OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
sekosWV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sudkov - u Šumperka
Kontaktovat uživatele:

OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

Příspěvek od sekosWV »

mám vzadu kličky, nevíte co s tím???

Uživatelský avatar
TomasekWRC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - padá mi při jízdě zadní okno

Příspěvek od TomasekWRC »

jo tak tenhle problém mám taky...já jsem dal jinak kliky aby se okno jakoby zavíralo při jízdě, ale pomohlo to jen málo. Taky mě zajímá co s tím...
Vymyťte smrt z našich silnic...jezděte po chodníku!

Tomáš

Uživatelský avatar
miras82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Okno u řidiče se samo otevírá

Příspěvek od miras82 »

Čau,

nevíte někdo co by mohlo způsobovat, že se okno samoodsebe otevírá? Tedy jenom při jízdě po nerovnosti. Díky.
Oleje CASTROL za super ceny.Např.:Magnatec 10W40 135,-,Magnatec 5W-30 205,-,Magnatec 5W-40 205,-,TXT 505 01 220,-,EDGE Sport 10W60 a 0W40 330,-,LL2 0W-30 a LL3 5W-30 240,- + filtry převážně MANN

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: Okno u řidiče se samo otevírá

Příspěvek od romandub »

myslím že se to tu už někde řešilo zkus se mrknout na abecední seznam
Dub

Uživatelský avatar
miras82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Okno u řidiče se samo otevírá

Příspěvek od miras82 »

Jo to jsem našel, ale řešilo se tam samootevírání manuálních oken. Já mám elektrické ovládání. :(
Oleje CASTROL za super ceny.Např.:Magnatec 10W40 135,-,Magnatec 5W-30 205,-,Magnatec 5W-40 205,-,TXT 505 01 220,-,EDGE Sport 10W60 a 0W40 330,-,LL2 0W-30 a LL3 5W-30 240,- + filtry převážně MANN

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Okno u řidiče se samo otevírá

Příspěvek od patper »

Ahoj Miras82 - vybec se neboj tam svuj dotaz napsat :idea: A pokud zalozis nove tema,tak se snaz do toho sveho dotazu ,napsat co nejvice info k problemu :!: :wink: Je neco slyset :?: jak fungujou :wink: Jak mame tusit co mas za okna :?: Atd.....

No a tedka k problemu - mam za to ,ze je asi jedno zda je el.,nebo manual... pokud se ti tam podelalo neco na stahovacce...
Naposledy upravil(a) patper dne 17.05.2011 15:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
miras82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Okno u řidiče se samo otevírá

Příspěvek od miras82 »

O.K.

Takže jde o elektrické stahování oken. Okno chodí tak jak má, nic zvláštního při jeho používání z něj slyšet není. Jen má tu vadu, že při jízdě po nerovnostech se samo otevře až dolů. Stačí najet na kamínek a už je otevřené.
Oleje CASTROL za super ceny.Např.:Magnatec 10W40 135,-,Magnatec 5W-30 205,-,Magnatec 5W-40 205,-,TXT 505 01 220,-,EDGE Sport 10W60 a 0W40 330,-,LL2 0W-30 a LL3 5W-30 240,- + filtry převážně MANN

Uživatelský avatar
remco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Okno u řidiče se samo otevírá

Příspěvek od remco »

hmmm, mohlo by to byt taka vec ze sa ti nejako povolili tie uchyty co dole drzia okno alebo sa ti to okno v nich trochu nahlo. Staci ak sa nahne o malicko a uz hore nedosada dobre a potom si motor mysli ze je tam nejaka prekazka tak sa spusti elektronicka poistka a stiahne sa dole. mne to robilo na GIV ked som robil muziku a daval spat okno do tych uchytov a dal som ho trosku zle. skus zhodit tapec, vnutorny plech zkontroluj tie uchyty pripadne to premaz niecim....
Golf IV, 1.9 TDI 115PS 2003 / 160 PS 330Nm 2008

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, SAMOOTEVÍRÁNÍ: padá manuální nebo se otevírá el. okno

Příspěvek od Shemik »

Mirasi,
ja mel tenhle problem na Sharanu a byl to vykloktany vypinac stahovani oken. Byl tolik uvolneny, ze v nem pri nerovnostech ta packa vlastni vahou sama sepla stahovani a okno se stahlo. Nekdy jen kousek a nekdy cele. Po vymene spinacu stahovani bylo vse ok :lol:

Uživatelský avatar
miras82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, SAMOOTEVÍRÁNÍ: padá manuální nebo se otevírá el. okno

Příspěvek od miras82 »

Díky, zkusím ho odpojit a prohnat to někde po hrbolech. A bude jasno.
Oleje CASTROL za super ceny.Např.:Magnatec 10W40 135,-,Magnatec 5W-30 205,-,Magnatec 5W-40 205,-,TXT 505 01 220,-,EDGE Sport 10W60 a 0W40 330,-,LL2 0W-30 a LL3 5W-30 240,- + filtry převážně MANN

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: OKNA, SAMOOTEVÍRÁNÍ: padá manuální nebo se otevírá el. okno

Příspěvek od ifos.cz »

Tak se mi stala dnes divna vec - stahnul jsem si elektricke okno, abych pokecal se znamym a kdyz jsem ho pak vracel zpet, tak mi dojelo az nahoru a pak se vratilo asi o 8 cm zpet. A to mi delalo opakovane. Kdyz jsem vypnul klicek v poloze nahore nez zacalo sjizdet, tak to drzelo dokud jsem ho po zapnuti klicku opet nestahnul a zase nevytahl (ted si navic nejsem vubec jistej jestli se dokonce nestahlo o tech 8 cm hned pri zapnuti klicku - docela me to vyplasilo, tak jsem asi ztratil schopnost uvazovat :-( ). Musel jsem odejit od auta, tak jsem to nechal zamcene samozrejme s vytazenym okynkem necelou hodinu a ted uz to zas nedela - mam se plasit, nebo to byl jen nejaky ulet?
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: OKNA, SAMOOTEVÍRÁNÍ: padá manuální nebo se otevírá el. okno

Příspěvek od abeljozef »

Moze byt problem s funkciou zastavenie zavierania v pripade prekazky (napriklad prstov). RJ stahovacky pri odpojeni od napajania a naslednom pripojeni nefunguje hned na automat. Dovodom je ze si musi oznacit celu trajektoriu okna od spodnej po vrchnu uvrat. Ak ju ma zmakrovanu vie kde sa nachadza okno teda v akej je polohe. Pocas zdvihania okna si meria prudy ktore tecu motorcekom. Akonahle dojde k prudkemu zvyseniu prudov (koly zvysenej zatazi motorceka - okno ide tazsie napr koly prekazke) a ak si je RJ vedoma toho ze okno neni na hornej uvrati a chod motora sa pritvrdil - narastlol mu odoberany prud vyhodnoti to ako prekazku okamzite zastavi zdvih a naopak posunie okno zas o nieco nizsie. Je to bezpecnostna poistka proti tomu aby ti pri zavierani okna napr. nepricviklo prsty. Ak vsak dojde k narastu prudov na motore v hornej uvrati okna tak to naopak vyhodnoti ako korektne zavretie - okno prislo na doraz.

A teraz problem. Napr. ak by sa stalo ze napr stahovacka ide tazsie (hlavne ked sa obe strany okna dotknu oboch okrajov dveri) - co je tiez nadprud motorceka to je vyhodnotene ako prekazka a zas sa zopakuje postup ze sa zdvih zastavi a okno o kusok zide dole. V praxi je problem ho zavret.

V tedy casto krat pomoze dat dole tapacir povolit uchyt skla okna v stahovacke a dopasovat okno (vascinou natlacenim na tu stranu dveri s ktorou je neustale v kontakte.

Tento syndrom sa da pocut aj na chode motorceka. Najskor ide normalne a tesne pred zastavenim a zidenim nizsie je pocut znizenie otacok motorceka stahovacky.

Ak by okno islo hladko - moze byt zblbnuta RJ stahovacky, pripadne na nej moze byz zavada.

V prvom rade treba pocuvat chod okna ci nedrhne - teda ci ide hore aj dole konstantnou rychlostou.

Mohlo dojst aj k posunu kalibracie hornej uvrate a v tedy sa musi stahovacka rekalibrovat. To by mala spravit sama. Ak to neurobi treba na chvilu odpojit bateriu. Ak sa ti uz tento problem neukaze tak to bolo posunutou kalibraciou - RJ je rekalibrovana a vsetko je fajn :wink: .

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: OKNA, SAMOOTEVÍRÁNÍ: padá manuální nebo se otevírá el. okno

Příspěvek od ifos.cz »

Diky Jozifku, jako vzdy vycerpavajici odpoved :-)
Zatim se zda, ze to byl jen jednotlivy ulet, protoze to nastesti uz nedela, takze nejspis se opravdu jen na chvili rozhodila ta kalibrace. Ale vyplasilo me to - uz je dost osklive pocasi na to jezdit furt s pootevrenym okynkem ;) Diky moc.

PS: Jeste dnes to vedeni oken pro jistotu prostriknu silikonovym olejem, stejne bych to pred zimou delal.
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
berrky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 24.02.2006 21:02

Samovolné otevírání el.oken Sharan I

Příspěvek od berrky »

Zdravim! Jelikoz jsem tu nikde nenasel reseni sveho problemu, zakladam tema. Mam Sharana I, 1,9Tdi, 98. Pred asi tydnem jsem rano vlezl do auta (venku asi -10), vse v poho, ale zustala mi svitit kontrolka airbagů. Znicehonic. No, rikam si, az opadnou mrazy, treba se to zase zmeni, nic vazneho. Ale pred asi 3 dny prislo neco vaznejsiho, coz budu asi muset resit. Vzdy, kdyz dojedu a vypnu kliček zapalovani (nemusim ho ani vytahovat), stahnou se samovolne vsechny okna az nadoraz. Kdyz vytahnu klicek ze zapalovani, stale jsou dole, ani je nemuzu pomoci vypinačů vytahnout. Zapnu tedy zapalovani, aby nabehla elektrika, vytahnu je, ale kdyz ho zase vypnu, opet sjedou... Docela prekerní ted v tom marastu, kdyz uvnitr mam 1,5ročni holcicku... ??? Jedina moznost, jak okna dostanu nahoru je ta, ze vylezu ven, zamkem je podrzim a oni vejedou... Pak uz tam zustanou. Ale je to docela na palici... Nevite, prosim, nekdo co s tim?
Nafťáci všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné otevírání el.oken Sharan I

Příspěvek od steve »

Bude nejspiš v haji komfortni jednotka a nebo přelamane draty ve dveřich řidiče :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“