MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Majklovič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.10.2011 11:42
Bydliště: Praha-Náchod-Praha

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Majklovič »

mám AUY
Šaman 1,9TDi...Fabia 1,2TSI

martin.vavrik
Člen klubu
Příspěvky: 10
Registrován: 28.04.2013 09:45
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od martin.vavrik »

Čauky,
takže já mám po diagnostice :-) Dle diagnostiky to vypadalo na špatné turbo a ona ejhle pouze prdla trubka vedoucí k turbu.Teď už mi chybí pouze sehnat tu správnou a novou a bude to zase OK :-)
VW Sharan 1,9 tdi, 2007 85kw

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od smolda »

Kterou z trubek máš na mysli? Pokud je to výtlak z turba, dá se to provizorně na dost dlouhou dobu pořešit takovou tou šedostříbrnou technickou páskou. Hliníková lepicí páska je taky good na tyhle opravy.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Majklovič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.10.2011 11:42
Bydliště: Praha-Náchod-Praha

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Majklovič »

Zdravíčko, taky jsem byl včera na diagnostice a vypadalo to na váhu vzduchu, tak jsem prolezl hadičky a jedna byla vypadlá u turba potvora ;) od servisu auto pomalu letělo, žádný ploužení jak o víkendu. Takže naštěstí jen toto ;)
Šaman 1,9TDi...Fabia 1,2TSI

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od tomxxx »

Řešil jsem teď problém s manželky broukem 1.9tdi alh. Netahalo to... nenaklápělo turbo.Váha ok, n75 ok, hadice ok, podltaková pumba na turbu nová (prorezla) a stejně to netáhlo... naklápění chodilo krásně volne rukou.... hledal jsem pátral jsem, našel jsem že je špatná ta menbrána před n75 (propouštěla na všechny směry) výměna a stejně nic. Přišlo mi že není podtlak na to aby to mohlo ovládat lopatky... zkusil jsem napojit podtlak přímo od výstupu co jde na podtlak brzd a hned na n75 a auto letí jako drah... Takže to zatím vypadá že je vadnej asi měnič tlaku (vejfuk) a ztrácí se podtlak a pro turbo už nezbude. Takže záhady rozluštěna, teď by mě jen zajímalo jestli mohu ten druhý ventil odstavit, jestli když nepracuje tak je egr zavřenej a netahá sajrajty, nebo jestli je otevřenej a tahá sajrajty...

Jsou to někdy záhady že člověk kouká...... :-)

brambor13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 26.09.2007 18:26
Bydliště: loucovice(cesky krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Slabej výkon 1.9tdi 85kw

Příspěvek od brambor13 »

Ahoj pánové,mám takovej problém.sharanek má slabej výkon(je to rok 2001,1.9tdi 85kw 4motion),vic jak 140 z něj nedostanu.neni to to klasický padání do nouzáku při přidání plynu,už od začátku se tomu nechce.dělá to od doby co jsem měl venku hlavu.rozvody jsou ok a diagnostika nic nepíše,jsem ztracenej :-(turbo se dělalo před půl rokem,podtlaky jsou ok...

pavelsusser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 16.10.2009 11:06
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Slabej výkon 1.9tdi 85kw

Příspěvek od pavelsusser »

V případech, kdy diagnostika nic nepíše, vše se zdá být O.K., všechny svorkovnice jsou zapojený stejně jako všechny malé hadičky od ovládání všech podtlakových ventilů včetně ovl. turba, bych zkusil jako první a nejjednodušší vyměnit váhu vzduchu. Až pak bych šel do hlubšího bádání směrem k věcem, které byly odpojeny, rozloženy a nebo do nich nějak jinak zasaženo při zmiňované demontáži hlavy. Váha je totiž dosti náchylná na prudké ochlazení (např. mytí teplého motoru studenou vodou, vlítnutí většího množství vodní mlhy do sání až za filtr ( jízda ve velkém dešti za jiným jedoucím autem), kde je váha, ale hlavně na nárazy. Stačí s ní někde ťuknout a vnitřní destičky z drahých kovů ( myslím že platina) prasknou a pak je to v háji. Ty destičky jsou za provozu vyhřívané a proto jim prudké ochlazení vadí. Výměna váhy je otázka 5 min. a bývá velmi častou příčinou poklesu výkonu. Doufám že jsem trochu pomohl. Snad najdeš někoho, kdo ti ji na chvíli zapůjčí, jen si dej pozor na přesný typ ( katalogové číslo váhy, je na ní napsané ale někdy jde zaměnit např. Pierburg 074906461B. Je třeba mrknout třeba na Auto Kelly na náhrady)
Pavel S.

brambor13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 26.09.2007 18:26
Bydliště: loucovice(cesky krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabej výkon 1.9tdi 85kw

Příspěvek od brambor13 »

díky za radu :-) vyzkoušel jsem jí přehodit ale je to stejný...po zaslepení egr ventilu(ale ještě to nemám předělaný v jednpotce) je to lepší ale zdá se mi že to neni pořád ono

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od michall »

Především doporučuji prostudovat pravidla s Sherlocka a dotaz směřovat do vhodného tématu :!:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od kubenec »

brambor13 píše:díky za radu :-) vyzkoušel jsem jí přehodit ale je to stejný...po zaslepení egr ventilu(ale ještě to nemám předělaný v jednpotce) je to lepší ale zdá se mi že to neni pořád ono
Jeste zkus cidlo tlaku za IC. Je to takova ta vec s konektorem na plastove hadici pred EGR. Me blblo a auto nejelo.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od smolda »

Píšeš že jsi měl venku makovici - kouknul bych VAGem na vstřiky, lepší by bylo zapnout logování a projet se s napíchnutým autem. Pak múžeš hodit log z jízdy.
To co píše Kuba by taky mohlo být ono.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od BrendlJiri »

Ahoj chlapi večer jsem přijel domu auto jelo jako z praku rano dotoho skočím a nejede je jako bez turba koukal jsem nanšj je ok hadičky taky vymšnil jsem palivovy filtr jede tak o 50procent lip ale ne tak jak před tím musim říct že jsem večer tankoval ve cvikově na čerpačce ONO myslíte žejeto naftou_ tankuji tam pořád :offtopic:
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od smolda »

S tím ONO si nejsem jistej že by to souviselo, u ONO tankuju sice jen příležitostně, ale nikdy problém nebyl. Spíš jestli ti v motorovým prostoru nebyvakovala kočka a při lezení na motor a nebo z motoru nevytáhla hadičku podtlaku a nebo nějakej drát.
Naposledy upravil(a) smolda dne 18.06.2014 08:52, celkem upraveno 1 x.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od BrendlJiri »

Preve ze ne vše na svem miste
Sharan tdi afn 81kw

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od BrendlJiri »

hilfeeeeeee vymenena vaha vzduchu n75 stop ventil na cerpadle hadicky v pořadku a aute nejede jede do 2500 otaček a bez turba nema silu turbo kontrolovano bez vuli tocise lehounce regulace jde taky :offtopic:
Sharan tdi afn 81kw

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“