PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od Shemik »

No me se to take zda nejake divnoucke, protoze obzvlaste pri pro nasi ceske povaze bych se dost divil (kdyby to tedy tolik setrilo), ze by to nebylo nejak medialne proflaknute, mluvilo by se o tom v auto-casacich na auto-netech vsude by se to prodavalo jako das, hlavne na pumpach a nikde jsem to zatim nevidel. Sporivi cesi by na to stali fronty jako na na banany v 70tych letech. Takhle o tom opravdu jen obcas sem tam nekde zahlednu diskuzi, ale jako prodejni trhak se to rozhodne nejevi, kdyby ta uspora byla dostatecne prokazana, tak zname se, ze :?: :?: :lol: :lol: 8)

Samo nechci to nejak 100%ne schazovat, zkusenost s tim nemam, jen konstatuji, ze to nezni prilis duveryhodne. Take mi to trochu pripomina takove ty koktejly na hubnuti a naplasti proti koureni. :lol:

Uživatelský avatar
TomasekWRC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od TomasekWRC »

A já si to dovolím shodit 100%!
Nic zázračného neexistuje a nemůže existovat, jinak by to už někdo měl ve standartu v PHM. To jsou jenom podvody příštipkářů! Vždyť si jenom vzpomeňme na tichý diesel od Aralu, který stál za nic, bylo u něj posunuto cetanové číslo (stlačitelnost), tím měl jiné parametry a dokonce došlo i k několika poškozením motorů, ke kterým se Anál nikdy oficiálně nepřiznal...

Celkově si myslím, že kvalitní palivo je kvalitní palivo. Pokud tankuju u kvalitní pumpy, nemusím používat aditivum. To jsem používal ve služebním kdysi dávko, když jsem v něm nejezdil sám a kolegové tam lili co chtěli a pak na dně byla voda, tak jsem to nějak ven dostat musel.

Nyní tankuju Diesel Extra u Shellu (S tím V-Power moc dobré pocity ani zkušenosti nemám a ani mi tech pár bodů za za 1,5 Kč na litru bez zjevného výsledku nestojí za to) a jsem již několik zim velmi spokojen a startoval jsem v pohodě i v -28°C.

Každý si zvažte, ale borel ala no name za 30,00 á l * 60 litrů = 1800 + cc 60 kč aditivum (poměrná část z celé lahve na nádrž) = 1860 kč - 2l voda tj 58 l za 1860,-
Shell Diesel extra = 58l * 32,00 = 1856,-

Rozhodni si každý sám...

Čusky, jenom názor...
Vymyťte smrt z našich silnic...jezděte po chodníku!

Tomáš

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od widle »

hmmm, tak to bude opravdu skvělá tableta....při tlaku, co je ve spalovací komoře, ještě stihne, dřív než shoří, potáhnout i stěny válců....kámoš mi o tomhle něco říkal...prý i ušetří,
Až to projde nějakým testem renomovaného časopisu a nějakou dobrou zkušebnou, půjdu do toho, a myslím si, že to pak bude masové, takhle říkám....zatím ee
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od Pitrx »

taky jsem nějaký čas ty "zázračné tablety" používal a žádnou výhodu jsem v tom nepoznal..spotřeba klesla cca o 0,1l/km ale co to je??a výkon navíc taky žádnej..
Shell V-Power diesel tak u něj mi přišlo zlepšení ale až tak po 4 plnejch nádržích - motor měl tižší chod a líp to táhlo...ale jak říkám je to jen můj názor!
nejlepší jsou ty co tvrdí: tak jsem natankoval V-Power a jak jsem odjížděl tak už jsem cítil to zlepšení. - podle mě je to nesmysl!
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
TomasekWRC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od TomasekWRC »

Jasně že musíš ototčit několik nádrží, abys poznal rozdíl - ať už nastane, či nikoliv. Pokud to někdo pozná hned po natankování a nejlíp ještě půl nádrže do půlky staré nafty, tak je magor.
Skusme si spíše ohledně zázračných všeléků představit jak to asi funguje...
Jako příklad bych rád uvedl třeba zázračné přísady do oleje, které zaručeně zachraňují a ošetřují motor a které určitě sníží spotřebu. Jak je uvedeno, nějakým zázrakem se vrstvy keramiky či teflonu či jiných polymerů dokážou usadit a ztuhnout jen na stěnách válců a úplně se vyhnou vodní pumpě, čerpadlu a podobně a vytvoří nádhernou hladkou vrstvu!!! a ví přesně jak mají vrstvu i srovnat a nenanesou se rovnoměrně přesně podle původní podle rádobyvědců narušené a nerovné stěně (Asi nějaká nezveřejněná inteligentní nanotechnologie:-))). Co z toho plyne? No asi to že pokud se oprostím od toho, že zaručeně odpálím vše kolem motoru a nejlépe několikerým použitím, protože se ten zázrak neusadí jenom na stěně válce ale úplně všude, jde o to, že vůle pístu ve válci jsou minimální a olej, který maže celý mechanizmus se svou vyskozitou drží na pístu a stěnách a vytváří kluznou vrstvu a nedochází k nadměrnému zahřívání a tření obou věcí jaksi o sebe, což by mohlo mít destruktivní účinek. Najednou jsme tam přidali zázračnou vrstvu, čímž jsme zásadním způsobem zmenšili kluznou olejovou vrstvu. Co to asi bude mít z dlouhodobého hlediska za následky ať si každý představí sám. Reklamám proto nevěřím, nejsem tele. Jediné co na první pocit každý pozná, je to, že se naoko něco stalo. Jistě usazeniny se usadili na klikách, v pumpách a podobně, kde na chvíli jako by sníží mírnou vůli vzniklou používáním a která je ale normální. Ovšem pak se díly začnou opotřebovávat dál nerovnoměrně, jelikož je zde usazená výrobcem neprojektovaná a tím i neodzkoušená vrstva různá od materiálů výrobcem použitých a garantovaných.
Závěrem snad jen tolik, pokud hledáte zázračné tablety, použijte na 60l nafty 2l naturalu v zimě, bude to líp chytat a pojede to o něco líp. Ale dlouhodobě taky nedoporučuju. Kdoví na jakém principu funguje tableta, ale jistě si hlínu do nádrže nedám jenom proto, že někdo mimo uznávanou motoristickou veřejnost, například nějaký neexistující institut, mi tvrdí že budu mít lepší spotřebu (i když asi budu - auto se mi posere a nebudu jezdit, toť úspora!).

Hezký víkend všem
Vymyťte smrt z našich silnic...jezděte po chodníku!

Tomáš

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od Shemik »

Covece Tome, to s tema 2 l naturalu na 60 l nafty, slysim take prvne, fakt je to v poho? Nemuze to nikde nadelat nejakou neplechu? To je spise asi jen na ty nejtuzsi mrazy, ze? Ja bych tedy, pokud bez potizi nastartuju asi nic nemichal a parkuju v garazi, takze to tolik nepromrza, ale zajima me to. 8)

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od Slavoš »

Shemik přidávání benzínu do nafty je v "zimě" celkem běžný postup.Já tankuji u Shell ale pokud by dlouhodobě klesly teploty pod -20°C ,tak bych o tom uvažoval.Strýci se stalo,že do nádrže místo nafty začal tankovat benzín,všiml si toho asi po 5-litrech,po konzultaci s obsluhou čerpací stanice (v Německu) dotankoval 65 litrů nafty a v pohodě dojel tam kam potřeboval a i zpět.Protože měl auto krátce,nepoznal nárůst výkonu.Benzín jen zamezuje zatuhnutí parafínu v naftě,ale nesmí se to s ním přehnat,aby nafta nepřestala mazat.
:) :) :)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
TomasekWRC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od TomasekWRC »

Je to v poho, to se celkem slušně rozředí, ale opravdu doporučuju jen ve vyjímečných mrazech, ale na TD jsme to v zimě dělali u VW normálně a nic se nestalo. Já jsem to vzpoměl jen jako příklad, jak může nějaký zázrak fungovat i když není úplně košér...

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od Shemik »

Jasny, diky za tip kuci, to jsem neznal. 8)

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od pistahufnagl »

Tak se mi stala taková nemilá věc. Jsem prostě k...t.
Dnes jsem po 200 km jízdě zajel k shelce a normální diesel nechtěl z pistole vytékat.
Tak jsem si říkal, že mu přilepším a natankuju diesel power či jak se to jmenuje.
jenže jsem se přehmátl, koukám do blba a za chvíli zjistím že mám v nádrži 25 litrů naturalu.
hned jsem začal obvolávat mého servismena a další možné chytré hlavy. Nakonec jsem naředil benzín 40 l nafty a prý mám jezdit opatrně a každou chvíli dotankovávat naftou, aby se co nejvíce obsah nádrže naředil. Nemáte pro mě nějaké uklidńující slovo, typu, že to motor neodnese?
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od kazbic »

Nebylo by dobře tam nalít olej ? Když už to tedy nechceš vypustit ?
Snížila by se hořlavost benzínu a zvětšila mazivost tý směsi,což potřebuješ kvůli čerpadlu.
Naposledy upravil(a) kazbic dne 12.05.2008 06:36, celkem upraveno 1 x.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Over
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 14.12.2007 20:33
Bydliště: Prague

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od Over »

zdravim hosi.nechci delat chytryho ale tedka sme se ve skole ucily ze naftackej motor muze po upravach predstihu a jeste neceho jinyho, (uz si to moc nepamatuju :( ) jezdit i na cistej benzin.urcite nevydrzi dlouho ale prej se to da.bude mit tvrdsi chod ale i vyssi vykon.myslim ze se temhle mototrum rika vicepalivovy :idea: .ale na shemikovy to urcite nezkouset :wink: !
Jinak tem tabletam neverit.Shell je shell. ja u myho polatka tankuju sice u Benziny blue 99 a motor je zivejsi,neklape.zkousel sem taky prisady do benzinu treba za 2kilka a to nema cenu! Bohuzel tu shelka v okoli neni :( jinak by to bylo jasny :wink:
My life is VW!....My golfik - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=142966" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od Tommate »

pistahufnagl:
a nešlo by odsát (aspoň co půjde) přez tenkou hadici přímo přez hrdlo? 25 litrů je dost i pokud bys to dolil do plna naftou, víc jak jedna třetina benzínu je už dost průser, já bych na to nejezdil, hlavně ne s pumpe dyze, na nějaký krátký dojezd bych to neřešil, ale pak ven s tím

a pokud už máš dotankováno tak to prodej někomu do traktoru nebo do starého náklaďáku, anebo tu směs postupně přilívej k čisté naftě

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od patper »

Pisto - kdyz to nebudes honit a naredis to naftou ,tak se nic nestane.... U PD je to horsi :?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva

Příspěvek od Marek77 »

Já nevím.

Mně jede auto tak jak má, olej nežere, kompresi má víc než dobrou, spotřeba paliva dle předpisu výrobce, tak proč dráždit hada bosou nohou, ne ???


A na zázraky fakt nevěřím..................

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“