MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od patper »

Tak jsem dneska N75 objednal -1650,- ... dam potom vedet :idea:

Uživatelský avatar
shared
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.02.2008 22:01
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od shared »

V pondělí oprava u AUTO Unger - diagnostika,následně výměna váhy vzduchu.Přestalo to trochu kolísat,má to nádherný zátah a klesla spotřeba.Ale každá dobrá zpráva je následována špatnou.Druhý den odpoledne jsem si všimnul,že v nízkých otáčkách to zaškube.Další den jsem to zkoušela a výsledkem je toto - při otáčkách pod 1900(než sepne turbo),když mírně přidám ply,tak to s autem škube.Když je studený tak je to sakra znát.Další den stálo auto venku a večer v 11hodin ,když jsem ho nastartoval a vylezl z auta ,abych naložil,tak slyším ,jak motor na chvilku vylítne s otáčkami nahoru,pak tospadne dolů,chvíli je to dobrý a pak znovu(dělalo to nepravidelně).Dneska to na volnoběh bylo v pohodě ,ale při jízdě to zase škubalo.Zítra jedu do servisu,aby se na to podívali,ale je divný ,že to před výměnou váhy nedělalo a rozjezdy a jízda do 2000 otáček byla úplně perfekt.Při výměně váhy není potřeba nic extra odpojovat,tak doufám ,že mi nepřehodily nějaký hadičky.Nerad bych odstraňoval závadu,jako kámoš ,který postupně v autorizovaném servisu zaplatil výměnu váhy,ventilu,turba atd. až jeho známý automechanik samouk zjistil,že mu přehodily nějaký hadičky co vedou do motoru.Dám vědět,jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Tommate »

to je právě největší problém správně určit co vyměnit, ventil či váhu, u turba to snad ovlivňuje jen jeho znečištění nebo zatuhnutí lopatek, myslím že jinak turbo buď jede anebo nejede vůbec a to už by muselo být zadřené, což většinou způsobí jeho destrukci, nejlepší je asi investovat do váhy + ventilu a měl by být relativně klid, měnit turbo kvůli problémům s výkonem nebo chodem motoru je podle mne vyhazování peněz, znám auta s milionem km a turbo, ač má obrovskou vůli v ložiskách, podává uspokojivý výkon

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od abeljozef »

Hold, stale viac sa osvedcuje dobry mechanik v garazi ako "borci" v autorizovanych servisoch. :idea:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od patper »

Vyreseno :D Ted jsem to projel a parada - na rozjezd dokonce problikne kontrolka ESP,takze zasahne 'prokluz' :idea: To predtim ani nahodou :!: Snad to ted zase bude slapat jak ma hooooodne dlouho :lol:
Zdar Pat

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Tommate »

kde si to objednával?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od patper »

Mam znameho co ma autoservis - tady na Rakovnicku - nakonec stal 1350,- :D

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od abeljozef »

Takze to bola ta N75 ka ? Nech len beha bez poruch.

Badylii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 16.03.2008 22:25
Bydliště: Krkonoše Vrchlabí

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Badylii »

čus,patper chci se zeptat jestli ti ten ventil N75 ještě cvaká když jsi ho vyměnil,protože já tam mám taky novej asi tak čtvrt roku a taky cvaká,tak nevím jestli to je normoš nebo ne.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od patper »

Abel - vypada to ze ano :D Ted je to parada :lol: Jeste jednou diky :wink:
Badylii - ted nevim presne,ale mam za to ,ze neeeee,ale zjistim to ....

Jinac, jeste par foto ventylu a umisteni :D ...treba to nekomu pomuze :wink:

Uživatelský avatar
shared
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.02.2008 22:01
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od shared »

My jsme objevili prodřenou hadičku k podtl. ventilu .Prodřela se,protože vedla okolo podtl. ventilu a přez ni se šoupala hřídelka s páčkou ventilu.Provedena oprava ,ale auti cuká dál v nízkých otáčkách.Uvidíme ,co se objeví dál.Jinak provedené opravy u ungera - zatím spokojenost.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od patper »

Badylii píše:čus,patper chci se zeptat jestli ti ten ventil N75 ještě cvaká když jsi ho vyměnil,protože já tam mám taky novej asi tak čtvrt roku a taky cvaká,tak nevím jestli to je normoš nebo ne.
Tak necvaka :idea:

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od dolcett »

takj sem tu s dalsimi pocity. dnes na ceste z prahy (moc jsem to nehnal) opet padal motor do nouuzaku ale zpusobem ze jsem to vypnul - zapnul a behem dvou minut to bylo zase v nouzi. Koukal jsem podle budiku to plni az za hranici 1,5 atmosfery coz se mi zda moc takze zitra objednavam ventil N75 (tusim ze je to ten pred spolujezdcem pod steraci) a pak se uvidi. Kdyz mam turbo samotny vycisteny, tak uz snad zbyva jen tohle ne? pak jeste vaha, ale to by blblo porad... nebo se mylim?

Badylii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 16.03.2008 22:25
Bydliště: Krkonoše Vrchlabí

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Badylii »

Ne máš pravdu je to na 99,9% ventil N75 ,mě to ďelalo to samé a po výměně auto jako by omládlo co se týče výkonu,ten ventil uzavírá tlak v turbu pakli že je naplněn,ale uzavře ho předčasně a proto to padá do nouzáku a žádný výkon nad 2000 otáček, je problém že to je častá závada těchto ventilu N75 (ještě že dělám ve škodovce :lol: :lol: ) je to ta plechová jako by zlatá krabička má tři vývody na hadičky odborný název podle etky ventil magnetický přepínací číslo dílu 028906283F,pokuď máš 66 kw tdi

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od dolcett »

dekuji za radu, nicmene vlastnim 81 kW verzi takze se pokusim vycist cislo primo z ventilu. Je zajimave ze dnes po meste v pohode, ale je videt ze to plni moc.. vcera to asi na ten ventil byla moc dlouha cesta...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“