MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
zdeans
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.04.2012 16:18

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od zdeans »

Takže mám Sharana 81 kw AFN a budík neukazoval teplotu (byla upadená kostra na 4 polovým čidle, byl to šedej drát, to jsem spravil a teplotu to zase ukazovalo) ale auto startovalo. Po sléze se starty zhoršovaly až to nešlo nastartovat vůbec (kontrolka problikla). Takže sem odpojil čidlo a nastartovat šlo. Koupil jsem originál čidlo na Felicii 1.3 jenže je modrý. Namontoval jsem ho a auto nestartovalo, zapojil jsem tedy druhý čidlo a nechal ho venku (žlutý čidlo z vrakoviště) a auto nastartovalo. Pak jsem zapojil to modrý a auto opět nastartovalo. Ale ted už nenastartuje ani s modrým, ani s žlutým čidlem, musím je odpojit aby šlo nastartovat.
Dotaz je takový: je možno použít modré čidlo? Jak je možný, když odpojím kostru u čidla, tak to nastartuje jenom tehdy, když ten konektor sundám z čidla, jinak když je nasazenej tak to s odpojenou kostrou nenastartuje a při tom to kdysi jezdilo bez té kostry a akorát to neukazovalo teplotu.? Tudíž mě napadá jestli nejsou někde přerušený dráty k čidlu (třeba v tom šíleným bajonetu) a proto to někdy jde a někdy ne, ale s odpojeným konektorem to jde vždycky.

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od daber »

Ahoj. Už jste se někdo setkal s tím, že nežhaví, ale ani kontrolka žhavení neproblikne?

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od smolda »

Wona potwora svítí, když žhaví. Z toho plyne, že neproblikne, páč je tam asi něco rozbytý. Držím ti palce, relé žhavení je až v tom druhým a hůř přístupným patře. Tak že napřed pojistky, vyzkoušet žhavky a to relé si nech až bude nejhůř.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od Marek77 »

Kontrolka žhavení musí probliknout vždy, i když systém nežhaví. Je to jakoby kontrola pro řidiče, že kontrolka je funkční.

Pokud neproblikne, zkusil bych, jestli není ta žárovečka v přístrojích po smrti. Taky to může dělat porucha relé 109, ale tam by se tomu asi ani nechtělo startovat.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od smolda »

Relé 109 jsme si před pár měsíci dali s Michallem - i když fixlovalo, auto startovalo slušně...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od michall »

Dvojky mají LEDky. Změř napájení na žhavičkách, pojistka je v boxu u baterky 60A, o žhavení se strará jednotka J370 (podle mě by mohla být v motoru, ale nevím), každopádně od ní vede ke každé žhavičce samostatný vodič. A co VAG, píše něco?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Petr4321
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.09.2012 12:18

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od Petr4321 »

Neřešil náhodou někdo závadu na Alhambra 1.9 tdi 81 kw(99), 01266 - cívka relé žhavícího kolíku - zkrat na kostru nebo přerušený obvod?
Relé 109 + 103 vyměněno za nové, žhavící svíčky nové, pal. filtr nový, ventil paliva na čerpadle funkční? Má někdo schema elektro zapojení žhavení. Motor občas chcípne za jízdy poté opět naskočí, kontrolka žhavení normálně funguje(svítí a zhasne).
Děkuju za každý tip :thk:

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od marty_ »

zdravim vsechny a zaroven prosim o radu.
sharan odmita zhavit.
po precteni tohoto vlakna vse nasvedcovalo ze mam KO zlute cidlo, nebot po jeho odpojeni zhaveni probiha v cca 15 sekund., se zapojenym cidlem kontrolka zhaveni jen problikne (samozrejme vse pri studenem motoru.
Ted to ale prijde :(
Vymena cidla nepomohla a opet nezhavim.
takze VAG nastoupil.
Hodnoty: 13,3=teplota paliva 12,6=teplota vzduchu 14,4=teplota vody
po odpojeni vodniho cidla kupodivu byly tyto hodnoty:
Hodnoty: 13,3=teplota paliva 12,6=teplota vzduchu 13,3=teplota vody
tzn hodnota teploty vody je najednou stejna jako teplota paliva...
Nicmmene je zvlastni ze s temito hodnotami zhavime po tu dobu cca 15 sekund.
zkusil jsem odpojit soucasne i cidlo paliva, to spadlo na -5,4 ale teplota vody zustala na 13,3 a nadale zhaveni fungovalo.
Po zapojeni obou cidel opet nezhavime.
zlute cidlo je toto: 357919501A a hodnoty ma tyto: 1920ohmu a na druhe strane 990ohmu (mereno pri venkovni teplote 22C).
Dal jsem tm druhe cidlo (sic starsi ale z funkcniho auta) tak zadna zmena.
Je mozne ze bych mel mit jiny typ cidla? To na ktere to donedvna jedilo uz krouzek na sobe nemelo, ale kodove znaceni ma stejne jako to zlute co mam nahradni.
predem diky za raty a tipy co s tim...
marty
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“