NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od milda »

Napiš si do KAPS Kojetín a tam ti to řeknou.

http://kaps.cz/index.php?page=homepage" onclick="window.open(this.href);return false;


http://kaps.cz/index.php?page=opravy_pokyny" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od coto.je »

Mildo
jestli to bylo mířeno na mne
Dle toho co píšou se zabívají automatickými převodovkami.
Napsal jsem jim-neopověděli
Stejně si nemyslím,že by byli rozhodující autorita-pokud by neposlali upřesnění od výrobce VW
Doporučovat někomu olej u kterého nemám nijak podloženo,že ho převodovka skousne nebo ho osobně nevyzkouším(odjet 100000km)
asi není moc rozumné.
Co řeknete někomu kdo použije takový olej a odejde mu převodovka?

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od milda »

Já jsem to myslel spíš jako že s tím mají spoustu zkušeností.Víš jak to je ,papír snese všechno,ale praxe je praxe.Oni to dělají denně,tak asi ví co tam můžou dát.Nemyslel jsem to špatně,já jsem tam byl několikrát a vždy maximální spokojenost.Na mém autě měnili olej v automatu,po tel. objednání jsem přijel,okamžitě se mně ujal technik,jel se z autem projet,sepsal zakázku a za 20 minut bylo hotovo.Po celou dobu jsem na auto viděl přes skleněnou přepážku.Cena cca 4000,Kč.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od Auto1 »

Jak to čtu,že olej někteří neměníte,tak si říkám,jestli nejste vinaři.
Olej není víno,aby byl čím starší,tím lepší...

Já mám už třetí náplň,do šestikvaltu se leje cca 2,7L,je lepší tam dát nepatrně víc a zavřít,ono se to časem někde vykape,zateče mezi ložiska která tak vymezuje atd... a dávám olej z autorizáku,protože nikdo neví,jaké ten olej má přesně parametry,a jestli si někdo myslí,že to je jedno,tak ať se připraví na to,že mu začnou škrtat převody při jejich změně,zejména synchrony 2 a 3tího rychlostního stupně,a nebo půjde špatně řadit,a možná to v důsledku odrovná úplně,a to vše jen proto,aby ušetřil kolik oproti alternativnímu levnému oleji? 1500kč? Jaká je to práce přehodit převodovku,víte? Jaká je o práce na ni vůbec vydělat? Dokud neznám zdroj alternativy,která je plnohodnotnou náhradou,tak není co řešit,a jestli se na to nepřišlo za 10let,tak jsem zvědav,kdo na to příjde.

A jestli někdo olej nemění vůbec,tak bacha na to,ten olej i kdyby byl v sudu,tak po 5ti letech ztrácí své vlastnosti a je na konci životnosti,to nemluvím o tom,že na tom je najeto třeba čtvrt milionu...
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Roznovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.07.2010 21:19
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od Roznovak »

Chlapi, po přečtení tohoto téma jsem zajel do Fordu vyměnit převodový olej na mém Galaxy I. r.v. 1999 - 1,9TDI 81 kW, 5-kvalt, manuál. Mám najeto 345tis. takže už bylo načase. Kámoš, který to auto měl předemnou od roku 2002 tvrdil, že ho neměnil, takže nebylo na co čekat. Každopádně jsem poprvé v životě si něco nechal měnit ve značkovém servisu - olej by mi prodali, ale měli ho jen v pětilitrovce, tak jsem obětoval 250,-Kč a nechal si to tam i vyměnit. Celkem jsem mimochodem zaplatil 1250,-Kč. Na můj dotaz, zda je opravdu pravda, že tam patří olej do automatu Dextron III na mě zírali s pobaveným výrazem a mysleli si asi něco o debilech... Takže jsem si vyžádal, abych viděl, co z toho vyteče - V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ TAM NENÍ OLEJ TYPU ATF, ALE KLASICKÝ PŘEVOĎÁK!! A teď dotaz - vy co jste tam nalili olej do automatů, opravdu tam takový byl???


Marek77 píše:Pravdou je, že výrobce o výměně nemluví. Olej v převodovce se podle vyjádření výrobce skutečně nemění - interval není stanoven (ani časový, ani kilometrový). Má se vyměnit pouze v případě opravy převodovky, kdy se olej vypouští.
Ovšem asi všichni, kdož máme své auto rádi, jistě cítíme, že to tak úplně OK není. Myslím si, že po pěti letech nebo 120.000 km je olej rozumné vyměnit.

Ovšem pozor - je vždy nezbytně nutné použít pouze olej, který je do dané skříně schválen, jinak tomu víc uškodíte než pomůžete.

Do převodovek 5q ve vozech Sharan I a Alhambra I se používá olej ATF (Dexron II nebo Dexron III). Množství 2,2 litru.
Do převodovek 5q ve vozech Galaxy I se používá olej Dexron IID dle specifikace Ford ESD M2C186-A (jiný NE). Množství 2 litry.
Do převodovek 6q VW ve všech SAG II se používá olej VW 501.50, SAE 75W/90, API GL-4. Množství cca 2 litry.
Ford Galaxy 1,9TDi, 96kW, r.v. 2004, šedostříbrný

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od parizek_ltm »

V prispevku, ktery citujes, se pise, ze ATF patri do Sharanu I a Alhambry I. Ty mas Galaxy a proto pro tebe plati radek pod nim... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Roznovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.07.2010 21:19
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od Roznovak »

No a právě že tento tam nebyl. Byl tam převoďák 75W-90 API GL-5 a ten tam i nalili. Žádný DEXTRON II nabo III.


parizek_ltm píše:V prispevku, ktery citujes, se pise, ze ATF patri do Sharanu I a Alhambry I. Ty mas Galaxy a proto pro tebe plati radek pod nim... :mrgreen:
Ford Galaxy 1,9TDi, 96kW, r.v. 2004, šedostříbrný

martyn999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.09.2010 07:28

Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od martyn999 »

Ahoj,prosím o radu! Kudy se leje olej do převodovky u VW SHARAN II 2001 manuál.Děkuji

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od trepifajxl »

Kontrolním šroubem ze předu buď imbus myslím 14 nebo XZN16 s dírkou
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
vasa245
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 16.12.2009 21:56

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od vasa245 »

Nemusi se menit kdyztak ho jen dolej pokud ho je malo :)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od patper »

vasa245 píše:Nemusi se menit kdyztak ho jen dolej pokud ho je malo :)
A na to jsi prisel jak :?: 8O :?:

Uživatelský avatar
vasa245
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 16.12.2009 21:56

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od vasa245 »

Udava vyrobce u manualu se pouze doleva

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od patper »

vasa245 píše:Udava vyrobce u manualu se pouze doleva
Jj,to mas pravdu,ale co je to "dozivotni napln" :?: .....to se doctas zde :wink: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=41834" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od 11mAjA11 »

tak dnes provedena výměna olejové náplně po ujetí 171tkm a cosi,po koupi a ježdění se mi opčas stávalo při podřazování ze 4 na 3 že sem tu trojku prostě nedořadil a pěkně to spočítalo zoubky na kolečkách,a někdy se stalo že i při pomalejším vyřazování na neutrál šrtaly zuby tak sem vyčistil kulisu řazení důkladně promazal a stjně to nepomohlo..takže sem zajel do škodovky a koupil sem originál olej do převodovek určený pro škodu Octavia I r.v.1996-2000 tuším, na balení není psáno vůbec nic o specifikacích, ale konzistence je odpovídající původnímu oleji.a teď po výměně to řadí ůplně luxusně sem rád že to pomohlo..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Manuální převodovka Sharan VR6 - jaký typ oleje?

Příspěvek od mimayin »

Ahoj kluci. Mám problém. Chci vyměnit olej v manuální převodovce a v Bosch servise mně nabídli Castrol ATF. Zašel jsem do Autorony (která se speciálně zabývá náhradními díly a náplněmi na VW) a tam mně našli VW ATF G 052 162 A2. Je to ale opět jako výše zmíněný Castrol do automatických převodovek. :roll: Prý to tam ale patří . Je to opavdu tak?? Já jsme do Passatu 2.0 dával Kuttenkoiler 75W90 Minara Syn GL 5 (respl GL3-5) a naprosto v pohodě. Nicméně chci tam tentokrát dát originál náplně, ale tohle mně dost zarazilo. Mimochodem nevíte jaký to má viskozitní rozsah a je to syntetika? Na těch škatulích není v podstatě nic napsáno a nikde se nic nemohu dočíst. Díky moc všem za odpovědi a radu. mimayin

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“