NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od smolda »

Velký vůle v ložiskách můžou odmačkávat břity gufer - za jízdy, když je ložisko namáhaný a není už moc pevný. Pak se přes gufero dostane olej ven.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od the.max »

hmm, tak to bude mít radost.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od krejcar.vlad »

Náplně
http://sharan.homyhome.cz/naplne.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

krejcar.vlad píše:Náplně
http://sharan.homyhome.cz/naplne.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
tak tam sú dobré blbosti popísané ... staré názvy olejov + zlé typy olejov... do prevodovky bývale taf x 75w-90 NESMIE ísť.... to ide tak do oct 1 prípadne fabia 5kvalt...

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od kubenec »

S tím 75W-90 máš pravdu, ale nad tím má ještě WV OEM číslo G052171A2 a tento olej je určeno výhradně pro 6st. převodovky. Tudíž ta informace je správná.

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

kubenec píše:S tím 75W-90 máš pravdu, ale nad tím má ještě WV OEM číslo G052171A2 a tento olej je určeno výhradně pro 6st. převodovky. Tudíž ta informace je správná.
OE číslo sa mi nechcelo kontrolovať... aj tak 90% ludí pozrie nato 75w-90 :D

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od krejcar.vlad »

Víš co? Nalij si tam co chceš, to je tvoje věc, jen jsem dal co je za náplně. Tak to neřeš když to děláš po svém a nepřesvědčuj ostatní o své pravdě.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od abeljozef »

A ozval sa fróvý borec čo okopíruje každú kravinu ktorú vypustil iný fórový borec :laugh:

Pravda bolí ..... čo už.

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od krejcar.vlad »

Ano mas pravdu.☺️

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od kubenec »

krejcar.vlad píše:Víš co? Nalij si tam co chceš, to je tvoje věc, jen jsem dal co je za náplně. Tak to neřeš když to děláš po svém a nepřesvědčuj ostatní o své pravdě.
Ovšem on má pravdu. 75W-90 není do 6ti kvalku určen, pouze ten G052171A2 ( http://www.cc-autodily.cz/olej-prevodovy-1-0litr" onclick="window.open(this.href);return false; )

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od fabia04 »

Prosim o vysvetleni,proc 75W-90 neni urcen do sestikvaltu 8O
http://www.oleje.cz/p/castrol-syntrans- ... tAodg2oALQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Na obalu oleje je prave sestistupnova prevodovka.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od 11mAjA11 »

No jo, ale třeba na originálním balení oleje od VW sem žádné přesné specifikace nenašel..
Je označené originálním číslem a víc nic..

Pro převodovky OI, GIV,..typu ASD třeba G060726A2 ( ten mám nalitý já a funguje mi dobře - nikomu ho nedoporučuju !)

Obrázek

Stejně tak na balení G052171A2 je pouze označeno číslem a upozorněními kam použít a jak nebezpečný je obsah životnímu prostředí.

Obrázek
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od fabia04 »

Na originalnich obalech se zamerne zadne blizsi udaje neuvadi,jde o marketingovy tah/podvod/ :x
Koncern VW zadne oleje nevyrabi,pouze si je necha vyvijet a nakupuje u renomovanych olejarskych vyrobcu.Kdysi rozhodovala kvalita,dnes uz spis cena,kdo da vyhodnejsi nabidku,od toho budeme brat.
Takze v tom originalnim obalu klidne muze byt olej od castrolu,ktery splnuje specifikace.
Stale jeste cekam na odpoved,od takzvanych "forovych borcu" v prispevcich ,kteri tady tvrdi ze 75W-90 nepatri do Sagu se sestistupnovou prevodovku :roll:
Osobne jsem ho do sveho Galaxy ca pred 2 roky nalil,jako plnohodnotnou nahradu splnujici specifikace VW a zcela bez problemu radim.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od 11mAjA11 »

No více méňe je mě jedno kdo si co lije do auta za oleje, já mám taky nalito v převodovce Alhambra I olej který je specifikován pro VW převodovky typu ASD a podobné konstrukce jak sem psal výše a funguje mě bezvadně v teple i v mrazu.

Ovšem osobně sem zažil případ kdy v převodovce nic jiného než originál nefungovalo.
Byl to Superb I převodovka po ujetí půl míče km taxi vydechla, zákazník si dovezl druhou plně funkční kterou před demontáži osobně projel a otestoval, k ní si přivezl na servis olej Castrol a ejhle po nalití převodovka špatně řadila, olej byl o polovinu dražší než v originále, vylil se ven nalil originál a ejhle všechno fungovalo jak mělo..
A ten Castrol dle obalu a výrobce také splňoval spec. VW..

Takže tak no..

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

samozrejme, VW nieje výrobca oleja.... ale je tam ale - len originál má 100% kvalitu....
z mojej skúsenosti viem, že sú prevodovky kde je v podstate jedno čo sa dá a sú prevodovky kde druhovýroba proste robí problémy.... skús si dať do dsg prevodovky neoriginálny olej a uvidíš za kolko km sklepe... a to aj napriek tomu že aj ten origo olej niekto pre VAG group vyrába...

6 kvalt ma inú povrhovú úpravu synchrónov a s olejom 75w-90 GL 4 čo sa dáva do 5 kvalt prevodoviek nemá absolútne nič spoločné. Tie prevodovky sú totálne iné... rovnako ako často do PSA sa dávajú GL5 oleje... a spýtaj sa ľudí čo dali do VAG áut GL 5 olej čo to spravilo...

jasne nie vždy to automaticky s nesprávnym olejom odíde/pokazí sa to. Poznám chlapa čo do 1,9 PD od začiatku dáva 10W-40 /čo nesplna normu 505.01/ a čuduj sa svete po 350 000km auto jazdí ako drak a ani napodiv vačka nieje zodratá /pričom 505 01 sú špeci aditíva práve pre namáhanú vačku/.... :)

Mne osobne je šumafuk jedno čo si dáš do svojho auta - je mi to jedno a je to Tvoj problém. Ale nezavádzaj iných ľudí nepravdivými informáciami, len toľko k tomu.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“