OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od michall »

Tenký pevný drát, na konci trochu ohnutý a zkusit ten zbytek vyndat. Nebo vrták o kousek větší než je dirka v plastu a zkusit ho spíš zachytit a vytáhnout. Z druhé strany to myslím nejde, je tam "kolínko". Jinak ta tryska stojí v autorizáku cca 250Kč 8O
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
deguster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 30.05.2012 15:10

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od deguster »

Poradil by mi prosím někdo? Už nutně potřebuju vyměnit přední trysky, obě už špatně ostřikují. Teď jsem to měl rozebrané a stále nevím jak z toho dostat to vyhřívání, přijde mi že je to tam snad nalepené či co? Nemáte s tím někdo zkušenost, abych to nezníčil? Chápu to dobře že se mění jen vnitřek a ten plast ve kterém je ta tryska zůstává? Koupil jsem neoriginální ostřikovače a vůbec nevím jak to do toho natlačit.

Děkuju
Sharan II, r.v 2000,1,8T LPG

petaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 19.02.2014 21:35
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od petaman »

zdravim všechny fachmany a machry,předem se omlouvám jestli nejsem ve správném tématu. Mám problém něco se zlomilo v ovladači na stahování u řidičova okénka,nemůžu sehnat origo na galaxe 01 ( stahování jenom přední ) ,ale nabízejí mi z octavie. můj kod 7M3959857 a octavka 1J3959857,je vtom rozdíl ??? bude mi to fungovat ?? , nemám od koho vyzkoušet. Díkes

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od standaPS »

pravidla - Sherlock - okna - stahování

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=22133" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=27064" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=39397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... &p=2215997" onclick="window.open(this.href);return false;
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od maxie »

maxie píše:
M@rty74 píše:Jakube rozdíl je v roce výroby - ta třídílná je do modelového roku 2004 a ta jednodílná je od MR 2005. Pokud budeš na Džbáně můžeme to porovnat - pokud se nepletu tak třeba Michall má na Alhambře ten starší 3 dílný typ a já mám už ten novější, tedy v jednom kuse. Nevím totiž jestli je stejná kapota například.
Jak to dopadlo s tou lištou pod stěrače, rozdíl mezi 3 a jednodílnou?
Jsou zaměnitelné nebo je i jiná kapota? Díky.
Odpovím si sám, torpédo, tedy plast pod stěrače, je zaměnitelný, je třeba demontovat stěrače, sundat plasty pod stěrači, sundat plast s ostřikovači, demontovat tu plechovou konzoli, na které to drží.
Potom z kapoty sundat ta plastová křidýlka a místo nich dát plastový pruh přes celou kapotu.
Dá se tam ten jednodílný, drží pouze pod lištami čelního skla a stěrači a potom těsněním na izolačním odvodňovacím plastu pod stěrači.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od the.max »

Už to mám také připravené, akorát nemám držáky trysek, které v torpédu chyběli.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Sandy1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.11.2017 23:40
Bydliště: Jihlava

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od Sandy1 »

Zdravím všechny. Nenašel jsem jiné téma tak to zkusím dát sem. Rozsvítila se mi kontrolka a nápis značící nízkou hladinu kapaliny do ostřikovačů. Tuto jsem dolil až do plna. Ale kontrolka nechce zhasnout. Podotýkám že ostřikovače funguji a stříkají i ostřikovače světel. Ta kontrolka a pípání mě docela vadí. Nevíte jestli se to někde nemusí vymazat, nebo proč mi ta sv...a :twisted: nechce zhasnout? Ford G II, TDI 85kW r.v. 2002 Děkuji moc za radu.
Valhalla čeká.
FGII, r.v.2002, 1.9 TDi 85kW

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od M@rty74 »

Mazat se po doplnění kapaliny nic nemusi. Nejspíš ti odešlo "hladinové čidlo", nebo má jen špinavé elektrody, případně je poškozené jeho vedení. Diagnostika je jednoduchá - dostat se k nádobce, odpojit konektor, proklemovat ho a - když hláška zmizí, je to čidlem - buď vadné nebo má špinavé elektrody. Pokud nezmizí, je třeba hledat jinde. Čidlo koupíš třeba v Autokelly za cca 140,- peněz - viz příloha .
Přílohy
forum.jpg
forum 1.jpg
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Sandy1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.11.2017 23:40
Bydliště: Jihlava

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od Sandy1 »

Děkuji moc o víkendu se do toho pustím. :baseball:
Valhalla čeká.
FGII, r.v.2002, 1.9 TDi 85kW

Uživatelský avatar
Luky_Cloud
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.09.2013 17:44
Bydliště: Plzeň

Tryska ostřikovače předního okna (vyhřívaná)

Příspěvek od Luky_Cloud »

Ahoj

Na pravé straně mám trysku zarostlou a levá taky nic moc.
Dneska jsem sháněl novou trysku s vyhříváním a ona už není ani v originálním servisu. (7M0 955 986 C) - číslo
Na německých stránkách https://www.volkswagen-classic-parts.de ... ran-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mají už jen poslední kus.

Můj dotaz je: existuje nějaká alternativa z jiného auta?
Už to zvás někdo řešil?
Sharan 81kw rv.99 Tour

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od michall »

a
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od hiero »

takze dnes som si podpalil auto a to doslova! nepodcenujte vyhrievanie trysiek ostrekovaca celneho skla. a teraz poporiadku...asi dva dni dozadu mi prestal fungovat bufik tak som ho napichoô a zistil ze pamat je cista....preto som cez merane hodnoty zistoval co sa deje a zistil ze bufik nema signal od cidla spod stieracov ktore som predtym vybral a piny premostil.....prisla na rad poistka s19 a zistil som ze je v prdeli..mal som este jednu a ta hned po nastartovani buchla......a bufik bol stale bez signalu...nemal som inu tak som dal 7.5 amperovu a co sa mi stalo? po nastartovani som zacal citit zhorenu elektriku ale vo vnutri auta vsetko ok....len tak som kukol cez celne sklo a zrazu vidim ze z pravej trysky ostreku skla ide dym a hned nato plamen....este ze som mal v garazi flasu mineralky :mrgreen: ja pako so zabudol ze ohrev je natom istom okruhu ..po vytiahnuti trysky som zistil ze to tam muselo zhavit uz davnejsie...po odpojeni konektoru ohrevu trysiek je vsetko ok aj bufik uz ide :rofl: .

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od michall »

No vida, co dokáže pojistka větší "jen" o 2,5A udělat za paseku. No hlavně že jsi uhasil a nechytlo celý auto.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od dejdar »

Taky mi pod rukama málem shořelo Galaxy.
Něco jsem na tom dělal, kouknu do pojistkovky a asi 3 pojistky prasklý. Tak jsem je vyměnil, samozřejmě jsem dodržel správné hodnoty. Zapnul jsem zapalování, žádná pojistka nepraskla a tak dělám dál, zapalování zůstalo zapnuté...
Po chvíli smrad jako sviňa, ale vzhledem k tomu, že auto stálo na sluníčku tak ten plamen nebyl vůbec vidět a chvíli mi trvalo než jsem přišel na to co hoří.
Nikdy bych si nepomyslel, že ta směs do ostřikovače je tak moc hořlavá.
Přílohy
DSC_1134.jpg
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

fb_milan24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.12.2020 06:15

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: trysky, vyhřívání trysek

Příspěvek od fb_milan24 »

Dobrý den, Vyprázdnil jsem pře nákou dobou nádobu ostřikovače od tý doby auto nadává aby se nádoba dolila ale je plná a nenašel jsem čidlo udajně je to od výbavy že tam je nebo není ani konektor jsem k tomu nenašel.
VW Sharan 2000 19. 85KW AUY

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“