MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Hýýýňa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 12.12.2014 12:53

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Hýýýňa »

nic chyby zadne a v nizkych točkach je nižši plnici tlak

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od vilik »

Tak trochu se v tom motáš. Na dotaz "Co diagnostika" napíšeš nic, abys vzápětí sdělil, že je tam nižší plnící tlak. Začal bych váhou vzduchu, pokud máš možnost si ji od někoho půjčit a vyzkoušet. Jinak ti asi nezbude než investice.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
variantrs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 427
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od variantrs »

Zdravím,mám Sharana I 66KW,měnil jsem motor,prošel částečnou repasí,hlava přetěsnění atak,pořád se mi zdá,že auto nejede jak má resp.je to líné a na dálnici strácím rychlost jedu 140-150 a v kopci to začne vadnout a na kopci mám 110-120,mám zaslepený EGR,mám tam vstřiky sprint 520 a chip,je mi jasný že to nebude letadlo,ale zkoušel jsem test s diagnostikou,který je popsaný na tsraně 8 a je mi divný,že se mi hodnoty v bloku 2 a 3 nemění když mám odpojený a nebo připojený ventil N75,zkoušel jsem i jiný ventil,který byl měněn protože po delší jízdě hodil auto do nouze,ale chová se to stejně(jiný ventil bohužel nemá),někdo nějakou radu.Váhu vzduchu jsem čistil,tlakový snímač na trubce od IC vyčištěn,prověřil jsem těsnost hadiček podtlaků vše je ok.Taky jsem prověřil funkci banky na turbu a ta taky chodí.
S Volkswagnem na věčné časy!!!!

Tady moje vozítka http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=71661" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=285&t=302751" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od hiero »

naloguj kanal 3,10,11 od 1500 do 4000 na stvorke plny plyn

Uživatelský avatar
variantrs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 427
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od variantrs »

Tak problém vyřešen,včera jsem ještě pátral po ruzných forech a nakonec jsem měl přehozené hadičky na N75,banku jsem měl zapojenou správně,ale zbylé dvě prohozené,ještě od předchozího majitele,měnil ten ventil.Ted to pěkně táhne od spoda a pořád :yahoo: :yahoo:
S Volkswagnem na věčné časy!!!!

Tady moje vozítka http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=71661" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=285&t=302751" onclick="window.open(this.href);return false;

marekgabi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.09.2011 17:50

Špatně táhne

Příspěvek od marekgabi »

Zdravím mám prosbu mam 19 tdi 81 kw . když se rozjíždim tak to ne táhne do 2300ot pak se chytne turbo . A pak to táhne .
Napíchnul sem to a chybu to nehlásí . Hadičky jsem vyměnil i Řj a pořád to nemá sílu rada co tim dále
Předem Děkuji Marek



modedit: a jaký je tedy dotaz?
Naposledy upravil(a) marekgabi dne 13.07.2016 23:42, celkem upraveno 1 x.

Junior20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 21.03.2009 20:11
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Junior20 »

Dobrý den
Taky vlastním jeden takový vůz Vw Sharan Bussines 2.0 TDi PD 103kw BRT a mam "snad" malej problem.
Vůz vlastním cca měsíc dovoz u AU. Problem je v tom že nemá vykon od spodu,prostě horší SDI :-( jak přejde 2100ot.turbo se chytne a jede a nech se rozjet klidně na 180km/h .Ale při rozjezdu mu chybí odpich . zařazen rychl. stupen 1 a plnej plyn a jako sdi ,pal.počítač hlasí spotřebu 10litrů.aV jednotce motoru není žadna zavada.Dle měření stab. volnoběhu -0.5. nove rozvody . Vačka i čerpadlo oleje .
Kontrola vstřiků v NH na vagu OK . DPF filt čistej zanesen cca12% a saze 51g.Tandem změřen i preventivně vyměněn. podtlak pod-1Bar,za ventile N75 ovladem turba cca-0,75Bar.G450-novej a pripůsoben. sw v ecu zkontrolovan ( i jednotka).
Vstřiky s BJ vyměněny za jiné s 2.0 8V Oct2 - beze změny.tlak turba měřena a bez poruch i v ODIS proveden rekl.test.
Turbo nakonec ven a poslano do TURBOCARu do Vel.Byteše repas a mělo by být OK. Na zkoušku proveden chip ecu a taky beze změny.
Už mě nic nenapadá :-(((((
Nesetkal se už někdo z Vas z takovouhle zavadou?
Uvítám další nápad .

Jirka

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od hiero »

naloguj kanal 3,10,11 od 1500 do 4000 na plny plyn stvrty rychlostny stupen a daj log. volnobezna davka za tepla je kolko...

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od daber »

Ahoj. Poslední dobou mám problémy s výkonem a memůžu to vychytat. Auto jede, ale při jízdě když má jít do výkonu tak kolísá. Je to jaky když při plynu šlapeš na brzdu. Prostě táhne, přibrzdí, ale jede. Našel sem prasklou hadičku od N75 k turbu, vyměnil ale problém nevyřešen Alhambra 2.0 TDI 103kW.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od vilik »

A jak to brzdí? Nejsou tam podobné výkyvy jako při akceleraci?
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

z.bury
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 01.05.2010 19:26
Bydliště: Semily

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od z.bury »

daber píše:Ahoj. Poslední dobou mám problémy s výkonem a memůžu to vychytat. Auto jede, ale při jízdě když má jít do výkonu tak kolísá. Je to jaky když při plynu šlapeš na brzdu. Prostě táhne, přibrzdí, ale jede. Našel sem prasklou hadičku od N75 k turbu, vyměnil ale problém nevyřešen Alhambra 2.0 TDI 103kW.
Ahoj jak si se ptal v mailu tak jsem koukal a je tam též. Přes mail mi nefungovala odpověď tak píšu tu. z.bury

Dostal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.07.2016 19:01

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Dostal »

Dobrý večer chtěl bych se zeptat jestli někdo neměl stejní problém jako já na vw sharan 1.9tdi 66kw zničeho nic se my zvedli otáčky volnoběhu na 1289 až 1301 a dlouho hžaví při jízdě se občas hžavení zabliká a po šlápnutí na pedál plynu zhasne a auto ztratilo úplně tah, nevíte někdo co by to mohlo být děkuji

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od M@rty74 »

Základ je udělat diagnostiku závad a podle chyb se dá hledat řešení....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Nezbeda1984
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.06.2016 16:44

Tah motoru

Příspěvek od Nezbeda1984 »

Ahojte všichni. Nemá někdo prosím zkušenost. Mám Šarkána 1,9 TDI 81kw. Dělal jsem tam komplet rozvody, nazdvyhavatka, nechal jsem zkontrolovat čerpadlo a vstriky vše ok, nova váha vzduchu byla i praskla hadička v jednotce od podtlaku tak jsem vyměnil zrovna všechny, turbo by mělo byt dobré ale nejede to jak ma. Švagr má ten samý motor i auto a jede mu to značně líp. Přijde mi to takové tupé. Nevíte někdo prosím co bych ještě měl zkontrolovat nebo udělat? Díky moc za navrhy.



modedit: dodržuj prosím pravidla, hledej v Sherlockovi odpověď na dotaz, nebo vhodné téma, do kterého dotaz vložíš. Děkuji

Uživatelský avatar
jirkakojak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 02.06.2012 08:59
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od jirkakojak »

Nemáte někdo turbo na prodej? Cod: 027145701QX Alhambra 1,9tdi 66kw Díky
VW Passat Variant B5.5, r.v.2003, 74kw.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“