MOTOR: kontrolka oleje svítí v závislosti na hladině vody

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

MOTOR: kontrolka oleje svítí v závislosti na hladině vody

Příspěvek od Vytvarnik »

Koukám jako blázen.
Ráno si to jedu předpisovou rychlostí po Strakonické a náhle se rozvítí kontrolka oleje a rozvítí nápis "zkontrolujte hladinu oleje"
Vyvalil jsem oči, protože olej mám vyměněný před 1700 km, když bylo v servisu po havárii předku.
Volal jsem do servisu, kde mi to dělali a tam se jim to taky moc nezdálo. Pršelo, sněžilo, tak jsem byl líný otvírat motor a dívat se na měrku a protože ten servis je cca 1 km od firmy, tak jsem tam rovnou zajel. Oleje je dost, ale bylo málo vody (při té opravě mi měnili i chladič)
Vodu dolili, kontrolka zhasla.
Do této chvíle jsem se domníval, že to má na vodu a na olej zvlášt kontrolky.

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: Kontrolka oleje, závislost na vodě.

Příspěvek od Captain »

Ahoj. Tak tohle mi občas dělá taky. Někdo tu radil, že dole na vaně je čidlo oleje a tam zaoxiduje zásuvka s kabelama, jsou tam 3 kablíky.Sundal jsem plast pod motorem a prostříkal. Při tom jsem zjistil, že kabely jsou prodřené, tak jsem je nastavil a odizoloval. Vše bylo chvíli ok, ale občas to zase udělá, a to jsem čerstvě měnil olej. Když vytáhneš měrku a vrátíš jí tam, dá to chvíli pokoj. Pak už nezbývá, než vyměnit cidlo, a to asi musíš vypustit olej.Kamarádovy odešlo na Caravelle, svítila mu pořád žlutá kontrolka.S tou vodou si myslím že to nemá nic společného, to že vytáhli měrku, tak to přestalo svítit.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kontrolka oleje, závislost na vodě.

Příspěvek od Marek77 »

Tak tomu říkám paranormánlí jev. Takových bývá na autech mnoho............

Jinak pokud jezdíte na běžný olej se standardními výměnami po 15.000 km, TOG čidlo v olejové vaně nepotřebujete - čili potom je jedno, zda je vadné či není.
Pokud jezdíte na LongLife oleje, přemýšlejte o tom, zda je to rozumné (mnozí olejáři a motoráři to odsuzují - a já též).

Například zde: http://www.cimbu.cz/?page=whole&lng=cze&chip=&item=12 (to není zdaleka jediný názor odborníků).

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: MOTOR: kontrolka oleje svítí v závislosti na hladině vody

Příspěvek od Petr74 »

Mě to svítilo, protože byl skříplý kablík od čidla tlaku oleje pod deklem motoru. Při větších vibracích to začalo svítit. Zkus prohlídnout ten drátek, jestli není poškozený a jestli není někde přidřený.

volodja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.12.2007 22:57
Bydliště: Bratislava

Re: MOTOR: kontrolka oleje svítí v závislosti na hladině vody

Příspěvek od volodja »

Tiež si myslím, že to nazávisí na hladine vody. Keby si totiž tí experti v servise prečítali návod ( je to aj v tom návode, ktorý shemik publikoval na nete), tak tam stojí, že kontrolka hladiny oleja (žltá olejnička) sa vyresetuje po otvorení kapoty na cca 30 s., teda ani ten olej netreba kontrolovať. Po ďalších cca 100 km sa opäť rozsvieti, ak si nedolial olej. Teda, ak je vadné čidlo hladiny oleja, alebo káble od neho (neviem, ako je to urobené, mám auto len týždeň), tak sa kontrolka bude rozsvecovať cca každých 100 km. Mne to tak (ne)funguje od kúpy auta. najazdil som cca 400 km a už som 3 krát pre túto kontrolku otváral kapotu. Dá sa to vydržať, ale je to dosť otravné.
Ak niekto vie poradiť, ako vypnúť čidlo hladiny oleja, tak budem rád, lebo si tiež myslím, že nie je potrebné ( spoľahlivejšie je kontrolovať hladinu ručne).
Mimochodom, bolo by vhodné zmeniť asi zavádzajúci nadpis tejto témy.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“