TOPENÍ, BUFÍK: příhřev, kouř v interiéru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Henry333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 25.10.2007 13:45

TOPENÍ, BUFÍK: příhřev, kouř v interiéru

Příspěvek od Henry333 »

Ahoj, mám Sharana 1.9 TDi 96 kW, r.v. 2004, vše je pervektní až na příhřev. Stalo se mi celkem asi 7 x , že se mi kouř s příhřevu dostal sloupkem mezi levými předními a zadními dveřmi (otvorem kde se zasouvá bezpečnostní pás řidiče) dovnitř a pěkně jsme se nadýchali kouře (včetně prcka). Díval jsem se kudy se to tam mohlo dostat a zjistil jsem, že pod vozidlem, kde končí levý sloupek mezi dveřma je otvor, nejspíš pro odvod vlhkosti ze sloupku. Kouř do vozidla se dostane vždy v případě, že stojím někde na červené a po rozjezdu zahnu doleva. Potom nějakým záhadným způsobem kouř, který se vytvořil při zastavení pod vozidlem se vcucne do sloupku a dostane se do vozidla. V Exnerovi mi nedokázali poradit, prý se to občas stává, ale neumí to vyřešit. Prosím poradí mi někdo co bych mohl udělat ?
Naposledy upravil(a) Henry333 dne 26.10.2007 23:55, celkem upraveno 1 x.
VW Sharan II 1.9 TDI, 96 kW, r.v. 2004

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev (kouř v interiéru)

Příspěvek od sid666 »

nechybí ti náhodou něco na výfuku ??? myslím tím trubku pro odtah spalin za tlumičem výfuku,který vede až k zadní nápravě ??? a druhá trubka,nebo spíš husí krk vede do středového sloupku-je to sání...myslím,že jsou tu někde i fotky .... měl jsem ten samý problém,tedy ještě když mi chodil bufík... :?

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev (kouř v interiéru)

Příspěvek od rfarsky »

Jo jo side bude mu tam chybět ta sací trubka z prahu do bufíku http://album.volny.cz/rfarsky/browse.ph ... wse_page=0

Uživatelský avatar
Henry333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 25.10.2007 13:45

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev (kouř v interiéru)

Příspěvek od Henry333 »

Podle mě je tam vše. Posílám fotky. Uvažoval jsem, že bych otočil výfuk směrem k prahu levých zadních dveří, ale nejsem si jistý zda to pomůže, nebo natáhnout výfukové potrubí až za zadní nápravu.
DSC00005.JPG
DSC00006.JPG
DSC00010.JPG
DSC00012.JPG
VW Sharan II 1.9 TDI, 96 kW, r.v. 2004

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev (kouř v interiéru)

Příspěvek od vilik »

Člověče, kde toho bufíka máš, to je někde za převodovkou u prvního tluniče. A výfuk je otočen k levému prahu. Tudy ti možná lezou spaliny.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Henry333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 25.10.2007 13:45

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev (kouř v interiéru)

Příspěvek od Henry333 »

Je umístěn před zadní nápravou, zhruba v místě spolujezdce za řidičem, fotky jsou nafocené z místa pod levými zadními dveřmi.
VW Sharan II 1.9 TDI, 96 kW, r.v. 2004

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev, kouř v interiéru

Příspěvek od sid666 »

chlape,máš obráceně výfuk... :wink: místo aby ti foukal do zádu,tak ti fouká pod auto...navíc koukám,že ten bufík bude celý otočený...nevím co je to za výrobce,ale to sání co jde do sloupku by mělo být první a výfuk až druhý ve směru jízdy...povol tu objímku na výfuku a otoč ho směrem dozádu a máš po problému... :wink: :lol:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev, kouř v interiéru

Příspěvek od vilik »

Side, to jsem si v první chvíli myslel taky. Ale podívej se na obrázek D5W, kam vedou teplovodní trubky a která trubka je sání a výfuk. Porovnej to s fotografií. Navíc, ten výfuk je navíc přišroubován 6 šroubkem k držáku. Kdyby jsi je chtěl prohodit, tak to nebude pasovat.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev, kouř v interiéru

Příspěvek od vilik »

Ještě mě napadlo. Bufík, když vypne, tak ještě chvíli běží turbína, jednak aby se ochladil spalovací prostor a asi také proto, že by se mohly spaliny dostávat zpět do sání. Takže to ta turbína jaksi vyfouká ven.
Zjisti, jestli se ti po vypnutí motoru při běžícím bufíku ještě dále točí turbína. Měla by se točit ještě asi 3 - 4 minuty.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev, kouř v interiéru

Příspěvek od pistahufnagl »

Tak jsem si objednal komplet výfuku k bufíku dle Etky - díky Matufe - a dnes jsem konečně viděl i jak na výměnu v Else - díky Jozífku - a zjistil, že nějaký umělec urazil přírubu na tom dílu na který se výfuk nasazuje a stahuje sponou. Myslíte že tam půjde navařit kus trubky? A nebo nemáte doma někdo kdoste už dával bufík nový tento náhradní díl, který nejde samostatně zakoupit?
doc1.doc
(927 KiB) Staženo 296 x
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Henry333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 25.10.2007 13:45

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev, kouř v interiéru

Příspěvek od Henry333 »

vilik píše:Ještě mě napadlo. Bufík, když vypne, tak ještě chvíli běží turbína, jednak aby se ochladil spalovací prostor a asi také proto, že by se mohly spaliny dostávat zpět do sání. Takže to ta turbína jaksi vyfouká ven.
Zjisti, jestli se ti po vypnutí motoru při běžícím bufíku ještě dále točí turbína. Měla by se točit ještě asi 3 - 4 minuty.
Turbína se točí po vypnutí bufíku cca tak 2 min.
sid666 píše:chlape,máš obráceně výfuk... :wink: místo aby ti foukal do zádu,tak ti fouká pod auto...navíc koukám,že ten bufík bude celý otočený...nevím co je to za výrobce,ale to sání co jde do sloupku by mělo být první a výfuk až druhý ve směru jízdy...povol tu objímku na výfuku a otoč ho směrem dozádu a máš po problému... :wink: :lol:
Koleno výfuku je otočeno směrem dozadu, takhle to bylo, když to tchán koupil nový, nikdo s tím nic nedělal. Zajímalo by mě, kdybych protáhl výfuk až někam dozadu, abych dostal ten kouř za auto, anebo otočít koleno o 180 stup. a prodloužit o cca 10-15 cm na hranu prahu pod levými zadními dveřmi, jestli nemohu poškodit turbínu, že by to neutáhla. Pokud by to nešlo, mám něčím zaslepit ty otvory na poslední fotce, kde kouř pravděpodobně vnikne dovnitř :?: Díky za odpovědi.
VW Sharan II 1.9 TDI, 96 kW, r.v. 2004

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev, kouř v interiéru

Příspěvek od Marek77 »

Nevím, jak model II, ale model I má výfuk vyvedený dozadu směrem ke středu zadní nápravy, a jeho trubka je rovná (žádné koleno).

Přestože mám vůz z roku 1999, mám v něm topení D5W z roku 2004. Podle mého názoru máš celé těleso topení obráceně. Podle směru jízdy by mělo být nejprve sání a potom výfuk (na fotkách je to opačně a výfukové potrubí je nesmysleně vedené proti směru jízdy).

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev (kouř v interiéru)

Příspěvek od vasyl »

Henry333 píše:Podle mě je tam vše. Posílám fotky. Uvažoval jsem, že bych otočil výfuk směrem k prahu levých zadních dveří, ale nejsem si jistý zda to pomůže, nebo natáhnout výfukové potrubí až za zadní nápravu.
DSC00005.JPG
DSC00006.JPG
DSC00010.JPG
DSC00012.JPG
ten výfuk asy nemáš origo :idea: je rovnej dozadu :!: at ti pošle foto pistahufnagl piše že koupil novy nebo koukni na fotky na foru :?:

Uživatelský avatar
Henry333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 25.10.2007 13:45

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev, kouř v interiéru

Příspěvek od Henry333 »

Marek77 píše:Nevím, jak model II, ale model I má výfuk vyvedený dozadu směrem ke středu zadní nápravy, a jeho trubka je rovná (žádné koleno).

Přestože mám vůz z roku 1999, mám v něm topení D5W z roku 2004. Podle mého názoru máš celé těleso topení obráceně. Podle směru jízdy by mělo být nejprve sání a potom výfuk (na fotkách je to opačně a výfukové potrubí je nesmysleně vedené proti směru jízdy).
Tak jak jsem to nafotil, tak to bylo, když jej tchán přivezl nový z Exnera. Nikdo s tím nic nedělal. prosím pošli fotku, jak to máš ty, abych si to představil.
VW Sharan II 1.9 TDI, 96 kW, r.v. 2004

Uživatelský avatar
Henry333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 25.10.2007 13:45

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev (kouř v interiéru)

Příspěvek od Henry333 »

"ten výfuk asy nemáš origo :idea: je rovnej dozadu :!: at ti pošle foto pistahufnagl piše že koupil novy nebo koukni na fotky na foru :?:"

Mužeš upřesnit, kde to na foru je ? Díky (nikdo s tím výfukem nic nedělal, nechce se mi věřit, že by to zkazili ve VW :cry: )
VW Sharan II 1.9 TDI, 96 kW, r.v. 2004

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“