MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od M@rty74 »

Jirko kupoval jsem u AZ Turbo http://www.azturbo.cz/cz-detail-961941- ... hadlo.html" onclick="window.open(this.href);return false;
S panem Kostkou je kloudná řeč, posílá ČD kurýrem na vybraná nádraží-máš to druhý den a krom turba můžeš objednat věci související - těsnění atd.
Je lepší mu volat než objednávat přes net.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

lukasmura
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.04.2016 18:42

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od lukasmura »

kamaradi SAG. ma problem ze mi auto kdyz jedu z vlekem jede tak jak má(výkon) a někdy jede jako bez turba, ale do nouzáku nepadá, stačí jenom pustit nohu z plynu a znovu přidat a zase chvilku jede.
pri jizde solo to pozoruji minimalne.

IzzySkid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.10.2012 16:06

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od IzzySkid »

Ahoj všem. Mám podobný problém, jen je trochu specifičtější. Sharan 1.9 85kW nejde přes 150 km/h. Při 2200 ot. přestane táhnout až do 3000. Dělají to ale jen rychlostní stupně 5,6. Na malé kvalty jede normálně. V kopci ztrácí výkon.
Díky za odpověď Izzy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od M@rty74 »

Diagmostika - paměť závad nic neříká ? Pak tedy udělat log podle zde několikrát popsaného návodu ( třeba ZDE: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=217580" onclick="window.open(this.href);return false; ) a vložit sem. Někdo ho zkoukne a řekne ti kde je problém.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

johnxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.10.2014 11:03
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od johnxx »

Mel sjem taky problemy s vykonem, obcas jel, obcas ne, pres 3000 ot. jsem se taky nedostal, nakonec nova vaha vzduchu.
VW Sharan - 1,9 -TDI 96 KW PD ASZ r.v. 2005

Rekreace a ubytování na Vysočině, v soukromí na samotě u lesa, více na www.rekreacenavysocine.cz
http://www.kupledku.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - eshop s LED osvětlením

Uživatelský avatar
TaxiValach
Člen klubu
Příspěvky: 14
Registrován: 15.11.2016 10:09

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od TaxiValach »

Chlapi mám 2 káry se stejným klepotřepčmoudem PD 85KW jedna jede krásně Alhambra spotřeba super na 4x4 dlouhodobá pod 7 litru
a druhou Sharana dávám dohromady a pořád pořádně nejede slabý výkon velká spotřeba je tam měněné turbo repas po koupi šlo nad 2000ot do nouzaku ted nejde ale výkon slaby.Kontrola váhy vzduchu N75 i vymena a zadna zmena.
Budu hledat dál ale uz nevím co pricpaný kat muže to delat?Vsim jsem si ze i pod plným plynem nezakouři?
Jeste budu kontrolovat tlaky atd nevite neco co by to mohlo být?
Sharan 4x4 Alhambra 4x4 2001 oba klepotřepčmoudi TDI 85KW pořízení jako nová taxislužba Taxi Valach v horách Velké Karlovice :)
Tel:774774333

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od hiero »

podla mna Ti tu nikto uz neporadi v inom vlakne si sa moc dobre nezapisal....... a vilik ma pravdu! :mrgreen:

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od tomas.nemo »

Měl jsem podobnej problém. Dal jsem novej snímač otáček na vačku a auto začalo jet jak načipovaný a spotřeba spadla o 2L! Za čidlo jsem dal cca 1000, ale negarantuju že to bude u tebe stejný. Při jízdě podle předpisů jsem schopen jet i za 5.5L
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od tomas.nemo »

hiero: to se sice neuvedl, ale zaslouží si druhou šanci. Před 5ti lety jsem byl taky arogantní blbeček, ale poučil jsem se a dospěl.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od M@rty74 »

Připojit diagnostiku, udělat log podle x-krát zde popsaného návodu a vložit sem k posouzení.
Bez toho budeš měnit to či ono a výsledek bude stejný, jako věštit z křišťálové koule.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od hiero »

Presne to mal spravit, poriadnu diagnostiku a log.
Len keby cital ako napisal M@rty.
Hold on asi chce dostat vsetko na tacke...

Uživatelský avatar
TaxiValach
Člen klubu
Příspěvky: 14
Registrován: 15.11.2016 10:09

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od TaxiValach »

hiero píše:podla mna Ti tu nikto uz neporadi v inom vlakne si sa moc dobre nezapisal....... a vilik ma pravdu! :mrgreen:
Hele kecalo právě že poradil a bez hloupých kecu poslal co jsem chtěl s upozorněním že naopak se na foru dočkám jen těch keců.
Ještě že nejsou všichni tady takoví :wink:
Ostatním děkuji za rady diagnostikováno i reklamováno turbo udajně vyměněno nebo bylo mrtvé uplně do 2000ot ted je to lepší ale pořád o ničem.
Pohledám postup jak udělat Log nebo jestli kdo ví prosím odkaz.
Děkuji
Sharan 4x4 Alhambra 4x4 2001 oba klepotřepčmoudi TDI 85KW pořízení jako nová taxislužba Taxi Valach v horách Velké Karlovice :)
Tel:774774333

Ironhide
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.11.2016 17:48

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Ironhide »

Zdarec chlapi, hledám někoho, kdo by měl někdy v minulosti, nebo třeba i přítomnosti, stejnej problém, páč moji mechanici jsou v koncích.

Mám Alhambru 2002, 1.9 TDI PD 85kw, papírově najeto přes 200 000, dle mechanika cca 400 000. Jelikož unikala při delších cestách voda, tak se původně mělo vyměnit těsnění pod hlavou, ale nakonec se měnila celá hlava. To ještě všechno bylo OK, ale teď přijde ten problém. Po tom, co se nová hlava namontovala, tak všechno sice na oko šlape, ale auto prostě vůbec netáhne. Předtím všechno klapalo jak mělo. Už se to konzultovalo s asi 20 dalšími mechaniky, ale žádnej výsledek. Auto nekouří, diagnostika neukazuje nic špatně, turbo fachá. Co vím, tak koukali na hadičky od podtlaku ovládání turba, zaměřili se na EGR, ale zatím žádnej posun k lepšímu. Budeme rádi za každou radu, díky :-)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od hiero »

logovat logovat logovat.....a este rozvody boli na pripravky a synchronitacia je na nulu? Alebo cmarali fixkami

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od tomas.nemo »

Ironhide: Na VAGu tlačí turbo tak jak má? Dosahuje plnící tlak?
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“