INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
honda102
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.08.2013 06:59

Tříramínko do Sharana I r.v. 1998

Příspěvek od honda102 »

Ahoj, koupil jsem si tříramený volant z Golfa IV a chtěl jsem ho naroubovat do mého Sharanu I r.v 98 (už jsem to viděl namontováno na fotkách na netu), ale zjistil jsem že na volantové tyči není tisícihran, ale šestihran (tuším že je to tedy řízení z Galaxyho) A chci se zeptat jak to tedy vyřešit?? Existuje tedy nějaká redukce nebo prostě nějaký způsob jak tam ten volant dostat? Foŕum jsem prohledal ale toto jsem nenašel...díky za rady...





modedit: Chce to líp hledat vhodné téma.

Uživatelský avatar
Kelišová
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.03.2010 13:55

Zamčený volant

Příspěvek od Kelišová »

Zdravím všechny,mám Alhambru r.v.99 1,9 tdi a chci se zeptat, v jaké fázi se má zamknout volant? Mě se zamkne ještě když je klíč ve spínačce - na poslední polohu. Ne až po vytažení. Díky. :roll:

Uživatelský avatar
variantrs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 427
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

Příspěvek od variantrs »

Zdravím,scháním nábu na sportovní volant do Sharana model 95-00,případně kdyby se někomu válela doma :blush:
S Volkswagnem na věčné časy!!!!

Tady moje vozítka http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=71661" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=285&t=302751" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

Příspěvek od BERGRUFT »

Zdravím - mám docela ošoupané tlačítka multifunkčního volantu u Sharana 08 - ovládání hlasitosti a přepínání pozic.

Dá se vyměnit jen ta část s tlačítky? volant je vcelku v pohodě..- druhá strana tlačítek tempomatu taky. Případně - jde použít multifunční volant např. z Passatu? (škodovka má tuším zelené podsvícení - to bych nechtěl) - Nevím, či je nějaký rozdíl mezi volanty (např. osazení, funkce) Řešili jste to někdo? díky za info
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

Příspěvek od M@rty74 »

Tlačítka jsou samostatný díl.
Na ostatní neumím odpovědět.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
matak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.09.2014 23:14
Bydliště: Praha 4

Re: INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

Příspěvek od matak »

Zdravim da se na sharana r.v.1997 dat ten novejsi typ volantu jako je na passatu octavii a novejsich sharanech nebo je tam nejaky rozdil? Dekuji
Sharan 1.9 tdi 81kw, r.v.1997

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

Příspěvek od jukinoo »

Nedá

Ledva74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.02.2015 20:06

Re: INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

Příspěvek od Ledva74 »

Ahoj kluci, mam na vas dotaz. Bude mi pasovat multifunkcni volant misto normalniho (ctyrramenneho) ? Pujde mi tam air bag z puvodniho nebo je tam jiny ? Mam Sharaan 2003 , 85kw. Dekuju Jirka

samotar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.10.2016 21:09

Re: INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

Příspěvek od samotar »

Ahoj, mám malý problém nejde mi MF volant nejde nic ani klakson, ovládání je lehce podsvíceno už jsem vyměnil kroužek pod volantem (AG) i jednotku na relé panelu (B) , kabely proměřil a stále nic diagnostika to ani nenačte, nemusí se to opět nakodovat. rok 2003 model 2004.
dík za každou radu

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

Příspěvek od daber »

Ahoj. Nezkoušel už někdo napasovat volant z nový alhambry do dvojkový?

Uživatelský avatar
PyroHavran
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.08.2019 21:03

Re: INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

Příspěvek od PyroHavran »

Zdravím pánové, pokusím se to tu oživit dotazem. Mám Galaxy 2005 s multifunkčním volantem. Pořídil, jsem volant s multifunkcí i kroužkem pod volant z Alhambry protože je můj značně ošoupán. Přehodil jsem kroužek i volant, avšak nejde podsvícení tlačítek multifunkce, nejde klakson a svítí kontrolka ESP. Alhambra měla mít stejnou výbavu jako moja Galaxy. Zkusil jsem i jiný kroužek z Passata, avšak se stejným výsledkem jako s kroužkem z Alhambry. Co všechno je potřeba předělat, abych mohl volanty přehodit? Díky
Splašený autobus Ford Galaxy 1.9TDi 110kW

BranoPE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.01.2023 15:06

Re: INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

Příspěvek od BranoPE »

Zdravim panstvo, mám ten istý problém ako Samotár, prestali fungovať tlačítka na MF (tempomat, rádio), klakson, podsvietenie svieti, úplne slabucko. Nestretol sa s tým ešte niekto? On mal ten problém ešte v r. 2016 🤷🏻‍♂️😟 tak neviem či zareaguje..
Sharan 1,9tdi, 85kW, 2005. Mám ho rád, aj keď som z neho obcas na nervy :yahoo:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIER, VOLANT: volanty a vše okolo

Příspěvek od michall »

Kroužek je určitě v pořádku? Proměřen? Kontakty na volantu/sloupku taky OK? Diagnostika něco říká?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“