MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od -Vasek- »

[quote=

no a protoze mas V6 tak aby ti tam nefalirovalo to nasobeni tak x2 :O)[/quote]

Myslím, že je tam jen jedna hlava... Alespoň jsem neviděl na Sharanu nic jiného než různé inkarnace vr6

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od MichalMax »

Je tam jedna hlava podle tesneni co jsem nasel na netu.ale je vetsi tak jestli by to brali jako jednu?? Tezko rict
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od king613 »

koukal jsem na to jako puk, je to opravdu jedna hlava. takove velice uzke V. ja cekal ze to bude V 90 stupnu a ono prd...
Přílohy
v6.jpg
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od M@rty74 »

king613 píše:Klidek Marty dle meho to LPG s tim souvisi.
LPG hori jinak nez benal a i ma jinou vyhrevnost, tak klidne se ty hlavy mohly trosku pokroutit a uz je po tesneni v perdeli pane hrabe vis.
Takze nedelej hned bububu nebo dosahnes toho, ze si sve zkusenosti necham pro sebe a radit nebudu. at si klucina poradi sam a modove at maj i trochu soudnosti ju?
hezky vecir
Nedělám bububu, jen vás žádám, aby jste tu nedělali "multikulturní" téma tak, jak je zvykem v ostatních sekcích, kde pak použiješ vyhledávání a ono ti to vyplivne 15 shodných témat.

BTW - tento tvůj příspěvek http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=3136269#p3136269" onclick="window.open(this.href);return false; nemá ani trochu společného s tím, čím děláš bububu ty na mě - tedy s výhřevností,kroucením hlavy atd...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Astra-11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 06.07.2011 11:41
Bydliště: Pha

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od Astra-11 »

taky jsem se konečně rozhoupal vyměnit těsnění pod palicí (tvrdly hadice a odfukoval jsem vodu z expanzky) při tom se ještě muselo udělat vyvložkování vstřikovačů, páč to jednostranný uchycení vstřiku vytlouklo do palice zářezy a stejně by kvůli tomu časem musela palice dolu, tak se to vzalo při jednom....
Galaxy AUY

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od king613 »

super, nahod nejake orientacni ceny, treba za vlozkovani. dik tomek
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Uživatelský avatar
Astra-11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 06.07.2011 11:41
Bydliště: Pha

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od Astra-11 »

levný to není, ale lepší než koupit jiný motor s tím samým problémem:)

srovnání hlavy, tlaková zkouška, vložky vstřikovačů a zabroušení sedel ventilů se vešlo do 8000,-
+ nespočet těsnění a mraky práce

možná se to dá sehnat levněji, ale mám to od chlápka, který ví co dělá...
Galaxy AUY

zilwar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.02.2016 15:39

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od zilwar »

Zdar, mel bych dotaz. Shanim Sharana 1.9 85kw. Byl jsem ted jednoho projet a prekvapila me jedna vec, po projizdce jsme koukali na motor a vsiml jsem si, ze v expanzce je kapalina lehce pod ryskou minima. Takze jsem zacal resit :)....odsrouboval jsem vicko, samozrejme odfoukl nejaky vzduch a !!!... hladina stoupla docela dost nahoru (viz priloha)...kapalina vlastne uz vytekala nalevacim otvorem.

Vicko jsem znovu zasrouboval, motor jsme parkrat protocili a nechali bezet na volnobeh. Hladina pak klesla a ustalila se na rysce maxima...pri dalsim odsroubovani uz nebyl tak velky tlak a hladina zustala na max rysce.

Nevim...mozna resim kraviny, ale zrovna mam T4ku na prestesneni hlavy a priznaky byly dost podobne. Takze dotaz...je to normalni?...muze se po odsroubovani vicka dostat hladina takhle vysoko a proc? Budu vdecny za jakykoli komentar, diky.
Přílohy
IMG_20160206_104240.jpg

zilwar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.02.2016 15:39

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od zilwar »

Ted jsem narazil na tohle video...v podstate to samy o cem mluvim...vcetne ty zpeneny kapaliny...znamena tohle problem s tesnenim pod hlavou?

https://www.youtube.com/watch?v=BNdeFL_Nq3k" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od trepifajxl »

Řekl bych, že bude problém s těsněním. Měl jsi šáhnout na hadice před otevřením, budou výrazně tvrdší než obvykle.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od jukinoo »

Zdravim pani mam problem tlakuje mi hadice ale voda sa straca len sporadicky za dva roky som dolial asi 1l doteraz mi to nejak neprekazalo robim aj dlhsie trate a auto v pohode akurat rano ked si pustim bufik tak ho vypne lebo sa srehrieva necirkuluje voda cerpadlo je ok vcera som ho testoval ale voda co som vypustil sa mi moc nepozdavala bola špinavá boli v nej cierne usadeniny akoby piesok a este aj nejake trblietave kusocky

kacenka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.01.2018 19:15

RE: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od kacenka »

Zdravím, poradí mi někdo v čem je zakopaný pes?
SHARAN 97, 1,9TDi chladící soustava se mi při zahřátí, poměrně silně tlakuje a tento tlak drží i po dva dny kdy auto nejezdí. Po otevření víka u vyrovnávací nádržky dojde k silnému odfouknutí a k úniku malého množství chladící kapaliny. Děkuji za jakoukoli informaci.

Bororo Safi Safko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.02.2018 20:19

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od Bororo Safi Safko »

Čaute mám taky dost vážny problém vw sharan 81kw.tlakovalo do nádobky a kurilo vymenil som tesnenie aj hlava pohybuje plus ventily ok potom ok islo v poho cca po mesiaci sa mi prehrialo a zas to isté len už prestal kurit a zase tlakuje.zistil som že sa rýchlo motor zohreje na 90c ale ako keby bol vhladic stale studeny a dolna hadica tiez aj do kurenia.Nové rozvody termostat vodná pumpa atd.poradte pls

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od Shaleman »

zdravim. Ztrácí se mi při jízdě voda, když auto stojí tak nic. Asi 14dní zpátky nám od motoru černě zakouřilo, ale na jízdních vlastnostech se nic nezměnilo, tak jsem na to úplně zapomněl. Najeli jsme asi 200km, když auto najednou přestalo topit a od zadních levých dveří se při vypnutém motoru ozývá takové šumivé bzučení. Myslel jsem, že je něco s bufíkem (krabička viz foto). Podíval jsem se tedy pod kapotu. i po několika hodinách byl motor teplý. Odšrouboval jsem víko chladící expanzky, které bylo pod tlakem a voda nikde. Dolil jsem do max, zavřel a nechal to do rána. Ráno bufík přestal bzučet, z expanzky zmizeli asi 2dcl. Dolil jsem s tím, že tam prostě chyběla voda a ty 2dcl byl rozdíl co vznikl, než voda pronikla do celého systému. Ale voda ubývá dál, bufík zase bzučí. Auto dělá stopu, ale zatím jsem nevypozoroval odkud, všechno mi na pohled přijde suché. Když jsem si však prohmátnul skvrnu na silnici, byla čirá a mastná. Takže to asi vypadá na hlavu? Poradíte?
Přílohy
IMG_20190401_090258.jpg
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

ANDER
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 19.04.2018 18:41

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od ANDER »

Zdravím, mám Sharana 2003, 1.9 TDI 85KW, už nějakou dobu mi chladící kapalina někde vysí, V expanzní nádobě skoro není, ale když otevřu víko tak vyleze na max. Takže je někde asi natlakovaná, protože mi za noc pár kapiček vyteče v okolí bufíku, asi to bude tím, že trubky zústanou moc natlakované, ale když povolím víko a kapalina zase vyleze do nádobky, tak pod autem není ani kapička. Časem to přestalo i topit, tak mi vyměnili pro jistotu celý motor, ale problém s chladící kapalinou to nevyřešilo, Navyše nějak blbě zapojili čidlo teploty oleje, takže kromě toho, že mi neukazuje na budíku teplotu motoru, tak Sharan po startu hned chcípne, motor zůstane běžet tak po 10tém startu, Poraďte prosím do SZ nebo sms na 776610957. Děkuji

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“