BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/aktivace

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od Marek77 »

Děkuju, to je přesně to, co jsem potřeboval vědět ;-). Jsi borec, co jak vidno myslí na všechno.

krt.ecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.12.2011 22:29

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od krt.ecek »

dělal jsem to původně jen pro sebe a mám rád věci dokonalé..... a hlavně jsem s tím najezdil již cca 60 000Km, takže kdyby tam byl nedostatek tak je již tak jako tak opraven... (tak jako se nyní upravilo na výstražné, věřím, že to bude OK, kdyžtak se to zase upraví....)
Výroba trojbliku/tripplingu pro většinu vozů http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3#p2649973
Výroba téměř jakékoliv elektroniky/automatizace na zakázku dle Vašeho přání

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od Marek77 »

Určitě to bude ok, protože věřím tomu, že jste to, hoši milí, promysleli určitě dobře. Sám se na to moc těším. Jen ten čas... Ale já to dám!!! :-)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od Marek77 »

Takže, pánové - po třech týdnech napínavého očekávání jsem dnes odpoledne namontoval trojblik do svého vozu.

Musím s radostí konstatovat, že vše funguje naprosto skvěle, správně a přesně podle mých představ.

Díky krt.eckovi za úpravu SW pro můj vůz a tímto oznamuju, že jsem spokojeným majitelem trojbliku MADE BY KRT.ECEK.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od smolda »

No vidíš jakej jsi šikula, to aby sis to doplnil do profilu. :good:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od michall »

Šikula :potlesk: . Pokud to není tajemství, můžeš sem hodit kam a jak jsi to připojil?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

krt.ecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.12.2011 22:29

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od krt.ecek »

To je skvělá zpráva :-) jsem rád že ti to funguje, gratuluji....
Výroba trojbliku/tripplingu pro většinu vozů http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3#p2649973
Výroba téměř jakékoliv elektroniky/automatizace na zakázku dle Vašeho přání

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od Marek77 »

Fotky jsem, přiznám se, nedělal, protože jsem souběžně s tím i měnil olej v motoru a tudíž jsem byl náležitě znečištěn. Ale provedl jsem to asi takto:

Vyrobil jsem si šestižilovou šňůru asi 30cm dlouhou, vodiče o průřezu 0,75 - červený a hnědý pro napájení modulu, dále zelený, zelený, černý a černý (zelený s černým pruhem bohužel nemám). Tu jsem protáhl od páček krkem okolo tyče řízení do prostoru za přístroje. Tam jsem umístil ten trojblik - vtipně zabalený do krabičky od velkých TIC-TACů (mentolových - pozn. autora :-)). Krabičku jsem zdrhovacími páskami přichytil k silnému svazku elektroinstalace palubní desky, co vede od reléové skříně - na levou stranu za budíky. Je tam moře místa.
Podle schématu, které laskavě poskytl michall (jemuž tímto pokorně děkuji), jsem přerušil vodiče, které od páček blinkrů vedou do centrální jednotky (zelený a zeleno-černý). Piny na žluté svorkovnici blinkrů souhlasily s popisem ve schematu (pin 2 a 7). Mezi jsem napojil trojblik (jedna žíla do-, druhá od-, čili vodiče vedoucí od páčky jsem napojil na svorky IN trojbliku (3 a 4) a vodiče vedoucí dále do vozu (centrální jednotky) na svorky OUT (5 a 6) - liché svorky na levé blinkry, sudé svorky na pravé blinkry). Napájení obvodu trojbliku jsem rovněž napojil přímo na žlutou svorkovnici blinkrů - kostra i napájení jsou tam přímo navedené (kostra hnědá, pin 4 opět dle schematu, napájení silný červeno-žlutý, pin 10). Pro napájení jsem pro jistotu použil trvalé plus (sv. 30), než sv. 15, kterou mi doporučoval krt.ecek. Obával jsem se totiž toho, že při napájení spínaným plusem by v případě vypnutého klíčku nemusely fungovat havaráky. Myslím si, že takhle napájené to ničemu nevadí, klidový proud je ani ne dva milíky (čili nic).
Při připojování trojbliku k napětí krátce blikly blinkry na autě. To asi proto, že se v modulu něco aktivovalo a nabily se kondenzátory na vstupu. Pak jsem pouze vyzkoušel, jak to maká a dle mých předpokladů - ono to makalo. Ani jsem nemusel zasahovat do doby blikání (tlačítky na plošném spoji), protože to funguje úplně skvěle "od výrobce".


Prostě to MAKÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :-D.

krt.ecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.12.2011 22:29

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od krt.ecek »

Hele a teď v tom mám ale těžký bordel:(

ten můj trojblik funguje na GIV, favorit - tam se musí dát verze spínaná čímkoliv
Sahran, Galaxy, Alhambra cca od roku 2002 spínané kostrou
Galaxy cca od 1998 - 2002 tak tam je spínané čímkoliv, ale s úpravou na varovky

Je to tak, nebo jsem zase mimo. Musím přiznat, že je strašné, když autor sám neví do čeho všeho to jde použít:(
Výroba trojbliku/tripplingu pro většinu vozů http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3#p2649973
Výroba téměř jakékoliv elektroniky/automatizace na zakázku dle Vašeho přání

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od michall »

Pokusím se vysvětlit:

:arrow: jedničkové SAGy, které mají komfortní jednotku pod sedačkou řidiče mají blinkry spínané plusem, tj. stejně jako Favorit, a musí mít úpravu pro varovky (zatím nezkoušeno !!!)

:arrow: jedničkové SAGy, které mají centrální elektroniku vlevo pod volantem mají blinkry spínané kostrou, a musí mít úpravu pro varovky

:arrow: dvojkové SAGy (od MR2001) mají blinkry spínané kostrou

Nezáleží na tom, zda je to Sharan, Alhambra nebo Galaxy
Naposledy upravil(a) michall dne 31.01.2013 04:39, celkem upraveno 1 x.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od Marek77 »

Hustýýýýý ;-)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od michall »

Kde ?? 8O
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

krt.ecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.12.2011 22:29

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od krt.ecek »

Díky :-)
Výroba trojbliku/tripplingu pro většinu vozů http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3#p2649973
Výroba téměř jakékoliv elektroniky/automatizace na zakázku dle Vašeho přání

krt.ecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.12.2011 22:29

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/akti

Příspěvek od krt.ecek »

Tak co? někdo další, kdo by chtěl udělat svému vozidlu na vánoce radost?:-)
Výroba trojbliku/tripplingu pro většinu vozů http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3#p2649973
Výroba téměř jakékoliv elektroniky/automatizace na zakázku dle Vašeho přání

krt.ecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.12.2011 22:29

Re: BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bliknou/aktivace

Příspěvek od krt.ecek »

Jinak jsem právě s jedním zájemcem vyzkoušel nákup ze Slovenska pomocí aukro.cz, netřeba se registrovat, stačí jen akrta s povolenými platbami skrz internet. Na rozdíl od paypal je poplatek jen 15Kč bez jakékoliv registrace :-) (po sz se domluvíme na vystavení aukce, já pošlu odkaz a je to:-) )
Výroba trojbliku/tripplingu pro většinu vozů http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3#p2649973
Výroba téměř jakékoliv elektroniky/automatizace na zakázku dle Vašeho přání

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“