TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
JERRY2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.01.2017 20:49

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od JERRY2 »

Ahoj diky za radu ucpal sem druhy okruh a topeni se rozbehlo,tak ze super.Mam jeste jeden problem v mrazech nejde hnout radici pakou ani dvouma rukama doleva ani doprava jen trojka ctyrka tam jdou dvouma prstama,olej sem dal novej a kulisa je namazana as as tak navim co jeste vic udelat

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Tommate »


Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od michall »

S převodovkou prosím pokračujte zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=26694" onclick="window.open(this.href);return false; . Děkuji
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

romtom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.02.2019 19:20

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od romtom »

Zdravím Vás všechny tady na fóru. K tématu, Galaxy I r.v. 1999 1,9 TDI AFN 81 kw manuální klima, ale asi stačí SAG první generace. Problém byl: mlžení oken, malý náznak zápachu fridexu, neznatelný unik kapaliny. Po vyhození filtru a odmaštení oken, nastalo opět zamlžení a fridex byl cítit víc. Po rozebrání prosakoval u vrchu radiátor topení, OEM kod 95NW18B539AB. Tento díl byl v originálu, už dvakrát přečíslován a nahrazen novým typem, je pro SAG I i SAG II. V originálu stojí cca 6000,- kč, je jedno u jaké značky (ford,seat,vw), staré typy jsou vyřazeny. Já objednal díl Hella, nechtěl jsem nějakou úplně levnou náhradu. No a celý problém je, že tento díl má o 10 mm užší lamely výměníku. Rozměry rámečku šířka, délka sedí, jen místo 42mm je široký 32mm. To mi vychází cca o 24% menší účinná plocha výměníku a bojím se nižšího tepelného výkonu. Řešil to už někdo z vás? V originálu mi rozměry neumí říct a náhrady nemají popis, nebo chybný. Uvádí šířku 42mm, ale to je přes kovový rámeček (zapertlování lamel) a lamely mají všude 32mm. U Audi B3 jsem si kdysi koupil levný výměník a auto přestalo topit, neboli ventilátor na 3. teplý vzduch a na 4. to jen foukalo víc, ale chladněji. Před výměnou to nedělalo. Při této velikosti kabiny, by to bylo hodně znát. Má s tím někdo zkušenost, topilo to po opravě stejně a pokud ano s jakým typem radiátoru. Díky za odpovědi Romtom.
Přílohy
P2088837.JPG
P2088838.JPG

romtom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.02.2019 19:20

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od romtom »

Nikdo nic? Všichni jsou po výměně radiátoru spokojeni s výkonem topení, nebo prostě náhrada je náhrada? A nastal čas smíření se s horším topením? Dával někdo originál? Měl originál stejné rozměry jako původní díl?
Témat je přes různé fóra založeno hodně, ale zatím jsem nikde nenašel rozuzlení. Přikládám ještě jeden obrázek ukazující zmiňovaný rozdíl. Romtom
Přílohy
Radiátor.jpg

Uživatelský avatar
KOJ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od KOJ »

Ahoj mě sharan smrdí jak kdyby se něco pálilo při topení i když foukam jenom vzduch když otevřu haupnu tak to u motoru smrdí stejně akorád silnějc. Voda se mě strácí ale na víčku od oleje emulze není.Voda se mě dříve ztrácela kousek od nádržky tekl mě tam takovej trojcestnej plastovej bazmek napojený na hadičky ale to je tak 4 roky. No třeba teče znova ale co ten smrat spáleniny a že to jde i dovnitř?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od michall »

Třeba proto, že ventilace nasává trochu vzduchu i z prostoru motoru.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“