačů atd.. po proměření od elektrikáře je chyba v tom hlavním vypínači. Vše ostatní svtí, předek, zadek, značka. Myslíte, že je nějaká možnost spínač opravit, nebo mám rovnou koukat na nový? Díky Tomáš
VW Golf I cabrio GTi Karmann r.1981 - http://youtu.be/mPwAdlToOmU" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II r.2001 Family, 1.8T + LPG, tiptronic, 5/7 sedaček, 6el. oken
SEAT Alhambra III 2.0TSI 162kW Style Advanced, DSG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od michall »

Pokud je tam jen nějaký vadný spoj, tak podle mě ano. A je to opravdu v tom spínači světel? Není špatný ten regulátor jasu?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
TOMIK__007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 05.09.2010 08:33
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od TOMIK__007 »

Tak je to ve vypínači, konkrétně v tom tišťáku co je pod otáčecím kolečkem. kámoš měl spodek vypínače z oktávky, tak jsem zkusil dát ten tišťák z jeho vypínače do mého a vše funguje, přístroje svítí. Jediné co, tak oktávka má intenzitu osvětlení přímo u kolečka na zapínání světel a sharan to má bokem, takže teď nejde nastvovat intenzita, ale nechám svůj opravit, když to bude jen něco v tišťáku a zase si to přehodím zpátky, protože navíc svítí zeleně :D
VW Golf I cabrio GTi Karmann r.1981 - http://youtu.be/mPwAdlToOmU" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II r.2001 Family, 1.8T + LPG, tiptronic, 5/7 sedaček, 6el. oken
SEAT Alhambra III 2.0TSI 162kW Style Advanced, DSG

Uživatelský avatar
mekks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 25.03.2010 20:32
Bydliště: Košice

Re: Spinač světel oprava Sharan I

Příspěvek od mekks »

rfarsky píše:Takže tady je ten slíbenej postup opravy spínače světel.
Vyjměte ofuk nad spínačem ať můžete lépe zatlačit zevnitř.
Zatlačte na pravou stranu spínače a poté ho vysuňte doprava.
Zbytek podle foto

Pokud budete chtít něco upřesnit tak mi napište nebo zavolejte
Přeji pěkné posvícení
Mal som rovnaký problem.Opravil som to tak že som na odretý kontakt naletoval kvapku cínu a pekne obrusil pilníkom.A fachčí ako nový.

Uživatelský avatar
honykida
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.10.2011 03:06
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od honykida »

Ahoj, vcera jsem podle rfarskyho navodu opravil spinac, byl uz i dost spekly, tak jsem pro jistotu tady na foru koupil. Super vysvetleno a nafoceno, zatim opraveny funguje. Diky ti Honza :potlesk:
Galaxy 1.9TDi 81kW 1999

Doobs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.04.2012 12:24

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od Doobs »

Dík za perfektní návod. Bylo to hotové za pár minut a hlavně - FUNGUJE TO !

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od Peposu »

Ahoj vsse mi taky nesviti uvnitr interieru , a dosel jsem na problem po rozborce hl. vypynace svetel , puknul uplne vejpul jeden trandak ,, bo jak to mam nazvat :-) (viz foto) je to ta cerna kosticka vlevo , nevite nekdo zda-li se to da normalne opravit? diky
Přílohy
20120714_113907.jpg
20120714_113907_+.jpg
20120714_114143.jpg
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od michall »

No koupíš novej fet http://www.ame.cz/P16NE06FP-STP16NE06FP ... 10699.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; (nebo nějakou náhradu třeba v GMe) a vyměníš. Další otázka je, proč odešel tak předčasně a jestli ssebou nevzal něco dalšího.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od Peposu »

no super diky , ja ten kus hledal a nenasel :-) diky, nevim proc , jednou jsem tak pred jizdou po nastartovani zapl svetla a moc mi tam neco prasklo , myslel jsem ze pojistka , po zkouknuti pojistka to nebyla a po rozebrani vypinace to bylo toto a ta jedna pulka te kosticky mi spadla do klina. bylo to uplne rozpulene.
Neplacte ja se vratim

autosvagr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.11.2009 12:24
Bydliště: Třebeň u Fr.Lázní

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od autosvagr »

Zdravím, taky jsem měl problém s vypínačem.. Vypeklý jezdec a jeho okolí.. I když jsem se snažil jej poopravit pilováním a a natavením nových kousků plastu,stále to nebylo ono a někdy se muselo zapínat na víckrát.. :( Nechtěl jsem po zakoupení staršího,i když funkčního vypínače, toto po čase řešit znovu a koumal jak na to.. (a kupovat nový je trochu finančně náročnější..) Nakonec jsem zjistil,že vnitřek vypínače pasuje ze sdruženého vypínače pro Golfa III. Jeho cena u Autokelly je 1000,- (přes známého v nákupce dokonce za 850,-) Takže hurá na to, oba rozebrat přehodit pouze mechanickou část (Golf nemá v elektrické části kontrolku nad otočným vypínačem) a je hotovo.. :lol: Je to vlastně nové,tak to pár let musí vydržet..

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od Petr74 »

Děkuju rfarskemu za návod :potlesk: . Dneska potmě jsem vypínač vyndal a teď doma podle návodu rozebral. Zítra večer to půjdu dát zpátky do auta, tak jsem zvědavej jak ta sbora dopadla.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“