MOTOR: změna startovací dávky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Volnoběh Sharan 1,9 TDI AFN 81 kW

Příspěvek od bodyvlk »

Vážení přátelé poraďte. Myslím si, že mám moc vysokou dávku paliva na volnoběh. Po nastartování mi auto smrdí jako avie a z výfuku jde nespálená nafta. Čerpadlo, trysky, filtry apod. jsou v pořádku, nastavené čerpadlo je ne horní rysku, protože to nejlépe jede a nejméně smrdí na volnoběh. Při nastavení čerpadla přesně na rysku, tak to smrdí víc a tolik to netáhne. Dá se nějak přes VAG zkontrolovat dávka a případně upravit? Ještě jsem vypozoroval, že když auto stojí zadkem nahoru, třeba na nájezdech, tak to je smrad z výfuku neuvěřitelně velký a když stojí předkem nahoru, tak není prakticky žádný. Může to mít vliv? Děkuji za rady.

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: MOTOR: změna startovací dávky

Příspěvek od Joska Galaxy »

Zdravím Vás, i přes opravu paliv. čerpadla (sáklo), mám teplé starty na prd, dlouho předlouho to točí. Zvýšení dávky paliva nepomohlo-resp. nejde to přes VAG...asi už je čerpadlo i tak dost unavené, nevím, tomuto moc nerozumím. Prý se dá občůrat nějaké čidlo (teploty motoru) a to buď jeho mechanickým vypnutím, jen po dobu teplého startu, a nebo snad nějakým relátkem. Klidně bych si dodělal jen nějaký "čudlík" na palubku. Řešilo se to tady (určitě ano)? Nemohu najít. Díky za odkaz.Dávám autíčko do kupy, má věk, doléhaj na něj neduhy stáří, ale finančně mne to zmáhá. Ještě jednou předem díky.
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR: změna startovací dávky

Příspěvek od M@rty74 »

Myslím že něco takového řešil Marek77 - napiš mu SZ.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR: změna startovací dávky

Příspěvek od trepifajxl »

Joska Galaxy píše:Zdravím Vás, i přes opravu paliv. čerpadla (sáklo), mám teplé starty na prd, dlouho předlouho to točí. .
Tak hlavně jestli taky točí dost rychle.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR: změna startovací dávky

Příspěvek od smolda »

A jestli jsi ho dostatečně utěsnil - jestli ti nepadá nafta.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR: změna startovací dávky

Příspěvek od Skyppy »

trepifajxl píše:
Joska Galaxy píše:Zdravím Vás, i přes opravu paliv. čerpadla (sáklo), mám teplé starty na prd, dlouho předlouho to točí. .
Tak hlavně jestli taky točí dost rychle.
Má pravdu, předsedo!!!
Většina těchto problémů je způsobena startérem (je unavený a nedosahuje potřebných otáček). Nechat zrepasovat a potom špekulovat dál.

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: MOTOR: změna startovací dávky

Příspěvek od Joska Galaxy »

Startér bude OK. Čerpadlo jsem nechal repasovat, sám bych to nesvedl. Faktem je, že ihned po opravě to startovalo pár dnů docela přijatelně. Za studena vždy OK, za tepla to šlo...ale po pár dnech se teplé starty vrátily do stejného stavu, jako před opravou čerpadla...tak nevím. Jsem z toho blázen...
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: změna startovací dávky

Příspěvek od Marek77 »

Je především třeba rozlišovat pojmy Startovací dávka paliva a Volnoběžná dávka paliva. Vím, že někteří lidé s tím mají problém - buď se domnívají, že se to totéž, nebo to pletou.

Startovací dávka paliva je množství nafty, které je do válců vstřikováno pouze v okamžiku startování motoru. V některých případech, když motory TDi startují hůře zatepla, může zvýšení startovací dávky pomoci.
Nastavení (změna) je tu popsané, ale připomenu: Spojit se s jednotkou motoru 01 - Zadat Login 11 a do políčka vložit kód 12233 (potvrdit). Poté Přizpůsobení 10 a v něm kanál 05. Přednastavenou hodnotu 32768 zvýšit. Maximální hodnota je 33268. Můžete si s tím hrát, jak chcete - buď přidávat postupně (třeba po stovce) a zkoušet zlepšení startu, nebo rovnou nastavit maximální hodnotu. To je na každém jednotlivci.

Volnoběžná dávka paliva je množství nafty, které je vstřikované do motoru při chodu na volnoběh. Od tohoto množství se potom úměrně odvíjí i množství nafty ve vyšších otáčkách. Změna nastavení se provádí posunutím vrchního dílu vstřikovacího čerpadla (nikoli víka, ale vrchního dílu s nastavovačem, čili toho dílu pod víkem), jemné doladění lze provést VAGem - podobně jako u dávky startovací. Ale pravdou je, že za normálních okolností by nemělo být potřeba do nastavení volnoběžné dávky paliva zasahovat.
VAGem se volnoběžná dávka paliva dá korigovat jen nepatrně, asi v rozmezí 3 mg. Postup je prakticky stejný jako u nastavování startovací dávky, jen v Přizpůsobení 10 musíte měnit kanál 01 (nikoli 05). A pozor!!! - nastavení se mění opačně, čili pokud původní hodnotu 32768 zvýšíte, volnoběžná dávka paliva se sníží (a naopak).

Uživatelský avatar
Lali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 17.02.2008 10:00

Re: MOTOR: změna startovací dávky

Příspěvek od Lali »

Zdravím chlapáci, chci zvýšit startovací dávku u G IV 1,9tdi 66kw AGR r.v 98, jde to udělat přes VAG nebo se musí pájet Ř.J? Borec tady u nás tvrdí, že se musí letovat jako když se čipuje, je to tak? Moc Díky za info

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR: změna startovací dávky

Příspěvek od hiero »

v prispevku nad tebou to mas

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“