PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Shemik »

No ja mel Marku na mysli treba prave toho Eskorta, pac velka spotreba oleje problem je a pises, ze ten pripravek ucinne pomohl, takze jsem nevedel jak to myslis, kdyz jsi psal, ze nic takoveho nepomuze a zaroven, ze treba u toho Eskorta to dobre pomohlo :lol:

Jinak je rekl bych jasne, ze je rec o motorech, ktere uz problem maji. U motoru, ktery funguje bezvadne a zadny problem nema, je asi opravdu hloupost, lit do nej veci na reseni problemu, kdyz problem nema. :lol:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Marek77 »

Ono je především potřeba mít na paměti, že tyto přísady do oleje jsou dvojího druhu - aditiva a restorery.

Aditivum je přípravek, který svými vlastnostmi zlepšuje vlastnosti motorového oleje. Tyto přípravky vypadají jako med. Jejich funkčnost je jen na jednu olejovou náplň. Motoru nijak nepomohou, jen vylepšují olej (viskozitu, teplotní stálost a jiné vlastnosti).
Restorer je přípravek, který naopak nijak neovlivňuje vlastnosti oleje a olej pro tento přípravek vlastně slouží jen jako prostředek, jak se dostat do útrob motoru. Restorer nějakým způsobem "opravuje" poškozené části motoru například tím, že se nanese na stěny válců či plochy čepů kliky, kde se s materiálem spojí, vyrovná nerovnosti a škrábance a vytvoří tvrdý povlak. Tyto přípravky mají zpravidla dlouhodobější ochranné vlastnosti, některé i 100.000 km.

Berte to trochu s rezervou, snažil jsem se to napsat po laicku :wink:.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 08.04.2010 14:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Shemik »

JJ :lol:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od patper »

Shemik píše: U motoru, ktery funguje bezvadne a zadny problem nema, je asi opravdu hloupost, lit do nej veci na reseni problemu, kdyz problem nema. :lol:
Tak to se pletes cece :!:
Jde o prevenci cece :!:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Shemik »

No dobra netvrdim, ze je to tak na 100%, ale myslis, ze treba vyrobce u noveho vozu doporuci nejake takove vylepsovadla :?: Ja bych se spis pak obaval, ze kdyby se s tim motorem neco sustlo a rekl bys vyrobci, ze jsi neco pripadaval do oleje, tak aby Te neposlal do haje s reklamaci. Konkretne u tohoto vychazim z po 3 letech jeteho cili prakticky noveho motoru v Polu nasi teticky, ktery se asi z nudy nebo co, jen tak zadrel, po nejakch par najetych susnich, nevim uz jestli 5, nebo 10.000 km. V servisu konstatovali, ze maziva v nem bylo dost, ale udelali na tetku malem krizovy vyslech, jestli nepripadavala nejaka aditiva do paliva ci oleje. Teticka vi akorat kde to ma diru na palivo, takze nic, krome toho co se ma nepridava a jinak jezdi na pravidelne prohlidky a dokonce casteji nez musi, takze ji verili, ale prave pri tomto tematu jsem si vzpomel, jak se ji na to pri problemu s motorem vyptavali.

Tim samo nerikam, ze tyhle vylepsovadla jsou spatne, u starsich motoru obzvlast, ale mohla by asi take byt otazka, zda jsou schvalena vyrobcem atd, pac si nemuzu pomoct, ale nemohu se zbavit dojmu, ze kdyby do toho oleje ci paliva ta tetka neco pridavala a rekla jim to, tak mela s reklamaci smolika. Nastesti ji motor vymenili bez kecu, ale ty otazky jestli tam neco nepridavala me privedly k teto myslence, takze to ode me neber za bernou minci, je to i tak spekulace, ale asi chapes, proc me to napadlo :lol:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Marek77 »

Pravda je, že pokud je vůz v záruce, byl by jistě problém. Žádný výrobce motorů tato "zlepšovadla" neschvaluje a kdybys je použil a nezávisle na tom se s motorem něco stalo, zcela určitě záruku neuznají.

Pokud je ovšem motor po záruce, možná by stálo za zvážení, zda nějaký takový přípravek aplikovat či ne. Pravence je jistě dobrá věc a já konkrétně s tím MILITECem mám celkem pozitivní zkušenost (i když ne na svém motoru).

Nicméně opakuju znovu - komukoli z vás to do motoru rád dám, když si to budete přát. Ale sobě asi opravdu ne.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Shemik »

No ted s Tebou Marku vice mene souhlasim. Aspon ja bych se ridil tim, co uz tady padlo, pokud je problem, tak na reseni problemu bych to klidne pouzil a tim spis, pokud jsou na to reference, ze to pomaha, ale pokud motor funguje jak ma, tak bych do nej nic navic taky asi nelil. Ten motor a do nej urcena a predepsana maziva a paliva by meli byt konstruovane a vzajemne na sebe tak slazene, ze pokud je vse v poradku, tak by zadnou takovouto doplnkovou prevenci potrebovat nemeli. Jak rikam, pokud uz problem je, tak je to jina, pak to verim, muze pomoct :lol:

PS: Pred asi pul rokem o tomto mluvili v nejakem tom auto-moto-magazinu v televizi, ze hodne techto prisad do oleju a paliv je jen marketingovy tahak penez z lidi, protoze u zdraveho motoru sice vetsinou neublizi, ale ani nepomuzou, protoze nemaji cemu, takze je to neco jako vitaminove tablety pro lidi, kteryma se lide casto cpou bezduvodne i kdyz jsou naprosto zdravi, jen proto, ze jim reklamy tvrdej ze budou jeste zdravejsi :lol:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od michall »

Někde jsem zachytil i názor, že všechna ta "vylepšovadla" do olejů jsou jen krátkodobá záležitost. Bylo to něco v tom smyslu, že mám-li vůli mezi pístem a válcem, pak se v tom místě drží olejový film a to i díky určité nerovnosti povrchu pístu i válce. Když tam pak "zázračnou kosmickou technologií" nanesu vrstvu něčeho (teflon?) pak logicky tu vůli zmenším (= bude tam míň místa pro olej) a povrch vyhladím (= olej se tam nebude držet a bude mít snahu rychleji stékat zpět do vany). Výsledkem čehož je sice tišší a jakoby kultivovanější chod motoru, ale z dlohodobého hlediska to spíš urychlí jeho odchod. Přísady se navíc zachytí všude v olejovém oběhu a to i tam, kde to vlastně nechceme.

Možná to byla jen fáma, ale jako laikovi to zní celkem logicky Nejsem motorář, takže to berte s rezervou ... prostě jsem to někde slyšel. Platí samo jen pro "jeté" motory.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Lolik »

007houmr píše:to: Marek

Marku prosím tě, kde se v našich končinách dá ten VIFu sehnat, prozradíš??? Díkes :wink:
Zdar kdyby jsi měl cestu okolo Dukovan tak tam na té malé pumpě mají ještě pár kousků zimního VIF myslím za 220,-/ks. Čekám jestli budou objednávat i letní ale zatím se k tomu asi nějak nemaj. Jen bych se chtěl zeptat zda nebude vadit když i v létě tam budu lít zimní VIF??? :roll:
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Marek77 »

Vadit by to nejspíš nemělo. Neznám sice konkrétní složení jednoho a druhého přípravku, ale domnívám se, že bude stejné nebo velmi podobné. Zimní VIF bude mít určitě navíc nějakou aditivaci proti zamrzání a gelování nafty v mrazech. Z toho plyne, že používat zimní VIF v létě nejspíš nevadí, zatímco opačně by to asi úplně správně nebylo - to jen pro doplnění.

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od 007houmr »

Díky za info! Už sem ho sehnal u Autobaterie Konečný ve Znojmě. Nevím jestli to byly ještě nějaký starý zásoby, ale měl 600ml balení zimní za nějakých 200 nebo 220, teď už nevím. Ještě se chystám na letní.

Nevím už kde sem to četl nebo kdo mě to říkal, ale prý rozdíl mezi letním a zimním - v zimním je nějaká přísada na lepší odvádění vody z paliva...snad neplácám blbiny, tak nějak mě to utkvělo v mozkovně! :D Jestli se pletu, klidně mě opravte! :wink:
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Marek77 »

Ta cena 200 - 220 Kč je naprosto reálná, takže o staré zásoby se nejspíš nejedná.

Uživatelský avatar
IVAN142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od IVAN142 »

Přidám taky trochu mých zkušeností začal jsem používat všechny produkty firmy Bishop a jsem velmi spokojen jak s přísadou do paliva oleje a teď jsem zkusil do serva které mi začalo dělat problémy není to zázrak tipu naleju a je to jako nový ale po pár set kilometrech je znát účinek tady je odkaz http://www.bishops-original.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
KONTEJNEROVÁ DOPRAVA

http://www.kontejnerydoprava.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Marek77 »

Těch firem, co vyvíjejí tyto přípravky, je celá řada a osobně věřím, že přísady do paliv ve většině případů skutečně fungují a je dobré je používat. Každý má zkušenost s jinou značkou a je to dobře - čím víc poznatků a názorů, tím lépe pro nezasvěcené.

Já jsem je dlouho nepoužíval nebo jen sporadicky. Pak mi kamarád říkal o tom, jak je spokojen s VIFem, tak jsem ho zkusil. Nezávisle na tom jsem tady na fóru objevil odkaz na testy, kde VIF drtivě zvítězil. Od té doby (cca říjen minulého roku) jej používám permanentně a zůstanu u toho i nadále.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Auto1 »

VIF jako jediné aditivum do nafty je tak multifunkční,že snižuje jak pěnivost,tak zamezí korozi a zvýší mazivost a zlepší i cetanové číslo,to vše dohromady jiná aditiva na českém trhu neumí.

Mimochodem,staré zásoby VIFu jsou ještě v 650ml ale od 14.7.2009 se dělá 500ml balení a je trochu jiná etiketa.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“