PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od g2tdi »

marasoba píše:Hmmm, představa, že rozjedu auťák na 190, vemu foťák a budu fotit přístrojovku mi nahání trošku hrůzu :D .
G2TDI jsi machr a normálně závidím. :oops:
ale proc fotil jsem po pameti, jel na tempomat po d1 v noci. Stejna drzis volant jednou rukou, jen jeste podotknu ze pri tehle rychlos tacho zkresluje jen o 7 km/h(dle gps)
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od Marek77 »

V tom případě Ti musí kecat otáčkoměr. Mám na výpočet rychlosti tabulku vlastní výroby, která je nastavena absolutně přesně. Při rychlosti 190 km/h jsou otáčky 3650 rpm. Takže Ti něco někde dost dobře kecá nebo bys musel mít nějakou atypicky zpřevodovanou převodovku (všechny 6q s výjimkou 4x4 jsou totiž na převodech stejné).

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od Marek77 »

marasoba píše:Hmmm, představa, že rozjedu auťák na 190, vemu foťák a budu fotit přístrojovku mi nahání trošku hrůzu :D .
Rychlostí 192 km/h jsem svůj vůz jednou rozhýbal taky (otáčky 4600 rpm :-().

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od g2tdi »

Marek77 píše:V tom případě Ti musí kecat otáčkoměr. Mám na výpočet rychlosti tabulku vlastní výroby, která je nastavena absolutně přesně. Při rychlosti 190 km/h jsou otáčky 3650 rpm. Takže Ti něco někde dost dobře kecá nebo bys musel mít nějakou atypicky zpřevodovanou převodovku (všechny 6q s výjimkou 4x4 jsou totiž na převodech stejné).
nekecá protože podle vagu budík ukazuje správně a pochybuju o tom že by to snímalo blbě otáčky to by to asi nejelo ne? asi ti kecá tabulka převodovka je tam 6q FVP sharan 01 85kw PD
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od marasoba »

g2tdi píše: ale proc fotil jsem po pameti, jel na tempomat po d1 v noci. Stejna drzis volant jednou rukou, jen jeste podotknu ze pri tehle rychlos tacho zkresluje jen o 7 km/h(dle gps)
No 190 je pro mě teoretická rychlost, nedokážu si to představit. Jak psal Marek77 - 190km/h = 4600ot při klasické převodovce, což jsou pro mě nepředstavitelné otáčky (že se motor vytočí i dál mi ukázali až na emisích - myslel jsem, že tomu chlápkovi jednu střihnu, ale prý je to normální). Já mám strop tak na 3500ot, kdy jedu tak 150km/h, dál se bojím o motor :( .
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od jenda »

Marek77 píše:V tom případě Ti musí kecat otáčkoměr. Mám na výpočet rychlosti tabulku vlastní výroby, která je nastavena absolutně přesně. Při rychlosti 190 km/h jsou otáčky 3650 rpm. Takže Ti něco někde dost dobře kecá nebo bys musel mít nějakou atypicky zpřevodovanou převodovku (všechny 6q s výjimkou 4x4 jsou totiž na převodech stejné).
Nevím ale u mého auta na 6 při 2000 ot jedu dle GPS 117 Km/h, z toho mi jednoduchým výpočtem vychází při 190 km/h 3250 ot/min.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od Marek77 »

To je divné, o takové převodovce nic nevím. Při 2000 rpm na šestku vychází rychlost přesně 104 km/h (pro 4x4 je to rychlost 94 km/h) a nikdo jiný, co znám z lidí na fóru, žádnou jinou převodovku nemá a ani ETKA jinou alternativu nenabízí.

To je ale celkem jedno - problém, který řešíme zní Možnost implantace rozvodovky z automatu do manuální skříně u modelů SAG I. Zkuste se někdo (kdo o tom ví víc než já) k tomuto vyjádřit. Myslím si totiž, že mnohým lidem by jakákoli informace o tomto problému dost pomohla.

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od g2tdi »

Marek77 píše:To je divné, o takové převodovce nic nevím. Při 2000 rpm na šestku vychází rychlost přesně 104 km/h (pro 4x4 je to rychlost 94 km/h) a nikdo jiný, co znám z lidí na fóru, žádnou jinou převodovku nemá a ani ETKA jinou alternativu nenabízí.

To je ale celkem jedno - problém, který řešíme zní Možnost implantace rozvodovky z automatu do manuální skříně u modelů SAG I. Zkuste se někdo (kdo o tom ví víc než já) k tomuto vyjádřit. Myslím si totiž, že mnohým lidem by jakákoli informace o tomto problému dost pomohla.
Když tedka koukám že tvoje výpočty nejsou až tak přesné, tak přemýšlím jestli vubec to bude k něčemu platné ta vyměna diferáku z automatu. jinak přemášlel jsi o tom jestli budou stejný hřídele aby to šlo do těch ložisek v tý převodovce a budou k tomu potřeba i poloosy z automatu ne?
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od Marek77 »

g2tdi píše: Když tedka koukám že tvoje výpočty nejsou až tak přesné, ......
Moje výpočty jsou přesné a nechápu, jak jsi přišel na to, že nejsou.

g2tdi píše: ..... přemýšlím jestli vubec to bude k něčemu platné ta vyměna diferáku z automatu.
Nemíním měnit diferenciál, ale rozvodovku a všimni si dobře, že jsem tu nikdy netvrdil nic jiného. O výměně diferenciálu tu nikde nepadlo ani slovo. To je dost podstatný rozdíl. Žádné poloosy nejsou potřeba měnit. A jestli jsou stejná ložiska, to opravdu nevím. Proto jsem tady otevřel tuto diskusi, abychom společnými silami zjistili, jestli je ta záměna rozvodovky možná nebo není.

Jak vidím nemáš nám k tomu co říct a jen do mě a celé té věci rejpeš. Možná bys měl zvážit své další přispívání do tohoto tématu, protože to k ničemu není.

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od g2tdi »

Marek77 píše:
g2tdi píše: Když tedka koukám že tvoje výpočty nejsou až tak přesné, ......
Moje výpočty jsou přesné a nechápu, jak jsi přišel na to, že nejsou.

g2tdi píše: ..... přemýšlím jestli vubec to bude k něčemu platné ta vyměna diferáku z automatu.
Nemíním měnit diferenciál, ale rozvodovku a všimni si dobře, že jsem tu nikdy netvrdil nic jiného. O výměně diferenciálu tu nikde nepadlo ani slovo. To je dost podstatný rozdíl. Žádné poloosy nejsou potřeba měnit. A jestli jsou stejná ložiska, to opravdu nevím. Proto jsem tady otevřel tuto diskusi, abychom společnými silami zjistili, jestli je ta záměna rozvodovky možná nebo není.

Jak vidím nemáš nám k tomu co říct a jen do mě a celé té věci rejpeš. Možná bys měl zvážit své další přispívání do tohoto tématu, protože to k ničemu není.
a proč tvoje tabulak tvrdí že na 3200 otáček pojedu 150 nebo kolik si psal ale já a nejsem jedinej tak jedem 180 až 190?

a co tim myslíš rozvodovku? múžeš mi prosim sem dát obrázek z etky kde sou zakroužkovaný díly který chceš měnit
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od Marek77 »

Jinak si dovoluji tímto omluvit se všem majitelům šestistupňových převodovek v SAG II. Myslel jsem si totiž, že převodovky jsou pouze dva druhy - pro 4x2 a 4x4, které se liší převodem rozvodovek. Nyní jsem však v Etce zjistil, že tomu tak není. Převodovek je celkem pět druhů, nikoli dva. Jednotlivé rychlostní stupně jsou stejné, ale je patero možností rozvodovek. Tudíž moje výpočty jsou skutečně správné, ovšem pouze pro jeden typ převodovky. Uznávám tímto, že existuje i možnost, že mohou být i rychlejší převody, kde je možná možné, že při 190 km/h mohou být otáčky 3250 rpm. Zkusím ty tabulky přepočítat a dám to sem.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od Marek77 »

g2tdi píše:a co tim myslíš rozvodovku? múžeš mi prosim sem dát obrázek z etky kde sou zakroužkovaný díly který chceš měnit
Rozvodovka je rozvodovka, diferenciál je diferenciál - to ví každý jen nepatrně sběhlý mechanik.

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od g2tdi »

Marek77 píše:Jinak si dovoluji tímto omluvit se všem majitelům šestistupňových převodovek v SAG II. Myslel jsem si totiž, že převodovky jsou pouze dva druhy - pro 4x2 a 4x4, které se liší převodem rozvodovek. Nyní jsem však v Etce zjistil, že tomu tak není. Převodovek je celkem pět druhů, nikoli dva. Jednotlivé rychlostní stupně jsou stejné, ale je patero možností rozvodovek. Tudíž moje výpočty jsou skutečně správné, ovšem pouze pro jeden typ převodovky. Uznávám tímto, že existuje i možnost, že mohou být i rychlejší převody, kde je možná možné, že při 190 km/h mohou být otáčky 3250 rpm. Zkusím ty tabulky přepočítat a dám to sem.
šoupni sem obrázek z etky co bys chtěl všechno měnit v tý převodovce
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od g2tdi »

Marek77 píše:
g2tdi píše:a co tim myslíš rozvodovku? múžeš mi prosim sem dát obrázek z etky kde sou zakroužkovaný díly který chceš měnit
Rozvodovka je rozvodovka, diferenciál je diferenciál - to ví každý jen nepatrně sběhlý mechanik.
jestli chceš slovíčkařit tak mi ukaž jedinou součástku v etce která se jmenuje "rozvodovka" spíš sem fakt dej ten obrázek at víme cos měl na mysli zaměnit a mohli to trochu probrat esi to pujde či ne
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí

Příspěvek od patper »

Marek77 píše: Jak vidím nemáš nám k tomu co říct a jen do mě a celé té věci rejpeš. Možná bys měl zvážit své další přispívání do tohoto tématu, protože to k ničemu není.
Marku,ty jsi hnedka jak certik - kdyz nekdo nesouhlasi,tak ''rejpe'' :?:

A podle meho je frajer,protoze jako jeden z maaaaaala jen nekrafe, ale jezdi v I s 6ti kvaltem :!: :!: :!:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“