DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od pee.tr »

Tak jsem se dnes konečně dostal na ten zámek. Tapicírung jsem docela bez potíží sundal. Na vodu ve dveřích to nevypadá, vše se jeví naprosto čisté. Motůrek při otevírání bzučí a s mechanismem hýbe, ale dveře se nezacvakávají při zbouhnutí, ani centrální zamykání se západkou nic nedělá, ani vložení šroubováku do západky ji k ničemu "nevyprovokuje". Mám ten zámek celý vyndat, nebo lze takto nyní sledovat nebo změřit něco konkrétního, co by ukázalo na jádro problému? Díky.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od michall »

No chce to identifikovat problém, zda je to v "elektrice" nebo mechanice. Pokud zámek nezacvakne na dva "západy", pak bych čul problém v mechanice. Navíc teda když píšeš, že servo funguje.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od pee.tr »

Tak už dveře chodí. Bylo potřeba zámek demontovat, aby bylo vidět pořádně dovnitř zámku. Těžko se to popisuje, bylo zapotřebí "zašťourat" šroubovákem uvnitř - rozhýbat lehce zatuhlou součástku a prostříknout. Poté již začal vnější zamykací hák držet v zamčené poloze. Sice to pak po zpětném namontování zámku při prvním zabouchnutí opět nechytlo dveře, ale po ještě několikerém rozcvičení mechanimu to již funguje. Nechám raději ještě pár dnů sundaný tapicírung, kdyby se chtěl problém opakovat, ale snad to už bude chodit (ja evidentní, že v chladu to může být náchylnější).
Při té příležitosti jsme přišli na to, že tam mám zřejmě kliku ze staršího typu auta (mám tam i zámek na klíč, který ale předešlý majitel zaslepil nějakým kitem zřejmě proti vnikání vody a nečistot). Za prvé prý ty novější mívají zamykání nějak integrované dohromady s mechanismem kliky v jednom "obale", což tady není. A za druhé tam mám takový mikrospínač od kliky, který vlastně ve skutečnosti dveře neotvírá.
Možná to špatně popisuju, možná jsem to trochu nepřesně pochopil když jsem u bratránka v dílně mu ty pátý dveře přidržoval, ale třeba to někomu do budoucna pomůže. Každopádně jemu to jako mechanikovi trvalo maximálně 10 minut, když jsem mu to přivezl odstrojené.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od pee.tr »

Když mi blblo to zavírání, svítila mi světla v kufru vždy 10 minut po zamčení auta nebo po nastoupení a zavření dveří 10 minut jízdy. Teď jsem si všiml, že i když kufr zavřený mám (drží a na palubce žádné upozornění na otevřené dveře nesvítí), svítí mi za jízdy světla v kufru. Asi těch 10 minut. Po zamčení auta zhasínají hned. Než začaly v předešlých příspěvcích popsané problémy se zavíráním dveří, nikdy jsem si za jízdy světla v kufru nevšiml. Čím by to mohlo být? Docela blbě se s tím za tmy couvá, když to z kufru oslňuje. Děkuji.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od lubos1947 »

Já jsem si dal na tyto světla na pravou stranu u zadních dveří vypínač, přijde mě zbytečné aby ve dne při otevření svítily, když je tma tak jednoduše je zapnu vypínačem
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od michall »

To už s tapecem moc nesouvisí, chyby osvětlení řešíme tu http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=3132558#p3132558" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“