TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
bassorius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od bassorius »

Zdravím všchny členy a posílám trochu své iniciativy ohledně Přídavného topení (Bufíku). Také mě bohužel postihl exitus Bufíku a tak jsem poctivě prošel všechna témata a ověřil další zdroje. Na jejich základě jsem vytvořil ucelený souhrn informací obsažený v jednom dokumentu (zip/pdf). Zatím má velikost 4MB. Po jeho doplnění - čekám vaše podněty - jistě nějaký MB přibyde. Dokument obsahuje také část staženou z německých stránek. Jelikož neumím ani slovo německy, doufám, že můj překlad není plný nesmyslů. Nepřekládal jsem to doslova, ale použil jsem svých vlastních obratů a dedukcí co tím asi autor mohl myslet. Potřeboval bych hlavně doplnit kapitolu chybových zpráv hlášených diagnostickým přístrojem. Ve VW se mě je nepodařilo získat, prý neví co které hlášení znamená... Může znamenat leccos. Nějaký zkušený diagnostik (11 000 členů) najde se?
Doufám, že tento dokument bude pro vás užitečný a ušetří všem spoustu času. Mě to trvalo takových 20 hodin.

POZOR - verze 1.5

zabalil jsem soubor v PDF do ZIPu - má to víc jak 2MB


Níže ke stažení soubor v PDF:
Přílohy
Bufík u VW SHARAN_v_1_5.zip
(1.98 MiB) Staženo 34980 x
Naposledy upravil(a) bassorius dne 14.09.2008 21:06, celkem upraveno 6 x.
S pozdravem
J.Bassorius

VW Sharan 1,9TDI 85kW AUY, model 2001

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od majatrabi »

Perfektní práce. Smekám.
Ještě to projdu důkladněji a pokud bude něco co mohu doplnit tak pošlu.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
PetrB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 05.10.2007 12:40
Bydliště: Hulín

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od PetrB »

Dobrá práce :D

Uživatelský avatar
humr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od humr »

No klobouk dolů 8O . Ja jsem zatim jen bufik vyndal a "premostil" a nejak nenasel cas a chut se do nej pustit, ale ted uz opravdu musim. Uz se nevymluvim 8)

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od Petr74 »

to bassorius

Super práce, díky. Skvělé informace, ale i zpracování je za 1*

Uživatelský avatar
bassorius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od bassorius »

už jsem doplnil dokumentaci o nové fotky a nákresy a tak co nevidět dodám tuto nejnovější verzi dokumentace sem na Fórum. Ještě ji nechávám připomínkovat technikovi z Eberspeacheru - doufám, že bude spolupracovat a doplní nějaké daší údaje (chybí chybové stavy ŘJ) a opraví zavádějící informace.
Jinak poznatek přímo od Product Managera Eberspaecheru p. Žáčka - žhavící kolík(svíčka) - kovový BERU je úplně totožný se žhavícím kolíkem v originální krabičce Eberspaecher, kde se nachází také BERU. Akorát rozdíl je v tom, že za tu krabičku dáte 400Kč. Bohužel jsem tuto info dostal až nyní a tak mám krabičku za 400Kč... :( (cena BERU asi 900, cena BERU v krabičce Eberspaecher 1300)
S pozdravem
J.Bassorius

VW Sharan 1,9TDI 85kW AUY, model 2001

Hajpal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.01.2008 16:46

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od Hajpal »

Ahojte clenovia. Prave sa stal vasim clenom, sice som zo Slovenska, ale dufam nebude vam to vadit. Clovek ked nieco hlada alebo ma problem az vtedy najde taketo dobre stranky. Chcel by som sa spitat ci sa niekto stretol s problemom piskajucim zvukom v bufiku??? Ja totiz mam Alhambru 1,9 TDi 85 kW,6/2000. Vcera som to aj mierne rozobral a dospel ktomu ze mi piska ventilator. Chcem sa este spitat, ci sa da vo ventilatori vymenit loziska,alebo namazat??? Typ bufika je D5W Z.Za odpovede vopred dakujem.

l.hrudka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 20:15

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od l.hrudka »

Zdarvim nejde mi prihren na Galaxy na diagnostice mi to ukazalo ze je spatne obehove cerpadlo bohuzel nevim jestli se da opravit v tech planech sem ho zatim nenasel ,za radu dekuji

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od rcmony »

to Hajpal & l.hrudka: Vítejte na tomto foru. Zkuste se podívat sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441, je to tzv. Sherlog a témat na opravu bufiku je tu více a typoval bych, že informace které hledáte také najdete, kolem bufiku se tu řešilo snad úplně vše.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
bassorius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od bassorius »

Vážení přátelé,
nahradil jsem soubor v prvním příspěvku jeho poslední verzí. Ještě tam mohou být nějaké nepřesnosti tak je později opravím a doplním dle vašich připomínek
S pozdravem
J.Bassorius

VW Sharan 1,9TDI 85kW AUY, model 2001

l.hrudka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 20:15

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od l.hrudka »

Ahoj ja sem to procet skoro vsechno ale mohl sem to i prehlednout ,no od opravare sem sedozvedel ze mi tam u tohodle druhu nezavisleho topeni D5Ws chybi obehove cerpadlo ktere je umistene vedle nezavisleho topeni ze se to delalo jen na galaxy a ze je to chyba z vyroby proste tam neni a kvuli tomu to nefunguje :-) uz ste se s tim nekdo setkali ,diky

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od majatrabi »

Pokud se nepletu tak D5W ma svoje oběhové čerpadlo. To jest je umístěno v bufíku. Další čerpadlo se nachází v motorovém prostoru.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

l.hrudka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 20:15

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od l.hrudka »

majatrabi píše:Pokud se nepletu tak D5W ma svoje oběhové čerpadlo. To jest je umístěno v bufíku. Další čerpadlo se nachází v motorovém prostoru.

aha a kde ho najdu me rekli ze by melo byt pripojene na konektoru se dvema piny ktery je neobsazeny to v motorovem prostoru mam take a to je funkcni ,tak nevim co si o tom mam myslet ?dik

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od majatrabi »

Tak jo trochu jsem se pletl. Vodní čerpadlo maji bufíky s koncovým označením D .. W SC
Je to napsané u výrobce http://www.eberspaecher.cz/cz/heiz/tech ... /daten.htm
Ale jsem si jistý, že zde někdo prodával bufíka z čerpadlem u vnitř. A byl vyhledově stejný jako D5WS.
Pokud má bufík vodní čerpadlo tak z něho vedou dva kabliky. Hrubý a tenký - napajení pro čerpadlo.

Pokud chcete vidět bufíka v provozu tak sem: http://www.youtube.com/watch?v=dGsV3VZG ... re=related
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

l.hrudka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 20:15

Re: TOPENÍ, BUFÍK - souhrn všech témat okolo Bufíku v jednom dok

Příspěvek od l.hrudka »

dik tak s toho videa to vypada ze to cerpadlo je uvnitr tak nevim kazdopadne na ty zasuvce druhy se dvema piny co tam mam neni nic zapojena a tady to vypada ze k tomu vedou napajeci kabely este to prostuduju ,dik za typ

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“