MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od majatrabi »

Pravděpodobně mi teče chladič. Tak že potřebuji vylít směs. Má to někde vypouštěcí šroub?

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Příspěvek od johnpiere »

taky jsem řešil únik a vypoušťák jsem nikde nenašel :(

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majatrabi »

Tak jsem asi našel únik chladicí kapaliny. Pravdě podobně teče někde chladič. Protože mi to kape na chladič stlačeného vyduchu. Jsou mokré jenom plastové vývody od vzduchu.
Mám stím někdo zkušenosti?? Nebo řešil někdo něco podobného?

Uživatelský avatar
jk147
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od jk147 »

taky mi teče, přesně v tom samém místě, ale jen občes, spíš si jen tak ufoukne, mam už připravenej fungl novej, za 3.600 i s DePresí.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Ahoj jk147,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČRObrázek
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0" target="_blank v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 578#346578" target="_blank do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504" target="_blank do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360" target="_blank v tématu FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od dolcett »

Mam problem (kdy taky nemam, ze?)

mam cerstve udelanou vodni pumpu a po cca trech dnech mi zase zacala problikavat kontrolka v teplomeru ze tam mam malo vody, nerekl bych ze mohla "probublat" cela nadobka. Mate nekdo tipa kam se podivat jinam, kde by to mohlo tect?

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od majatrabi »

TO doclett: Koukal jsi na místa kde jsem psal výše? Může taky téct kolem vodní pumpy(špatně udělaná). Sundat přední masku mrknout na chladič.

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od sid666 »

taky mám někde ztrátu vody,najedu tak dva tisíce km a dolívám litr vody...nikde žádná louže,nikde nic mokrýho...ještě jsem se nepodíval na topení,mám pocit,že když zapnu ventilátor,zapaří se mi boční okna..Nějak se mi ty problémy kupí... :( :( :(

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od rfarsky »

sid666 píše:taky mám někde ztrátu vody,najedu tak dva tisíce km a dolívám litr vody...nikde žádná louže,nikde nic mokrýho...ještě jsem se nepodíval na topení,mám pocit,že když zapnu ventilátor,zapaří se mi boční okna..Nějak se mi ty problémy kupí... :( :( :(
Ještě zkoukni topení v kufru

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od dolcett »

Tak jsem to dneska odkryl a....

zavada je na takovym plastovym rozbocovaci na hadici co je na ni namotany prihrev od chladice do hlavy motoru a je v tom plastu taky nejaky cidlo (nevim jaky), kadzdopadne ten plastovy bazmek je praskly a prska mi to tamtudy vodu na blok odkud vesele steka dolu. Dil jsem dneska objednal stoji to cca 260 Kc tak jsem rad ze to bylo tak levny,... ted uz jen vypustit vodu a vymenit to to uz bude lahoda...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Marek77 »

Já bych to s tím vypouštěním vody neviděl tak černě. Zkus vypustit jen trochu - třeba vyndej to zmiňované čidlo teploty a odteče jen to, co je nutné. Při vypouštění vody měj otevřenou expanzní nádobu, ať to má možnost se zavzdušnit a odtéct.

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od jardahes »

Nazdar lidi, tak abych se drobet vrátil k nakouslému tématu po srazu, že jsem z něj skoro nedojel 280 km domů. Byl jsem na dílně a objevilo se toto. Nejdříve chci poděkovat Markovi 77 za prvotní určení příčiny, kdy jsme se bez bližšího ohledání (hledal jsem v noci na benzíně) shodli, že to bude nejspíš těsnění pod hlavou. Po bližším ohledání jsme zjistili toto.
1.Bíle těžce kouřící šarik v koloně jsem patrně nebyl já
2.Únik kapaliny byl způsoben netěsností palivového čerpadla, které prostě pouští těsněním naftu a ta stékala na hadici od chladící kapaliny a dokázala v ní časem vyžrat díru, kterou při ohřatí a nárůstu tlaku vytékala voda, která se s naftou smíchala a totálně zablila celý spodek auta, na celých 280 km jsem spotřeboval cca 5 litrů vody.
3.Ony zmiňované olejové saze ve vodě jak jsem psal se nakonec projevily jen jako nějaký sediment, který se zřejmně rozvířil nebo utrhl při tom častém dolévání. Zkouška s detekčním papírem olej ve vodě nepotvrdila.

Takže tímto je tedy prvotní závada vyloučena, při jízdě nedochází k přehřívání motoru ani není jinak omezen výkon a ani nedochází k tlakování chladícího systému. Nachvilku jsem si oddychl, že oprava nebude takový ranec, myslím těsnění nebo hlavu, že koupím hadici a nejak to půjde, ale shodli jsme se, že se to čerpadlo musí udělat. A tak začlo schánění. Jako první nás napadl BOSCH v Plzni co by chtěl za přetěsnění čerpadla a už začaly padat cifry.
Za přetěsnění 6.000 , ale kolem 200.000 km se tam určitě něco najde, nějaká ta oprava počítejte 9.000 a více už jsme tu měli repas podobného čerpadla za 20.000 Kč. Tak to nedám.
Druhý adept na čerpadla bylo ROTO Nisan Plzeň, kde už byli vstřícnější. Za komplet přetěsnění a nějaké té drobotině 2.500 až 4.000 Kč a dodací lhůta max. týden. V pondělí to tam vezu a dám vědět.
Jarda

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od dolcett »

Jo a kdybyste meli nekdo stejny problem jako ja tak ta soucastka se jmenuje "priruba chladiva" je to plastova pruchodka do hlavy s vydechem do nadobky a jednim vyvodem smerem dolu k bloku a jakymsi teplotnim cidlem (neni soucasti baleni - to puvodni jde vyndat), a od FEBI stoji nejakych cca 260 Kc

Uživatelský avatar
Hagy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Hagy »

Zdar tak sem dnes objevil že mi teče chladič a tak sem se chtěl optat ješívá stačí koupit nejákej utěsňovací sajrajt co bych tam nalil a nebo ješívá je lepčí koupit rovnou novej chladič.
Dík za rady.
Hagy

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Belmondo »

To Hagy a majatrabi: Asi před rokem mi taky tekl chladič ( jak popisuje majatrabi - kapal na přírubu intercooleru ). Koupil jsem "utěsnovací sajrajt" neboli kávovou sedlinu (cca.120,-Kč) a zatím mám pokoj. Auto topí v pohodě. Jak říkám, je to už rok. Takže nejdříve bych vyzkoušel toto a pokud to nepomůže tak už jedině nový chladič. :D

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“