PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od x-man »

Shemik píše:X-mane,
Ty se v tom koukam vyznas, muzu se Te (pripadne samo i ostatnich) zeptat :?:
Mam zadniho asistenta a zajimalo by me, co by pripadne bylo nutne pro dodelani predku :?:
RJ tam tedy je, takze jsou potreba jen cidla, nebo jeste neco :?:

Mam sice P807, ale principielne to asi bude stejne, coz?
No u SAG je to jedna (ovlada predni i zadni cidla) jednotka takze tam staci cidla dopredu,pipak a kabely
nevim jak u P807 musis mit jinou predni cast narazniku (pripravenou na prichyceni cidel)
a to nejhorsi protahnout kabely zpet do vnitr auta k RJ
Ted jeste otazka jak by si ho aktivoval?
zarazeni zpatecky je asi blbost,protoze jakmile pojedes dopredu zase se ti vypne a zapinat ho rucne taky nebude moc prakticky.
Nekde jsem videl ze delaji takovy,ze zaradis zpatecku a automaticky se na cca 1minutu z aktivuje i predek a pak se sam vypne,ale to je zase dalsi elektronika navic
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

Aha, dik za info, takze koukam zadna sranda. No dulezitejsi je to na ten zadek, tam to mam, tak zatim ten predek jeste po nejaky cas asi ponecham ve fazi uvah 8)

Uživatelský avatar
baryn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od baryn »

a co mám dělat, když mi na origo PDA v Sharanu přestal pípat zadek? Předek je OK. Repráček vzadu funguje, nevím jestli je závada na propojovacím kabelu, anedo v řídicí jednotce. Ještě včera to šlo... Pomoooc :cry:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od patper »

"baryn"
...hod to na Vag .... :wink:

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od x-man »

baryn píše:a co mám dělat, když mi na origo PDA v Sharanu přestal pípat zadek? Předek je OK. Repráček vzadu funguje, nevím jestli je závada na propojovacím kabelu, anedo v řídicí jednotce. Ještě včera to šlo... Pomoooc :cry:
Pres VAG zjistits jestli ti neodeslo cidlo,jakmile prestane jedno fungovat nefunguje to vubec
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od vilik »

Tak již třetí den jsem majitelem parkovacího asistenta http://www.e-xenony.cz/?p=productsMore& ... ED-Displej

Teď je couvání a parkování hračka. :!:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

Viliku ta cena je dost good. Doobry :lol:

Uživatelský avatar
zyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Českobudějovicko

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od zyna »

Tak jsme si taky objednal. Již chvíli přemýšlím, zda jo, nebo ne. Ale za tu cenu fakt dobrý.
Vilíku, montoval sis je sám, nebo sis to nechal udělat ? ALe to je asi dost blbá otázka. Proto se ptám jak to šlo?

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od vilik »

Montoval jsem sám. Práce na 1,5 hodiny, včetně rozmýšlení, kudy povedu dráty. Displej jsem dal k levému A sloupku, kabel vedl pod palubovkou a pod plastem levého prahu do prostoru zadního topení v levém blatníku. V sadě je i vrták na čidla. Čidla jsem navrtal do spodního, černého lemu nárazníku (nevím, jak to mají Sharan I). Kabely od nich jsem protáhl pod gumou zadních dveří k zadnímu topení, kde mám řídící jednotku asistenta. Napájení (plus) je na žárovce couvačky. Fungovalo na první zapojení. A je to fakt super.
Přílohy
Senzory
Senzory
Řídící jednotka
Řídící jednotka
Displej má sice oboustranou lepenku, ale ze zkušenosti s jinými zařízeními moc nedrží. Přilepil jsem to kapkou silikonu. Jinak kabel je dost dlouhý, takže lze displej dát prakticky kamkoli.
Displej má sice oboustranou lepenku, ale ze zkušenosti s jinými zařízeními moc nedrží. Přilepil jsem to kapkou silikonu. Jinak kabel je dost dlouhý, takže lze displej dát prakticky kamkoli.
A takhle to vypadá, když mám za autem 70 cm na pravé straně překážku. Přístroj zároveň vydává naprosto nepřesluchnutelný přerušovaný zvuk, jehož frekvence přerušování se mění se vzdáleností od překážky. Po přiblížení na méně než 30 cm je z toho stálý tón a na displeji se objeví P, jako parking.
A takhle to vypadá, když mám za autem 70 cm na pravé straně překážku. Přístroj zároveň vydává naprosto nepřesluchnutelný přerušovaný zvuk, jehož frekvence přerušování se mění se vzdáleností od překážky. Po přiblížení na méně než 30 cm je z toho stálý tón a na displeji se objeví P, jako parking.
Naposledy upravil(a) vilik dne 15.08.2008 09:22, celkem upraveno 1 x.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od Charlie.007 »

Vilíku, určitě sem nějaký fotky dej, asi se budu taky opičit. Díval sem se na ten odkaz a vypadá to opravdu dobře. Kdyžtak ještě popiš, jak seš s tím parkovacím asistentem spokojenej. Myslím tím, jak reaguje na překážky a tak. Jinak ať slouží, snad to zvládnu potom namontovat taky :)
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
baryn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od baryn »

x-man píše:
baryn píše:a co mám dělat, když mi na origo PDA v Sharanu přestal pípat zadek? Předek je OK. Repráček vzadu funguje, nevím jestli je závada na propojovacím kabelu, anedo v řídicí jednotce. Ještě včera to šlo... Pomoooc :cry:
Pres VAG zjistits jestli ti neodeslo cidlo,jakmile prestane jedno fungovat nefunguje to vubec

No tak závada odstraněna. Z německé zásuvky (originál montáž přímo ve fabrice) jsem vytáhl redukci na naše vozíky a zadní sensory jedou bez závad jako dřív. Kdo by to řekl?!

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od ifos.cz »

Viliku, taky mne velmi zaujal tenhle Tvuj parkovaci system, takze o nem silne uvazuju (resp. moje draha naznacila neco o tom, ze mi ho da k narozeninam ;) ), jenze nejsem nijak extra manualne zrucnej a tak jsem se chtel zeptat jestli jsi pro montaz musel sundavat ten zadni naraznik? Druhy problem je, ze mam asi vykloktanej spinac na zpatecce, takze mi sviti jen kdyz ji podrzim, ale aspon by mne to donutilo to (nechat) opravit.
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od vilik »

ifos.cz píše:Viliku, taky mne velmi zaujal tenhle Tvuj parkovaci system, takze o nem silne uvazuju (resp. moje draha naznacila neco o tom, ze mi ho da k narozeninam ;) ), jenze nejsem nijak extra manualne zrucnej a tak jsem se chtel zeptat jestli jsi pro montaz musel sundavat ten zadni naraznik? Druhy problem je, ze mam asi vykloktanej spinac na zpatecce, takze mi sviti jen kdyz ji podrzim, ale aspon by mne to donutilo to (nechat) opravit.
Nesundaval jsem nic. Najel jsem zadkem na nájezdy, abych se dostal za nárazník, natahal kabely a připevníl stahovacími páskami.

Včera jsem zjistil, že to bere i drátěný plot. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Pokud jde o parkovací senzory, jsem přímým dovozcem. Základní info je na http://www.alkotester.cz/index.php/Park ... y-a-kamery Mám 4 různé varianty, s 4 typy displejů s pípákem a kromě toho i parkovací kamery:
-4 zadní senzory (bílé, černé, stříbrné) + vybraný displej = sleva 100 Kč
-2 přední a 4 zadní senzory (černé a stříbrné) + vybraný displej = sleva 150 Kč
-2 přední a 4 zadní senzory (černé a stříbrné) + jen pípák = sleva 150 Kč
-4 přední a 4 zadní senzory (černé a stříbrné) + vybraný displej = sleva 200 Kč
-verze s kamerou sleva 250 Kč

Poštovné s dobírkou je 68 Kč, na Slovensko 134 SK. Pokud chcete víc informací, ptejte se mě pomocí SZ. Objednávky můžete šoupnout přímo do eshopu, ale nezapomeňte mi dát echo i tudy abych věděl, že vám mám dát slevu!
Naposledy upravil(a) Galaktický Aleš dne 06.04.2009 08:34, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od ifos.cz »

Alesi a to za tech 650,- je uplne PRESNE to co ma Vilik? Jestli jo, tak bych mel zajem ... predpokladam, ze mi to das i s dokladem vc. ICO, at si to muzu odecist z dani jako naklady k podnikani - konec roku se blizi, tak je kazdej doklad dobrej ;-)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“