PALUBOVKA: demontáž palubovky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
radek35
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.10.2007 18:50
Bydliště: Mimon
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od radek35 »

Zdarec no tak ja to budu muset sundat jeste jednou asi mi nefunguje klapka mam to ohrate na 90stupnu ze zadu fouka horko ve predu vlahy tak ze si to dam jeste jednou je mozne ze jsem ji dal spatne mel jsem to rozhozene topeni. :oops:

jansuperb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.10.2011 22:30

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od jansuperb »

Ahojte.kluci co vse je nutne k demontazi pristrojove desky?(budiku) jde o sharana 2001 potrebuji napojit maxidot pres 3 drat je tam uz nekde priprava nebo ji musim tahat od budiku? je mozne nekde sehnat dilenskou prirucku na sharana 2001 - nahoru? jinak kdo dela v okoli zlina vymenu maxidotu? za tepla uz nejde vubec videt :( diky

Uživatelský avatar
simir.breibin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 18.04.2010 15:37
Bydliště: Brno

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od simir.breibin »

zdarec všichni potřebuji poradit,potřebuji vyměnit servo klapku u topeni za palubkou nevi nekdo kde se nachází a kde ji koupit?díky
vw Passat B7 2011

kůřa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 19.10.2008 19:57
Bydliště: Skuteč (Pardubický kraj)

demontáž palubky sharan

Příspěvek od kůřa »

Ahoj,nemáte někdo návod na demontáž palubky z jedničkovyho sharana,co se musí všechno povolit?
vw sharan 1.9TDi 81kW AFN

Martinn2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 03.05.2012 13:09

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od Martinn2 »

zdar hosi ako dam dole panel klimatizacie ako to tam drzi ? aby som to nedolamal ...a esce jedna otazka v zasuvke zapalovaci je podsvietenie ?
Přílohy
8.jpg
Ford Galaxy 1.9TDI 81Kw WGR .rv 1999

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od bodyvlk »

Ahoj. Panel klimy je nacvaklý. Čímkoliv tenkým a plochým ho vycvakneš ven. Já používám přímo plastové nářadí na demontáže polstrů apod.. Zásuvka má podsvícení, aspoň moje auto to má.
Jinak co se týká demontáže palubovky: volant se demontovat nemusí, stačí jej dát co nejdále od přístrojovky a co nejníže. Musí se demontovat spínač světel - tam jsou taky šrouby, co drží palubovku v autě, airbag na druhé straně - to samé, přístrojovka, plasty okolo klimy a rádia (tam si zapamatuj, jak jsou plasty skládané dohromady a šroubované do sebe), plasty okolo bočních okének, pojistky na boční straně palubovky a v neposlední řadě i šrouby od motoru - jsou za přihrádkou nad motorem, jak jsou stěrače a pylový filtr. Jeden šroub je až za plastovým držákem filtru. To je asi vše - snad.

Martinn2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 03.05.2012 13:09

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od Martinn2 »

dik za odpoved nakoniec som nemusel davat dole panel klimatizacie potreboval som len vymenit ziarovku v zapalovaci a stacilo odsrobovat spodne dva sroby vihnut ten plast a k ziarovke sa dalo pohode dostat a nakonec nebola ani zla len kontakt na kostre sa nedotykal zapalovaca ale uz to svieti
Ford Galaxy 1.9TDI 81Kw WGR .rv 1999

Uživatelský avatar
colcino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.09.2011 13:31

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od colcino »

Z fotek jsem to moc nepoznal- chci vyndat ten plast okolo klimatroniku a rádia- nefungují mi tlačítka vyklápění oken jak dostanu ten plast dolů? Je tam jenom nacvaklý? prý se před tím musí i nějak dostat dolů panel climatroniku?
VW Sharan 1,9 81kW AFN r.v. 1999
VW Passat B5 1,6 Benzín 74 kW r.v. 8/1997

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od bodyvlk »

Panel climatroniku je jenom nacvaklý. Vycvakni jej a už budeš vědět. Neboj, ještě mi nikdy nepraskl.

PetrTT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 22.10.2010 07:15
Bydliště: Police nad Metují

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od PetrTT »

Pánové potřebuji radu.Kde všude jsou upevňovací šrouby spodní části palubní desky u Galaxy II?Potřebuji vyndat tu část před spolujezdcem s odkládací schránkou a středový panel s klimatronikem a navigací.Někde se asi něco povolilo nebo ulomilo a ta část s navigací a klimatronikem se na dírách neskutečně klepe a vibruje.Jde vůbec demontovat pouze tato část palubky nebo se musí oddělat i vršek.Někdy mám dojem,že to již drží pouze na těch šroubech pod ozdobnou lištou a na některé díře,kterých je na našich silnicích víc než dost to jednou spadne všechno spolujezdci pod nohy.Dík za jakoukoliv radu případně foto demontované části palubky,abych viděl jak vypadá z vnitřní strany a kde hledat upevňovací body.
Ford Galaxy 1,9TDi/85kw - 2000

Uživatelský avatar
jessina
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2354
Registrován: 04.12.2009 18:19
Bydliště: už Teplice

výměna palubky

Příspěvek od jessina »

měnil někdo už komplet palubku na Sharanu r.v.01?Zvládne to amater? :)

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od Mr.x »

Ahoj, tak prášek už přestal účinkovat. PO jízdě tak cca 300km a topení na 22 (venku 3). Se okna potáhli hnusným filmem a mě se udělalo tak zle,že jsem se napd a radiátor jde do... .Ale mám dotaz , všichni tu píšete že se musí odpojit i klima trubky. Zřejmě kvůli tomu,že se musí povytáhnout celé topení aby jste následně mohli vyndat radiátor.Není tam náhodou od toho ta propojka na dva křížové šroubky? Myslím to tak že bych to nejdřív rozpojil od radiátoru a pak by měl radiátor volnou cestu ven. Nebo se mýlím? Jde mi hlavně o to jestli mám zajet ať mi vypustí klimu.

Díky za odpověď!

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od Mr.x »

Tak jsem topení lehce povolit musel. ale šlo to i bez rozpojení klimy.
Práce to byla hrozná,ale nelituji. Teď je v autě voňavo a okna se konečně nemlží!

zalimadoe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 20.01.2012 00:27

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od zalimadoe »

Ahoj maniaci
je tu nejaka dobra duše, ktera by mi v okolí Hradce Králové vyměnila radiátor nebo mi s tim aktivně pomohla?
Už se s tim nedá bezpečně jezdit jak se to okno pořád potahuje tim sajrajtem.....
Díky za tipy.
Zdeněk

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od kanec.h »

Tak došlo taky na nejhorší....prace tak na den...par foto přikládám....
Přílohy
20170927_153437.jpg
20170927_160240.jpg
20170927_165805.jpg
20170927_165828.jpg
20170927_165915.jpg
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“