TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od milda »

Nemužu to nikde najít-kde je vodní přídavné topení předehřevu??Dík.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Čerpadlo předehřevu

Příspěvek od Marek77 »

Patrně máš na mysli čerpadlo - ne topení (blbě jsi to napsal).

Pokud máš pouze klasický bufík, čerpadlo tam není - není totiž potřeba.

Pokud máš ve vozidle nezávislé topení, které funguje i když motor stojí, je čerpadlo v motorovém prostoru na výstupu k hadicím zadního topného tělesa. Novější bufíky (některé) mají čerpadlo v sobě.
_________________

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Čerpadlo předehřevu

Příspěvek od jenda »

Já mám v Sharanu II, elektrické oběhové čerpadlo vody, které je umístěné v motorovém prostoru za baterií i když nemám nezávislé topení, mám jen příhřev.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Čerpadlo předehřevu

Příspěvek od Marek77 »

jenda píše:Já mám v Sharanu II, elektrické oběhové čerpadlo vody, které je umístěné v motorovém prostoru za baterií i když nemám nezávislé topení, mám jen příhřev.
V tom případě bys měl mít i přípravu pro nezávislé topení.

Ačkoli možná od určitého roku výroby elektrická čerpadla osazovali i pro "běžné" vozy, ale v tom případě nechápu proč.

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: Čerpadlo předehřevu

Příspěvek od PajaS »

Na 2. generaci jednoduše proto, že pumpa na rozvodech nestíha honit takový průtok dozadu a bufík 5kW se přehřívá. Pokud se točí motor trvale nad 2000 tak bufík jakž takž jede, ale po městě furt chcípá a znova startuje a na VAGu hlásí přehřátí. Z vlastní zkušenosti před výměnou uhlíků v čerpadle. Možná je oběh vody na 2. generaci i jinak dimenzován, ale mám dojem, že přídavný čerpadlo mají všíchni.

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Čerpadlo předehřevu

Příspěvek od milda »

Pajas-přesně tyto problemy mám,ve městě se přehříva,za jizdy nad 1800ot. bez problemu.

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: Čerpadlo předehřevu

Příspěvek od PajaS »

Musíš to co nejdřív opravit. Ono to opakované startování a krátký hoření nedělá bufíku dobře. Za chvíli by se ucpala síťka okolo svíčky a přestal by startovat úplně.
Návod v němčině zde http://www.sgaf.de/viewtopic.php?t=41112, jsou tam fotky tak to jde pochopit.
Přesný rozměr uhlíků jsem nesehnal. V mým čerpadle byly potřeba uhlíky 5x5x11 mm s postranním vývodem. Jdou během pár minut vybrousit např z těchto
BX 204 8x5x19
BX 210 8x5x17.5
BX 172 8x5x15
BX 167 5x10x20
Přeju příjemnou zábavu hlavně při sestavování :lol: .

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od Captain »

ahoj. Zítara jedu na výměnu oběhového čerpadla. Do telefonu říkal něco kolem 3500 Kč+daň, tak dám potom vědět. Staré si nechám a zkusím vyměnit uhlíky.Prý po úpravě tam jdou tyhle- CARGO BX213 č.REPL1127014028 a objednat u Allstar http://www.autoelektrika.cz/ Jinak ll SGA mají všechny pomocné oběhové čerpadlo. :roll:

Uživatelský avatar
SCULLY-1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Čerpadlo předehřevu

Příspěvek od SCULLY-1 »

milda píše:Pajas-přesně tyto problemy mám,ve městě se přehříva,za jizdy nad 1800ot. bez problemu.

JJ, dělá to přídavné oběhové čerpadlo na vodu, které je za příčkou u stěračů. Nejčastější závada jsou uhlíky, tzn.rozebrat čerpadlo a vyměnit je. Práce na cca 1hod.
DIAGNOSTIKA, CHIPTUNING, (VAG,TACHO,PIN)dojezd km na budíkách,ELEKTRIKÁŘ, kompletní SERVIS vozů
specializace na Galaxy, Sharan, Alhambra :-) opravy Maxi i polodotů tel.605040040

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od PajaS »

Captain píše:ahoj. Zítara jedu na výměnu oběhového čerpadla. Do telefonu říkal něco kolem 3500 Kč+daň, tak dám potom vědět. Staré si nechám a zkusím vyměnit uhlíky.Prý po úpravě tam jdou tyhle- CARGO BX213 č.REPL1127014028 a objednat u Allstar http://www.autoelektrika.cz/ Jinak ll SGA mají všechny pomocné oběhové čerpadlo. :roll:
To je docela ranec 8O . Jinak nevím kde se vzalo, že tam jdou upravit ty BX213, protože ty mají rozměry 4x6x18 a z toho 5x5x11 uděláš velice těžko :roll: . No možná že existují různá čerpadla, ale v mý Alhambře 2001 byly ty 5x5. Taky jsem měl koupený před opravou ty BX213 ale ty měly vakl, tak jsem musel dodatečně schánět nějaký jiný v presu, že mám rozebraný auto a potřebuju se nějak dostat z chalupy. U maníka co dělá na vesnici autoelektriku jsem nakonec sehnal uhlíky do motorku stěračů na Š120. Ale když vidím tu cenu za nový čerpadlo, tak to za to stálo :!:

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od Captain »

tak čerpadlo BOSH i s daní stálo bez 7 Kč 4000 Kč, ranec. :( Měnil jsem ho sám. Staré zkusím vyměnit uhlíky, uvidím jak bude vypadat baž ho rozdělám.

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od milda »

Výměna uhliků,demontáž+montáž čerpadla 3 hodiny,uhlíky ani nevím do jakého stroje staly 14 kč/ks.Rozměr uhlíků 6x5x11,těch 6 jsem musel zbrousit na 5.

Uživatelský avatar
SCULLY-1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od SCULLY-1 »

milda píše:Výměna uhliků,demontáž+montáž čerpadla 3 hodiny,uhlíky ani nevím do jakého stroje staly 14 kč/ks.Rozměr uhlíků 6x5x11,těch 6 jsem musel zbrousit na 5.
Ahoj ty kluku ušatá, nezapomněl jsi na mě s těma žhavičkama.

Poslední dobou blbne web tak nevím jestli si dostal SZ

:wink:
DIAGNOSTIKA, CHIPTUNING, (VAG,TACHO,PIN)dojezd km na budíkách,ELEKTRIKÁŘ, kompletní SERVIS vozů
specializace na Galaxy, Sharan, Alhambra :-) opravy Maxi i polodotů tel.605040040

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od milda »

SCULLY-1 píše:
milda píše:Výměna uhliků,demontáž+montáž čerpadla 3 hodiny,uhlíky ani nevím do jakého stroje staly 14 kč/ks.Rozměr uhlíků 6x5x11,těch 6 jsem musel zbrousit na 5.
Ahoj ty kluku ušatá, nezapomněl jsi na mě s těma žhavičkama.

Poslední dobou blbne web tak nevím jestli si dostal SZ

:wink:
Nedostal a zapomněl,v pondělí tam vletím.

Uživatelský avatar
SCULLY-1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od SCULLY-1 »

milda píše:
SCULLY-1 píše: Ahoj ty kluku ušatá, nezapomněl jsi na mě s těma žhavičkama.

Poslední dobou blbne web tak nevím jestli si dostal SZ

:wink:
Nedostal a zapomněl,v pondělí tam vletím.
Díky moc chlape
DIAGNOSTIKA, CHIPTUNING, (VAG,TACHO,PIN)dojezd km na budíkách,ELEKTRIKÁŘ, kompletní SERVIS vozů
specializace na Galaxy, Sharan, Alhambra :-) opravy Maxi i polodotů tel.605040040

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“