NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

BigBang píše:tak nikdo netvrdí, že je Febi špatný... ty v pětikvaltu problém mít nemusíš, ale na rovinu šestikvalty jsou choulostivější, a tak bych moc nespekuloval a nevymejšlel ;)
presne tak, 6kvalt má špeciálny materiál na synchronoch...

a k febi - je to fajn výrobca, len treba si uvedomit ze napr škoda nieje výrobca náhr dielov, ale niekto ich pre nich vyrába... a skoro všetci výrobcovia určité druhy prekupujú, napr snr krabicka a fag vo vnútry a podobne...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od 11mAjA11 »

To je několik výrobců a ti dodávají do prvovýroby, ovšem Febi to není..

Stejně jako Swag , atp.. V krabici Swag najdete třeba na Mercedesy ZF Boge což je originální tovární díl ( ať už čepy nebo silentbloky ).

Oleje jsou kapitola sama pro sebe ale když je obsah manuálu do 3litrů u normálního osobáku tak mám klid v duši že koupím byť třeba dražší originál ale budu vědět že je to ten co tam má být se všemi specifiky..

Ano jsou alternativy pro aftermarket ale ty jsou nastaveny obecně aby bylo možno je použít pro více výrobců..

Přímo určené aditivace originálu nemusejí té dané skříňi vyhovovat..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

11mAjA11 píše:To je několik výrobců a ti dodávají do prvovýroby, ovšem Febi to není..

Stejně jako Swag , atp.. V krabici Swag najdete třeba na Mercedesy ZF Boge což je originální tovární díl ( ať už čepy nebo silentbloky ).

Oleje jsou kapitola sama pro sebe ale když je obsah manuálu do 3litrů u normálního osobáku tak mám klid v duši že koupím byť třeba dražší originál ale budu vědět že je to ten co tam má být se všemi specifiky..

Ano jsou alternativy pro aftermarket ale ty jsou nastaveny obecně aby bylo možno je použít pro více výrobců..

Přímo určené aditivace originálu nemusejí té dané skříňi vyhovovat..
minimálne pri tomto oleji jedine Febi "teoreticky splna" normu VW... čiže je viac ako možné že tento olej dodáva...

ale plne súhlasím s tým, že radšej kúpiť origo a mať istotu...

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od romank52 »

Normu VW G052171A2 "teoreticky" splna aj tento:
http://www.autoolej.sk/prevodove-oleje/ ... sae-75w-1l" onclick="window.open(this.href);return false;
neskusal ho niekto naliat do prevodovky?

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

romank52 píše:Normu VW G052171A2 "teoreticky" splna aj tento:
http://www.autoolej.sk/prevodove-oleje/ ... sae-75w-1l" onclick="window.open(this.href);return false;
neskusal ho niekto naliat do prevodovky?
ravenol som nikdy nepočul o značke a za tú cenu určite nie :D

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od Marek77 »

Pánové. Mám nový poznatek a potřeboval bych, kdybyste mi to někdo dokázal potvrdit nebo vyvrátit.

Doslechl jsem se, že převodový olej pro manuální 5q převodovky Ford Galaxy I (do roku 2000), který má dle výrobce specifikaci ESD-M2C186-A, smí být nahrazen "novější" specifikací WSD-M2C200-C.

Máte někdo stejnou informaci? Nebo je to opět jen jeden z milionu internetových blábolů?

Děkuji.....

Uživatelský avatar
richard-richard
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 05.09.2010 11:22
Bydliště: chomutov

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od richard-richard »

tak a dneska zjištěno že v převodovce se nacházelo tak cca panák oleje..uvidíme co se stane když se olej doleje jestli bude převodovka řadit tak jak má protože zůstávali vyset kvalty v neutrálu...jinak to bude jistit nová převodovka a to bude zase ranec...:(

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od smolda »

Na dolejvání se vyprdni, vypust zbytek a dej celou náplň novou. To co ti tam zbylo bude plný špon, když to jen doleješ, budeš si ku*vit převodovku dál a dál. Ale hlavně tě může potkat i to, že když dáš novou náplň, bude všechno fungovat jak zamlada.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
richard-richard
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 05.09.2010 11:22
Bydliště: chomutov

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od richard-richard »

Tak olej doplněn a převodovka fachá tak jak má.......Všechny kvalty fungujou a žádný zvuky se zatím neozývají...ale co se muže casem projevit to ze bude hučet.......tak uvidim co bude.....

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od M@rty74 »

Jak psal Smolda - nesetřil bych a olej vyměnil komplet...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od Marek77 »

Mne osobně, kdybych byl majitelem, by v souvislosti s tím docela zajímalo, jak je možné, že olej v převodovce nebyl, resp. téměř nebyl. Přece není normální, aby se olej z uzavřené skříně ztratil, navíc v takovém množství.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od smolda »

Marku, to asi ani neřeš. Když ten jouda ani nevypustí zbytek oleje, ve kterém může být špon a jiného bordelu až hrůza, nemá cenu mu psát ať zkontroluje gugera diferáku. Když je to takovej exot přál bych mu, aby to špatný gufero bylo ne na diferáku, ale na hlavní hřídeli a zateklo mu do spojky.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
richard-richard
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 05.09.2010 11:22
Bydliště: chomutov

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od richard-richard »

no to by mě taky zajímalo jak se ten olej mohl z tý převodovky vytratit kryt pod motorem byl suchej tak nebylo vydět kdy a kde to mohlo vytéct...protože se původně myslelo že se podělal setrvák a tak to bylo rozebraný a spojka byla suchá a když to bylo rozebraný tak se dala rovnou komplet spojka i setrvák novej a tak se hledalo dál co by to mohlo být...a po přečtení všech témat ohledně spojky a převodovky se kontrolovalo i tohle buď střiženej šroubek v převodovce a nebo olej...a jelikož už byla převodovka na autě a komplet nastrojeno tak se kontroloval ten olej....a hle do kýble vyteklo tak malá ďuritka oleje a žádná špona a šroubej nebyl chycenej na magnetu tak se dolilo 2.5l oleje....jinak auto mám od listopadu a najeto zatim mých 10tis km...a už mám rozvody,poloosu,spojkovou sadu se setrvákem :/

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od michall »

No to mohlo být i za minulého majitele, pak holt všechno umyl a očistil a bylo. Já vycintal olej přes čidlo rychlosti na převodovce
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od the.max »

Mám tu od známého Galaxe 1996, dolejvá litr na 800km, ta převodovka je jak nijagarský vodopády, chčije uplně všude. Ale jen když jezdí, když stojí tak ne.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“