TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od michall »

Možná může mít i vliv to, že okruh směrem dozadu je u PDček trochu složitější, myšleno jako komplikovanější cesta kapaliny, a příp. potíže s přehříváním bufíku při nefunkčním čerpadle může mít trochu na svědomí lehké "brzdění" kapaliny čerpadlem. Co si tak vzpomínám, tak když jsem poprvé opravoval čerpadlo, tak jsem místo něj dal Cu koleno a bufík se nepřehříval.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od Marek77 »

Vypnuté elektrické čerpadlo vody asi opravdu nějaký ten odpor klade. Když mám čerpadlo za jízdy vypnuté, mám teplotu motoru o chlup vyšší (asi o 5-7°C), než v případě, že elektrické čerpadlo běží. Přisuzuju to stejně jako Ty právě tomu vypnutému čerpadlu, které způsobuje určité zbrzdění cirkulace vody do topných těles. Takže na tom asi něco bude.

Uživatelský avatar
bucket
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 01.02.2012 20:56
Bydliště: Kunice

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od bucket »

Zdravim.Už jste se někdo setkal s tim že vám kape voda zkrze konektor okruhového čerpadélka?Ne moc ale kape to když se zvýší tlak .Už to pozoruju asi měsíc .Není mi to jasný jak to může fungovat když je pravděpodobně plné vody a přesto funguje.Udajně tam není žádná hřídelka která by spojovala e.l část s mechanickou přenos je magnetem.Přesto teče a točí se .
Ve velké matičce SSSR zkoušeli v rámci kolektivizace a snížení nákladů učit koně nežrat.Dařilo se, ne že ne.Když už to skoro uměl tak jim chcíp.
Sharan AUY 2001" holoverze" modrá metla

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od vilik »

Jseš si jistý, že je to konektorem. Není to někudy povrchem? Do konektoru by se voda neměla za normálních okolností dostat. Je tam skutečně přenos otáček magnetem. Leda že by v tělese čerpadla byla trhlina a protíkalo to motorkem ven. V každém případě, pokud s tím něco neuděláš, se rozloučíš s čerpadlem. Vlastně se s ním nejspíše rozloučíš v každém případě. Taky jsem ho měnil a dal tam bezuhlíkové.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
bucket
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 01.02.2012 20:56
Bydliště: Kunice

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od bucket »

vilik píše:Jseš si jistý, že je to konektorem. Není to někudy povrchem? Do konektoru by se voda neměla za normálních okolností dostat. Je tam skutečně přenos otáček magnetem. Leda že by v tělese čerpadla byla trhlina a protíkalo to motorkem ven. V každém případě, pokud s tím něco neuděláš, se rozloučíš s čerpadlem. Vlastně se s ním nejspíše rozloučíš v každém případě. Taky jsem ho měnil a dal tam bezuhlíkové.
A jak vypada to bezuhlikove, kde se sezene ?To me zajima.
Ve velké matičce SSSR zkoušeli v rámci kolektivizace a snížení nákladů učit koně nežrat.Dařilo se, ne že ne.Když už to skoro uměl tak jim chcíp.
Sharan AUY 2001" holoverze" modrá metla

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od vilik »

Já ho kupoval tady.
http://www.autosip.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
bucket
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 01.02.2012 20:56
Bydliště: Kunice

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od bucket »

vilik píše:Já ho kupoval tady.
http://www.autosip.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
A pasuje tam v poho nebo jsi ho musel nějak upravovat ?
Ve velké matičce SSSR zkoušeli v rámci kolektivizace a snížení nákladů učit koně nežrat.Dařilo se, ne že ne.Když už to skoro uměl tak jim chcíp.
Sharan AUY 2001" holoverze" modrá metla

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od M@rty74 »

Bezuhlíkové má jiný konektor.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

tomas112
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.11.2013 21:36

Sharan 2004 climatronic

Příspěvek od tomas112 »

chlapi, pomocne čerpadlo čo tlači vodu do eberspecheru ma ist stale alebo je to nejako nadstavene na ciklovaný režim.
Su 2 stupne a mne ide cca 5 min potom nejde 10mi a potom sa spusti,hm??? pomožte mi... DAKUJEM

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od michall »

Základní rady jsou
:arrow: respektuj pravidla
:arrow: hledej v Sherlockovi
:arrow: dej dotaz do vhodného tématu
:arrow: Taky to chce dát do podpisu nebo aspoň do příspěvku, jakého auta se to týká, dle dotazu nejspíš dvojkového naftového SAGu.

Proč dotaz na Climatronic, když se týká čerpadla? Nejobvyklejší (ale ne jedinou) vadou čerpadla bývají ojeté uhlíky. Čerpadlo buďto běží naplno nebo neběží. Neumí běžet napůl. Zkontroluj chod čerpadla přímo na 12V, pak zkontroluj uhlíky, poslední na řadě je relé, které řídí chod čerpadla (platí pro 85kW AUY).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas112
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.11.2013 21:36

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od tomas112 »

Už ma stal hodne namahy asi 7dní so patral prečo nejde elektrik do eber...Až dnes rano som prisiel nato že +kabel bol uplne v spatny..Nahradil som ho a hned po otočení kluca začal pracovat a to bolo cca7 stupnov .Teraz večer bolo2 stupne a ked so m vypol auto eber nesiel....Pride mi to ako keby sa zapol ked potrebuje...a nasladne ked je dost teplo v aute sa vypol....A je to 85kw

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od M@rty74 »

1. pouzivej slusne vyrazy
2. nasatuduj si dalsi temata o bufiku a dozvis jak funguje - je tu vse tisickrat popsane
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

raylis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 15.11.2013 06:26
Bydliště: trnava

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od raylis »

zdravim pani,na konektore obehoveho cerpadla som nameral 5,6 volta.Je to normalne? Cerpadlo mi raz ide,potom nejde,poradi niekto? dik za kazdu radu.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od michall »

S čerpadlem nebo bez? Zkontrolovat "relé" čerpadla v reléovém roštu ..... nebo kontaktovat Abeljozefa, který je také z Trnavy.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

raylis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 15.11.2013 06:26
Bydliště: trnava

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od raylis »

nie,riesil som to,ze cerpadlo mi raz ide,raz nejde.Tak som odmeral na vytiahnutom konektore prud a hodnota 5,6v.Ako skontrolujem rele?Problem je ze elektrikar som zrovna neni. dik za radu

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“