NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

toto fórum je zaujímavé, ja dám citáciu a zato ma každý admin hned drbe, ale to že niekto do vlákna kde je napísané x krát aký olej tam ide napíše tú istú otázku, to je v poriadku

PARÁDA

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od fabia04 »

NEBONZUJ!!!
Opakovani je matkou moudrosti :lol:

jayd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 31.07.2008 08:43
Bydliště: Plzensko

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od jayd »

Já jsem olej měnil ve 130t km.
V zimě jsem za pomalé jízdy skoro nemohl přeřadit z 1 na 2. Teď v letě se to zlepšilo, ale stále to byl boj. Po zahřátí už celkem v pohodě, bez odporu, akorát sem tam mně přišlo, že to škrtlo o zuby.

Po výměně oleje (originální), to řadí jako dřív po zahřátí. Takže vzhledem, k tomu, že to zlobí každého, spokojenost.

Ještě by mě zajímalo, jestli někdo nezkoušel dávat tu náhradu od FEBI.
Golf IV, Sharan II, 2.0 TDI, BRT, 2007, Golf Plus, 2012, CFHC

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od kubenec »

Tak mam cca 14dni po vymene originalniho oleje a jsem spokojen. Razeni jde plynule a prestalo neprijemne huceni pri plnem rejdu v nizke rychlosti.

Puvodni mel najeto cca 244tkm


Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

zezulak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.11.2015 14:36

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od zezulak »

Zdravim a chtel jsem se zeptat jaky olej a kolik se lije do automaticky prevodovky seat alhambra tdi 85kw 2002 mel jsem auto ve trech servisrch a porucha trva auto zacalo radit asi po deseti minutach ale zas tavil jsem na prvni krizovatce a neradilo musel jsem cekat dve minuty a pak to radilo porad vjednom servisu mi menili olej sedum litru v druhym mi menili magnety filtr a opet olej ve tretim jenom olej dva a pul litru

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od M@rty74 »

Olej je nejlepší "originál" od koncernu. Kolik je náplň nevím. Odkud jsi ? Pokud Praha a okolí můžu ti doporučit vyzkoušený servis.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od krejcar.vlad »

Tady máš odkaz kde najdeš vše potřebné

http://sharan.homyhome.cz/naplne.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od M@rty74 »

BTW: Proč ho odkazuješ na stránku, která je o manuálně řazené převodovce ? Tam je úplně jiný olej i množství...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od krejcar.vlad »

To je ale jednoduché zjistit. OLEJ DO AUTOMATU,cca 4,5 L.

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od krejcar.vlad »

Nebo stačí pročíst tyto příspěvky.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 8&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

davmed
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.01.2008 18:50

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od davmed »

Zdar všichni, do 6q převodovky (FUX) jsem načepoval olej Castrol Syntrans TRANSAXLE 75W-90, najeto asi 1000 km, zatím žádný
rozdíl v řazení (zhoršení nebo zlepšení). uvidím až se najedou ňáký kilometry a dám vědět
Sharan II TDI 85KW AUY

Beber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 21.02.2014 16:07
Bydliště: za Prahou

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od Beber »

Chystám se taky na výměnu oleje v převodovce, původní už (minimálně podle barvy) není v nejlepší kondici. Nemáte někdo tip na koupi s trochu lepší cenovkou? U nás mi ho nabízí za 1090kč/l, na netu jsem našel o trošku levnější...

Nechci tu znovu rozvířit diskuzi o alternativách orig. vw oleje, jen jsem na jiném foru narazil na toto:

Zde je odpověď od p.Sixty na olej Castrol.
Dobrý večer.G 0520171A2 je totožný s olejem Castrol Syntans Tranaxle. Právě tento syntetický olej Castrol s přísadou pro molybdenové synchronní kroužky je schovaný v originálním balení VW. Tento olej je hlavně po 6°převodovky MQ350.
Já doporučuji pouze originál olej nebo olej Castrol Syntrans Transaxle (původně se jmenoval CASTROL TAFX ale EU nařídilo jeho přejmenování)), který je plněn do originálního balení VW a to je olej G 052 171A2. Tento olej je syntetický ale s přísadou, která napomáhá řazení pokud má převodovka povrch synchronních kroužků potažených MOLYBDENOVOU vrstvou. Převodovky MQ350 (to je ta Vaše) mají právě tyto synchronní kroužky.
Uvědomte si prosím, že není syntetický olej jako syntetický.
Technická informace pro Vás k olejům:
VW rozlišuje olej koncovým číslem z důvodů povrchů synchronních kroužků (závitové, molybdenové, syntobronzové, karbonové atd.
Jinak všechny technické informace na http://www.prevodovky-sixta.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
S pozdravem
I.S


Informace velmi zajimavá, z důvěryhodného zdroje (snad), ale bohužel špatně ověřitelná.
Ani mně se nechce dělat pokusy na svým autě, tak tam asi taky dám ten "originál", ale kdo ví, jak to doopravdy je...
Alhambra 2003 96kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od michall »

Taky jsem kupoval "originál" někde ve VW servise asi za 600Kč/l. Blbý je, že ti zbyde cca 0,5l, se kterým si můžeš akorát .... doplň si sám :-). Nebo ho pak nabídneš v bazaru :-)
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od krejcar.vlad »

http://www.fullpower.cz/prevodove-oleje ... g052171a2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od kubenec »

Beber píše:Chystám se taky na výměnu oleje v převodovce, původní už (minimálně podle barvy) není v nejlepší kondici. Nemáte někdo tip na koupi s trochu lepší cenovkou? U nás mi ho nabízí za 1090kč/l, na netu jsem našel o trošku levnější...

Nechci tu znovu rozvířit diskuzi o alternativách orig. vw oleje, jen jsem na jiném foru narazil na toto:

Zde je odpověď od p.Sixty na olej Castrol.
Dobrý večer.G 0520171A2 je totožný s olejem Castrol Syntans Tranaxle. Právě tento syntetický olej Castrol s přísadou pro molybdenové synchronní kroužky je schovaný v originálním balení VW. Tento olej je hlavně po 6°převodovky MQ350.
Já doporučuji pouze originál olej nebo olej Castrol Syntrans Transaxle (původně se jmenoval CASTROL TAFX ale EU nařídilo jeho přejmenování)), který je plněn do originálního balení VW a to je olej G 052 171A2. Tento olej je syntetický ale s přísadou, která napomáhá řazení pokud má převodovka povrch synchronních kroužků potažených MOLYBDENOVOU vrstvou. Převodovky MQ350 (to je ta Vaše) mají právě tyto synchronní kroužky.
Uvědomte si prosím, že není syntetický olej jako syntetický.
Technická informace pro Vás k olejům:
VW rozlišuje olej koncovým číslem z důvodů povrchů synchronních kroužků (závitové, molybdenové, syntobronzové, karbonové atd.
Jinak všechny technické informace na http://www.prevodovky-sixta.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
S pozdravem
I.S


Informace velmi zajimavá, z důvěryhodného zdroje (snad), ale bohužel špatně ověřitelná.
Ani mně se nechce dělat pokusy na svým autě, tak tam asi taky dám ten "originál", ale kdo ví, jak to doopravdy je...
Odpoledne Ti hodim odkaz na original olej VW za 660,-/lt

Tak jsem to nasel i s telefonem.
Olej je sice skladem, ale v realu se na nej ceka cca 2-3 dny pri osobnim odberu.

http://www.skoda-dily-skladem.cz/olej-p ... a2-oe.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“