Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí
PříspěvekNapsal: 02.02.2010 17:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

04.04.2008

956

u Turnova

martinvw

A po rozvodech ti nastavili předvstřikl, jestli je malej tak špatně chytá.

Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

PříspěvekNapsal: 03.02.2010 10:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

26

K.Vary

jj.mam manualni klimu

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 04.02.2010 12:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

26

K.Vary

Po vymene cidla teploty motoru mi v mrazech po ranu (kolem -5 stupnu)zhavi cca 5 sekund , motor chytne celkem dobre. Ale ujedu treba 1km auto odstavim a za hodinu uz zhaveni pouze problikne a nemuzu nastartovat. Nastartuju az tak napodruhy,, auto se dlouho hada a za mnou se objevi bilej atomovej hrib.. svicky i cidlo teploty motoru mam nove.Prosim poradi mi nekdo ??

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 19.02.2010 01:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

509

Opava city

Tohle nelze přesně stanovit,ale nejčastěji čidlo teploty vody,viz toto téma a nebo to bývá malý předvstřik,který řídí to čidlo,zvyš ho a uvidíš ale než v tom začneš vrtat,ptoměř to čidlo, píše o tom na začátku Marek77.

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 20.02.2010 11:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.04.2008

1572

Kladno, Chomutov

Ahoj, mám problém se startama, mám nové svíčky a rozvody (dělané asi září) a pokud bylo - 5°C a níž, tak jsem žhavil 2x a motor naskočil, ale cca 5 sekund se "hádal".....
Teď když je + 3°C jsem zkusil žhavit jen jednou a poté start a děs.... za mnou jak piše martinvw "atomový hřib" a motor se hádá až mi to hází s autem div nedostávám mořskou nemoc. po cca 5 a víc sekundách se rozběhne plynule... po ohřátí a teoretickém vychladnutí cca 5 hodin v -5°C start dobrý....
Mám podezření na předvstřik, ale je mi divný, že od výměny rozvodů a svíček a při prvních mrazech to chytalo i na jedno žhavení dobře a hned plynule a to i v -12°C, ale teď asi od nového roku je to děs...
Máte nějakou radu, proč taková změna :?: :?: :?: :?:

PříspěvekNapsal: 15.03.2010 16:12 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

26

K.Vary

Tak to vypada , ze sem problem vyresil. Zkontroloval sem nastaveni rozvodu a cerpadla. Vse bylo v poradku. Namontoval jsem rele s predrazenym odporem pro oklamani teplotniho cidla (abych prodlouzil zhaveni a zvysil startovaci davku pri teplem startu¨)-pomohlo na par tydnu. Pote mi poradili zrepasovat starter, moc sem tomu neveril,, ale pomohlo to, HURAAAA..
Ale neni to pry reseni na dlouho- pricinou toho vseho je vybehane cerpadlo......

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 07.07.2010 15:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

33

Praha 5

Mám Sharana I a dosud (270 000 km) motor úplně bez problémů. I startování bezvadný. Dojel jsem z dlouhý cesty (500 km), na ní 30 min zastávka, vše OK. Druhý den při startování bezvadně točil (mám poměrně novou baterku 100 Ah) ale ani neblaf, jen bílý dým z výfuku. Do žhaviček nešel vůbec proud, ale okolní teplota byla 30 !!!! stupňů C. Pomohlo jen přímé propojení baterie a žhaviček, Pak vyfoukal přebytečnou naftu a běžel bezvadně. Po chvilce vypnutí (5min) nastartoval, ale nejdřív pár sekund zakoktal. Po vychladnutí se muselo i při tak vysoké okolní teplotě znova přímo drátem žhavit, aby nastartoval.
Myslel jsem dřív, že při vyšších teplotách se nemusí žhavit.
Objevil jsem ještě jednu věc, mám z něčeho upadlý konetor, který visí na drátech odbočujících ze svazku k váze vzduchu a původně byl zasunutý v něčem za motorem.
Dotaz: kam patří zasunout ten konektor a nemůže mít vliv na to startování?

PříspěvekNapsal: 08.07.2010 14:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.12.2009

272

Třebíč - Znojmo - Brno

civis :arrow:
Mám své Alhmabře mám najeto 201 tis. km a motor startuje od -15°C do 35°C bez problému. Jak jsem se někde dočetl tak by ty naše motory (mám AFN) měly žhavit od -5°C nebo teda mě to tak žhaví a bez problému startuje. Občas se ale stane če po rychlém zapnutí klíčku a startu motor točí dlouho a pak najednou naskočí. Tuhle prodlevu muže dělat imobilizér než se načte. Raději pak čekám asi (3 sekundy) než pozhasíná kontrola na budíkách (žhavení, ABS, AirBag, teplota, atd..) pak startuji.

:arrow: U tebe bude asi trochu jinej problem nemáš náhodou zavzdušněnou, nebo přicpanou naftu??? Může to dělat i voda v nadrži nebo nejaký bordel v paliv. filtru.
Ten druhý konektor u váhy vzduchu tam mám taky volně se povalující. Myslím že to asi u těchto typů motorů je nevyužitý. Pokud se pletu tak mě opravte. Dík...

PříspěvekNapsal: 08.07.2010 17:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

33

Praha 5

Lolíkovi
Díky za odpověď, ale v naftě to asi nebude. Vše vyčištěno a spíš bych řek, že jí tam možná jde až moc. Když startuju a nechytne to, tak jde z výfuků spousta bílého kouře a smradu nafty. Abych nastartoval, musím rovnou propojit baterku a žhavičky. Když to pak nastartuju, tak než se nafta vypálí, tak to ještě chvíli bíle čoudí. Za jízdy pak OK, výkon bezva, nečoudí. Abych teď mohl startovat, tak mám odpojeno čidlo teploty vody. Žhaví to jako v zimě (kontrola přes žárovičku) a chytá to o trochu líp (asi 10-12 vteřin startování) než při žhavení přímo drátem. Asi to k lepšímu ovlivňuje i předvstřik. Za jízdy nečoudí, ale je cejtit trochu nespálená nafta. Zřejmě to v zimním režimu dává víc.
Zítra jdu na PC, tak jsem zvědav, co to řekne. Já sám si myslím, že by to mohlo být nastavením předvstřiku. Ale že by mi přeskočilo o zub, to snad ne. Řemen je napnutý a výkon za jízdy dobrý. No, víc budu vědět zítra.

PříspěvekNapsal: 08.07.2010 23:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.12.2009

272

Třebíč - Znojmo - Brno

Když na VAGu nic nenajdete tak mrkněte na vstřiky,tlaky v hrncích nebo taky můžeš mít v háji naftové čerpadlo. Ty vstřiky by se měli myslím po 200tis.km měnit nebo alespoň nechat zkontrolovat. Předvstřikem by to mohlo být také.

PříspěvekNapsal: 09.07.2010 15:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

33

Praha 5

Tak jsem byl u člověka, který dělá vstřikování (pan Svoboda, Třebonice mezi Prahou a Zličínem, http://firma.maxportal.cz/detail/miroslav-svoboda-1 ). Dal to na PC, napsalo mu to závady, které jsme vyrobili s kamarádem my při zkoušení odpojením svíček a čidla teploty. Chyby vymazal, a pak mu to neukázalo žádnou. Šel do hodnot a tam to bylo rozházené, předvstřik moc nízký, některé dávky nafty malé(startovací), většina ale zas příliš vysokých. Odhadl to na závadu v čerpadle (ale divil se, že se to stalo najednou, ne postupně). Nejdřív ale zkontroluje nastavení rozvodového řemenu.
Pustí se do toho v pondělí, tak snad pak budu vědět víc.

PříspěvekNapsal: 12.07.2010 12:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.12.2009

1

Zdravim vas vsetkych, mam rok Sharan 05, 85 kW, zatial bez problemov. Startuje na tuk len, teraz som si vsimol, ze sa mi vyvali mi kudol bieleho dymu a potom uz nedymi. Na co by som sa mal zamerat. Podoby problem som mal predtym na dieslovej Primere, ale ta aj tazko startovala. Pisem to do tejto temy pretoze, (aspon dufam) turbo, vaha,... by to nemalo byt, auto funguje na jednicku. Dik za odpovede.

PříspěvekNapsal: 17.11.2011 10:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.05.2008

112

Čerčany

Tak jsem v těch prvních mrazíkách nějak dlouho točil. Vyměnil jsem žhavičky a pořád jsem dlouho točil. Vyměnil jsem čidlo teploty a ráno mě přišlo, že to kdysi startovalo rychleji. Jsem z toho už nějakej zblblej. Zaráží mě, že kontrolka žhavení okamžitě zhasne. Ale bylo jen -1. Myslíte, že je to tak v pořádku?

PříspěvekNapsal: 17.11.2011 20:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.05.2008

112

Čerčany

Ještě mě napadlo, jestli se nemusí vymazat nějaká chyba, když jsem to měl všechno odpojený. Poradí někdo prosím. :-)

PříspěvekNapsal: 17.11.2011 21:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.02.2008

400

okr. Benešov

Zdravim krajana (Týnec), když je kolem nuly tak mi to žhaví 5-10s, před výměnou čidla mi jen problikla. Takže tam nějaká zrada asi bude. Jinak ty čidla jsou různá, liší se barvou kroužku.

EDIT: ještě by šlo odpojit teplotní čidlo a pokud motor bude žhavit, tak je vadné nebo špatné čidlo

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]