PŘÍSLUŠENSTVÍ, SNĚHOVÉ ŘETĚZY: jaké používáte? odkazy, rady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Alfan »

Jj, já je chci taky raději pro sichr, protože, když mám v autě manželku a dvě děti tak tam není moc síly na nějakou fyzickou pomoc :-(

Navíc jsem byl teď v sobotu na Telnici u Ústí a to nejsou nějaké extra hory a byl problém u parkoviště a tam by se mi zrovna řetězy hodily.
Šlo o to, že někdo přede mnou rspektive před námi (cca 5 aut) zastavil a mi jsme se museli rozjíždět do kopce na ujeté silnici...a bylo to docela zajímavý.
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od patper »

Ja take nastesti jeste retezi nemusel nandavat,ale uz parkrat bylo na male :|
A dalsi vec je,ze jsou mista,kde bez nich, kdyz to tam bloknes,budes mit maler :idea:

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Slavoš »

Ono není jen o tom ,vyjet nahoru,ale hlavně bezpečně dolů a to je potom problém,pokud máš cestu sám pro sebe není problém,ale pokud tě sejme protijedoucí z kopce (stalo se švagrovy) tak to se na to každý bude dívat jinak.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
karlos hk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 31.05.2008 21:49
Bydliště: Hradec Králové

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od karlos hk »

Mám na Alhambru Pewag Brenta C za přibližně 2000 Kč a v zimě je pořád vozím s sebou. Zatím jsem je na sněhu nevyužil, při zkoušce v garáži na suchu mi nasazení jednoho řetězu trvalo asi 1 min. Pohodové a rychlé nasazení, žádný složitosti (na druhou stranu ve sněhu se zmrzlýma rukama a plnýma blatníka sněhu se solí to bude možná a něčem jiným).
Obrázek

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od CiFO »

MÁM alá hypernova 350 korunek a na pokud je potřeba tak KAMKOLIV SE DOSTANU,nasazení při rozpletení řetězu do 3minut obě kola,nejlepši je že mě to baví a nasazuju řetězy těm co jsou v nesnázích :lol:
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od romandub »

Alfan píše:Ale třeba tyhle
http://www.autoboxy-nosice.com//produkt.php?id=189#" onclick="window.open(this.href);return false;
a jsou krapet levnější, když už jde o tu cenu :lol:

ještě pošpekuluju.
Každopádně díky každému za jeho zkušenost, názor a radu ;-)
a ty tam máš tak malé kola? cena dobrá ale na jiný rozměr kol. Teda alespoň já mám zimáky 15" :wink:
Dub

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Alfan »

Kola mám 15 zimní i letní.
Zřejmě půjdu do tohohle
http://www.autoboxy-nosice.com/produkty ... ehove-/425" onclick="window.open(this.href);return false;
Dokonce k tomu je na tom webu i video s postupem na nasazení :D
Ještě mi taky určitě chybí lopatka nebo lopata v autě a ta si myslím se taky na horách užije ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od jbarman »

Myslím, že je to dobrá volba, až je budeš zkoušet, tak se prosím poděl o zkušenosti s provozem.

Votrubec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.11.2008 08:29
Bydliště: praha

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Votrubec »

Zdravím , já mám zimní 195/6O R16 používám PEWAG Brenta C jsem spokojenej nandavám je občas jezdím někdy tam co ostatní říkaj že se v zimě nejezdí s tímhle trošku těžším autíčkem to jde trošku hůře ale zatím mne můj miláček vždy dostal kam měl. Řetězy se nandavají dobře jednou je nandám a už je nedotahuji a mám s nimy velmi dobrou zkušenost držej moc dobře nedávno jsem se hrabal do strmého kopce na plný plyn na dvojku na tachometr jsem se nemě čas koukat sníh lítal všude možně ale vyškrábal jsem nádhernou brázdu .

Uživatelský avatar
IVAN142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od IVAN142 »

http://www.allauto.cz/0,2812,Snehove-re ... -KN80.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tak já jsem koupil tyto řetězy a spokojenost naučil jsem se jezdit na hory zásadně s řetězy v kufru však už jsem jim byl několikrát vděčný :D i když je nasazuji raději preventivně :D

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Alfan »

Alfan píše:Kola mám 15 zimní i letní.
Zřejmě půjdu do tohohle
http://www.autoboxy-nosice.com/produkty ... ehove-/425" onclick="window.open(this.href);return false;
Dokonce k tomu je na tom webu i video s postupem na nasazení :D
Ještě mi taky určitě chybí lopatka nebo lopata v autě a ta si myslím se taky na horách užije ;-)
Tak dneska dorazily. Ještě jsem je neviděl, ale manželka psala, že už tam jsou :)
Vyzkouším je a dám vědět, jak se nasazují.
Tady je video s instruktáží 8)
http://www.petrovicky.com/ke%20stazeni/ ... 10_CG9.wmv" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Alfan »

V sobotu dopoledne vyzkouším na sucho a odpoledne jedu na hory.
Snad je nebudu potřebovat :D

Kdybste někdo potřeboval z okolí půjčit řetězy, rád půjčím pokud nám nebudou kolidovat termíny s návštěvou hor.
Ty moje řetězy jdou na tyhle kola:
205/70-13, 185/80-14, 195/70-14, 205/65-14, 225/55-14, 185/70-15, 195/65-15, 205/60-15, 195/60-16, 195/55-16, 205/45-17, 215/40-17

Montáž je podle videa a návodu fakt lehká...V to aspoň doufám 8)
http://www.petrovicky.com/ke%20stazeni/ ... 10_CG9.wmv" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
vw frog
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 22.04.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od vw frog »

Já jsem před jarníma prázdninama koupil ty,co má Ivan142 za cca 490,- a ani jednou jsem je nepoužil.Každý den v Jizerkách napad nový sníh(cca 10cm),ale vždy jsem vyjel,kam jsem potřeboval.Chalupa je umístěna stranou od hlavního tahu,takže nic moc protah pluhem. :lol:
SHARAN I 1,9TDII1998,81kW SKATER
Prodejce nových vozů SEAT

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Alfan »

Já byl dneska na Telnici a bylo tam 6 nad nulou :)
AsfaLt na silnici byl černej jako černoch a řetězy se pěkně hověly v kufříku :lol:
Obrázek

Dark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 20.03.2010 13:33

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, SNĚHOVÉ ŘETĚZY: jaké používáte? odkazy, rady

Příspěvek od Dark »

Máte někdo zkušenosti s kombinací sněhové řetězy a kola 215-55 R16 ? Oficiálně prý na ttento rozměr pneu Ford řetězy zakazuje. Uvažoval jsem o řetězech Pewag Brenta 9 , ale ted nevim, jestli je koupit nebo radši shánět nějaké látkové ...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“