TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od dejdar »

Jak jsem opravoval D5Z-F

Na mém Sharanu nefungoval bufík - proklatý D5Z-F. V závadách bylo pouze přerušení plamene, zkoušením jsem zjistil, že nejde dávkovací čerpadlo, ale v něm chyba nebyla, takže jasná KO jednotka. Zcela upřímně se mi 4700,- za novou jednotku do mého vlastního auta dávat nechtělo. S malou nápovědou z webu sgaf.de jsem jí pokusil opravit. To se mi povedlo, bufík jsem otestoval a protože fungoval bez problémů přistoupil jsem k další části mého plánu a to k přemístění řídící jednotky mimo bufík. Přívodní svazek k bufíku jsem protáhl dovnitř auta a vymotal jsem ho z svazku, který vede na prahu. Protože jsem měl k dispozici několik vadných jednotek, jednu jsem zničil a z jejího hliníkového obalu s konektorem jsem vytvořil prodlužovák mezi konektor uvnitř bufíku a řídící jednotkou. Tento prodlužovák jsem potom od bufíku protáhl dovnitř a po prahu až pod řidičovu sedačku. Tam jsem umístil řídicí jednotku bufíku, zatím do provizorní krabičky co jsem našel doma. Všechno jsem poskládal zpět a bufík běžel zcela bez problémů, tak jsem si liboval jak jsem dobrej, ale po cca 2 hodinách provozu najednou ticho a v závadách vnitřní chyba eeprom. Teď jsem naplno ocenil vychytávku s řídící jednotkou bufíku pod sedačkou řidiče, protože na rovinu říkám, že znova bych ten bufík ven nevyndával, to bych si radši šel koupit svetr abych v tom autě neumrzl. Takže následovala další nápověda ze sgaf.de a překvapivě se opět zadařilo. Nyní už týden topím jak o život, abych vyzkoušel jestli tam nevyskočí nějaká další závada a zatím dobrý.
Přílohy
DSC_0041_3.JPG
DSC_0043.JPG
DSC_0044.JPG
DSC_0046.JPG
DSC_0049.JPG
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Mr.x »

Ahoj, tak jsem žil docela dlouho v omylu. Mam bufa d5wz původ mercedes vito. Přestal makat odešla žhavicka. Tak jsem ji s velkou slávou koupil a vyměnil, jenže bufik zakouřil ale nechytl a po chvilce z nej vytekla nafta. V domnění že ja sitko nemam jelikož mam nějakou mezi verzi a sitko kolem žhavky prostě neni jsem pořád koumal čím to a vono prd sitko tam je, ale tak deb.. že je nevyměnitelné. Takže jsme v pr...
Mrkněte na foto,jestli jste se s tím někdo setkal.
Přílohy
Sight_2017_01_12_180610_618.jpg
Sight_2017_01_12_192436_911.jpg

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tornado1 »

tohle je normální!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Mr.x »

v té díře pro žhavičku je vidět sítko a v něm díra, to je normální?

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tomas.nemo »

Normální to je a bufík topí i když tam to sítko prakticky vůbec nebude. Dal jsi nové i to velké těsnění co se dává na tu komoru?
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Mr.x »

Nedal, je možné že to bude novou žhavkou? předtím normálně jel, ale po výměně svíčky proteče nafta výfukem.
Žhavička se normál rozžhne ale jestli to není málo ? je to nová žhavka od swagu předtím beru a vydržela dva roky.

Petr4321
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.09.2012 12:18

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Petr4321 »

Sháním naftové čerpadlo k bufíku D3WZ, kdyby někdo o nějakém věděl prosím o zprávu, děkuji :fire:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Rada zní - na poptávky máme bazar.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

kaldak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.12.2015 09:12
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od kaldak »

Helou Pánové-dneska jsem si hrál s bufem a podaril se me roztopit na 330 stupnů. Panečku to je hukot!!!!!
Jinak bych se chcel optat jestli nema nekdo program webasto thermo top 2.07cz nebo funkční vyšší verzi????

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tomas.nemo »

330 stupňů je nic, to by 5kw měl topit normálně, můj rekord je 430st, to už byl pořádnej hukot. V Galaxy mám compakta a ten je nastaven na 400st. Teplota vody se zvedá před očima.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

kaldak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.12.2015 09:12
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od kaldak »

Thomas.nemo-Ty jsi ale odborník!!!!

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tomas.nemo »

Anoj jsem, ale jsem tomas ne Thomas.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

sfoorza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.11.2007 10:35
Bydliště: Chomutovsko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od sfoorza »

Zdravím. Vlastním Alhambru, r.v. 2004. Mám problém, že když je řekněme -5 a víc, tak má bufík problem naběhnout, resp. slyším jak začne hučet, ale po chvilce vypne. Sem tam naběhne a běží normálně. Nebo mi naběhne až po několika km, kdy se zahřeje motor. Na začátku zimi běhal v pohodě, až když udeřily ty mrazy.
Nevíte, v čem by mohl být problém? díky. Michal
Seat Alhambra 2004 PD 85kW.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

A co na to diagnostika? Sledování chyb, teplot, kouř výfuku je? Může být načatá svíce, sítko, bublina v hadičce, ... Nebo taky načatá elektronika.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od ferda5 »

Mám dotaz,Alhambra 01,tdi D5WZ...nejdříve to psalo 01409 opakované přerušení hoření,bufík se rozebral vyčistil,dalo nový sítko,vše fungovalo...po zpětné montáži to píše toto chybu 01414-větrák spalinového vzduchu- V6 signál mimo toleranci,znova šlo ven,na tvrdo pripojné dmychadlo(přes baterku) funguje..kde je problem v řídící jednotce? Předtim to ale šlo.....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“