TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tomas.nemo »

Václav007: doplň si do profilu bydliště. Bude snazší tě na někoho nasměrovat.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Franknstein
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.11.2012 21:33

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Franknstein »

Zdravím,
nevíte někdo, kam mě nasměrovat s nefunkčním bufikem na SAGu z roku 1999, jde o seriové nezávsilé topení D4W-S, normálně startuje, nabíhá, hoří, ale po ca 2-3min. se vypne, asi se to tu stále opakuje, protože někdo němá trpělivost pročítat vše, i když jsem to včera absolvoval do noci, ale na nic kloudného jsem nenarazil. Mám garáž bez zvedáku, na zemi se mi to dělat nechce a venku na rampě v té kose už vůbec ne. Nejraději někdo z okolí Brna, kdo by byl schopnej se na to podívat, případně opravit, dík.



modedit: původní nové téma
Zdravím všechny majitele SAGu. Píšu tu poprvé, tak mě prosím neukamenujte. Prosím o pomoc, kam mě nasměrovat. Od včerejška mám u svého Sharanu 1.9tdi 81kw 12/1999 problém a sice jsem zjistil, že bufík po svém startu, manuálně tlačítkem na hodinách (mám D4W-S) začíná nabíhat, ale po asi 2-3min. vypne. Auto mám 2 roky, mimořádně zachovalé od orig. 120tis.km, dovezl jsem jej v říjnu 2016 a bufík nejel, tak jsem oddělal sesli spolujezdce a našel tam "krásnou" a vysušenou original baterku z roku 1999, dal jsem jinou dobrou a bufík od té doby běží, no do včera, kdy se neudrží v chodu. Nevíte prosím někdo o někom, kdo bufíky dělá a je z okolí Brna, jsem ca 25km od Brna směr Rosice, nechci problém ignorovat a způsobit pak úplné zničení bufíka, díky. Franta


tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tomas.nemo »

Zavolej mě na 739 464 005 a něco vymyslíme :-)
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Václav007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.02.2018 13:16

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Václav007 »

trepifajxl píše:Čemu přesně říkáš " hučí". Je tu tisíckrát popsán start, tak to nastuduj a pak přesně popiš co z toho to dělá a co nedělá. Pak se Ti dá poradit.
Je to divný,řekl bych že běží ventilátor a podávací čerpadlo nafty se ani nehne. A to i po kratší jízdě kdy se motor ještě neohřál a co jsem vyčetl, tak by se měl po dvou neuspěšných zápalech sám vypnout. No nic budu laborovat a proměřovat dál až budu mít chvilku

tweety_one
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.05.2018 23:09

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tweety_one »

Zdravim, potreboval bych radu od zkusenejsich... V lete jsem koupil Sharana (r.v. 2004, 1.9tdi 96kw) bohuzel mel nefunkcni bufik d5z-f - VAG psal chybu svicky ( zkousel jsem ji a byla v poradku) takze na 99% RJ jako u vsech. Zkusil jsem ji vykuchat z toho gelu, ale fakt to neslo a nejake soucastky jsem poskodil. Otazka zni, zda je lepsi koupit novou RJ a zkusil ji namontovat mimo bufik aby zase neodesla ( a kdo tim teplem, nebo radeji koupit v podstate za stejny peniz starsi po repasi d5w s jistotou ze bude fungovat... (A kdo vi jestli by ta investice za RJ d5z-f byla konecna kdyz jsem ji nevidel fungovat...) Nevim jestli d5z ma nejaku vyhodu oproti d5w...

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tomas.nemo »

Rozhodně jdi do D5WZ, tyhle topení jsou kvalitnější a spolehlivější, ty Fka jsou fakt šunty. Mimo topení musíš vyměnit i držák včetně sání a výfuku. Díry na držák pasují včetně elektriky, tam musíš jen uříznout plastovou pojistku na konektoru.
Jo a doplň si do profilu bydliště......aspoň přibližně. Je pak snazší tě nasměrovat na někoho z okolí.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

PavelDuc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 14.12.2018 12:58

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od PavelDuc »

Chtel bych touto cestou poděkovat členovi fora-Tomas.nemo za rady kolem bufiku,nemel jsem otazku na kterou nedovedl odpovědět a ze jich nebylo malo. Proste profik! Děkuji Pavel

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tomas.nemo »

Díky za pochvalu :oops: :D
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Shaleman »

Zdravím. Snad jsem ve správném tématu... Sharan mi přestal topit. Fouká jen studený vzduch. Navíc, když stojí (i v případě studeného vypnutého motoru!!!), ozývá se z pod levých zadních dveří bufík, jakoby vysavač. Poradíte co s tím? Zkoušel jsem hledat, ale už je tady 196 stránek a ztrácím se! Nebo mě prosím navedete na správné téma? Moc děkuji!
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

No nejprve je potřeba identifikovat závadu. Bufík, pravděpodobně D3W, tedy běží nebo ne? Výfuk a trubky pod autem jsou horké/teplé? Při běhu motoru jsou trubky pod autem teplé? Chyba může být i v nefunkční nebo poškozené pumpě.

Pokud tedy bufík běží a auto přesto netopí, spíše hledej pomoc tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=19345" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Shaleman »

Bufík běží... 4hod po vypnutí motoru slyším jeho čerpadlo. Bufík i okolí všechno studený. Koukal jsem pod kapotu, motor po 4 hod stále teplý. V chladiči však ani kapka vody (budík nic nehlásil), nalil jsem tam asi pres 2 litry, nezda se, ze by nekde utikala.

Edit: po 6 hod... Motor je studeny, destilka z chladice nikam neodtekla (trochu se mi ulevilo, ale zacinam pochybovat o kontrolnim budiku, ale to je na jine tema). Nicmene i po 6 hod stani a vypnuteho motoru je slyset jakoby cerpadlo od bufiku. Bufik a vsechno kolem studeny. Predpokladam tedy, ze si takhle huci celou noc, coz by urcite nemel. Behem dne byla jedina cesta s deckama par kilometru do a ze skoly.
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Bufík jako příhřev žádné čerpadlo nemá, za chodu si vystačí s pumpu na motoru. Pokud máš nezávislé topení, pak ano, čerpadlo má a měl by si ho ovládat sám, pokud to není nějaké samodomo. Když ale píšeš, že bufík běží, pak nemůže být okolo studeno. Buďto hledej co je vlastně slyšet, nebo zkus kontaktovat tomas.nemo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Shaleman »

Díky, jsem trochu bezradný. Voda mě utíká někde od předu a bufík stále... bzučí, vysává, nasává... nebo jak bych ten zvuk popsal, když je auto vypnuté a stojí. Klidně to takhle dělá celý den. A opravář mě vezme až za 14dní, tak si musím v rámci možností pomoci sám. Asi mě nezbyde, než psát na Vámi daný kontakt :)
Přílohy
IMG_20190401_090258.jpg
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Opraváře na tu utíkající vodu, na bufíka je lepší bufíkář než "běžný" servisák
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Shaleman »

Unikajici vodu jsem nakonec vyresil. Problem byla dirka v hadici hloboko v motoru, nevim, zda to ma nejaky vliv na bufik, ale ten bzuci dal. Uvidime, psal jsem panovi ktereho jste zminoval, tak treba... Kazdopadne diky za ochotu
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“