MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od smolda »

No tak to vyzkoušej, přepadová hadice do petky s vodou (konec hadice pod hladinu), při nastartovaným motoru po přidání plynu uvidíš jestli ti z hadice budou lítat bubliny.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

thezero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.10.2010 11:50

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od thezero »

A když půjdou bubliny je to jednoznačně hlava, respektivě tesnění pod hlavou, jo? Díky

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od smolda »

Ano, pochopil jsi správně.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

thezero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.10.2010 11:50

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od thezero »

Tak auto u opraváře a ten mi tvrdí, že mi odešlo pomocné vodní čerpadlo a tím pádem to špatně honí vodu... respektivě nedostane se dozadu, tím pádem to tlakuje a jde ven přes expanzku... jsem z toho jelen :?

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od trepifajxl »

Myslím že nemá pravdu, spíš bych vsadil na to těsnění. Jestli to poprvé žralo vodu trochu dýl tak to asi odnesl i blok a jestli jsi ho neproměřil a popřípadě nesrovnal může to být těsnění znovu. Těsnění se dává mezi rovný blok a rovnou hlavu. Tu hlavu nechá srovnat většina, ten blok většina vůbec neřeší, neměří, natož aby ho dala srovnat. Samozřejmě to čerpadlo je relativně malá částka a hodí se když bude opravené, tím nic nezkazíš, ba naopak, ale myslím že tam problém nebude.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od M@rty74 »

Tak takovouhle špiónskou teorii jsem už dlouho neslyšel...
1) Osobně jsem jezdil po koupi auta cca 3/4 roku bez oběhového čerpadla- mělo v haji uhliky a vodu normálně stihla honit pumpa motoru...
2) Budu dávat auto motoráři právě kvůli hlavě.Když jsem se u něj byl domlouvat ukazoval mi stejný motor a říkal, že 90% motorů,které opravoval má propadlý blok u 3 a 4 válce. A přesně jako Trepifajxl dodal, že mnoho mechaniků toto neřeší...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

thezero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.10.2010 11:50

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od thezero »

No uvídím, ale jen k tomu bloku... ono to 90% opravářu neřeší, možná proto, že asi není standardní při vyměněně těsnění po hlavou vyndávat motor z auta. Při rovnání bloku (na což jsem se kdysi ptal) musí bejt celej motor venku a upnutej v držáku. No nevim, nejsem mechanik, uvidim co to provede po výměně toho čerpadla.

thezero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.10.2010 11:50

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od thezero »

M@rty74 píše:Tak takovouhle špiónskou teorii jsem už dlouho neslyšel...
1) Osobně jsem jezdil po koupi auta cca 3/4 roku bez oběhového čerpadla- mělo v haji uhliky a vodu normálně stihla honit pumpa motoru...
2) Budu dávat auto motoráři právě kvůli hlavě.Když jsem se u něj byl domlouvat ukazoval mi stejný motor a říkal, že 90% motorů,které opravoval má propadlý blok u 3 a 4 válce. A přesně jako Trepifajxl dodal, že mnoho mechaniků toto neřeší...
Jestli to aktuálně řešíš, napiš mi pak jestli ti rovnal i blok a případně jakým způsobem. Docela by mě to zajímalo, protože jak se zdá 1000 mechaniků, 1000 názorů...

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od trepifajxl »

To nemůžeš brát podle toho co dělá někdo druhý. Ty musíš udělat co je potřeba na tvém motoru. Až shodíš hlavu změříš rovinnost bloku a podle toho se zachováš. Pokud je křivej tak ideálně odstrojit a nechat srovnat. Pokud křivej není tak uděláš jen hlavu dáš nový těsnění, nový šrouby a je to.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Laslo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od Laslo »

čaute, dnes som odpojil konektor na nádobke a bolo tam trocha vody G12 to asi neni normálne?
tá nadobka na obrázku neni moja
Přílohy
nadobka.JPG

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od the.max »

Taky jsem to řešil, taky jsem měl ohnilej konektor. vyndal sem, bandu ven, připojil jiný hadice, spojil je Tčkem a napumpoval jsem do ní vzduch. Pak jsem ji ponořil pod vodu a koukal jestli neutíkaj bublinky. Nikde nic, takže nejspíš to tam nateklo při plnění, nebo když to uteklo při velkým tlaku. Foukal jsem vzduch tak dlouho, dokud to neuteklo víčkem. Kolik tam bylo nevím, foukal jsem to kompresorem z lednice. Fouká pomalu, ale zato fest.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od smolda »

Některá bandaska víc některá míň, ale občas si "uplivne" každá bandaska.
Lednicovej kompresor umí až 12 barů, některý 16, tak opatrně s ním.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

LosPablos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 15.04.2009 18:30
Bydliště: Olomouc

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od LosPablos »

Ahoj páni mistři, mám Galaxy r.v. 2002. Těsnění jsem dělal při 190 000, teď mám 300 a vypadá to podobně. Začalo to polmaleji (přehřívání, úniky vody, proběhlo i měření CO ale neprůkazně, přitom to tlakuje jak pr...) a dlouho cca rok, ale teď je změna. Přepadem jde rezavá voda. A přitom pokud to extrémě nehoním (do 120), dá se s tím jezdit i po dálnici, ale jak říkám, teče rezavá sračka. Vydrží to určitě větší záběr než minule ale ta barva? Mechanikovi se to nezdá, že to trvá dlouho a ta barva prý taky nevypadá na těsnění. Tak nevím, auto chci prodat, takže velké investice se mi moc nelíbí. Setkal jste se s tou barvou někdo?

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od golfgti16vv »

jo mnel jsem podobnej problém taky rezava voda po vymnene hlavy a tesneni je klid voda krasne cira

LosPablos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 15.04.2009 18:30
Bydliště: Olomouc

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od LosPablos »

"po výmněně hlavy"??? to byla i hlava? no nazdar... díky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“