KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od Shemik »

VELKÝ RÁDCE JAK NAKUPOVAT OJETÉ VOZY SAG, ale i auta obecně

:idea: Kucí, přemýšlel jsem nad způsobem informování zájemců o Sharany o postupech nákupu a o radách, jak na to atd., a dospěl jsem k závěru, že by nebylo marné vytvořit na to nějaký jasný a přehledný systém, tak aby se tady dotazy a odpovědi ohledně této důležité problematiky s každým novým členem stále dokola neopakovaly, a hlavně, aby se nemohlo při razení někomu na něco zapomenout, neboť každá chyba při nakupování auta může stát peníze a některé i velkou spoustu peněz.

:idea: Což takhle udělat něco ve smyslu velkého uceleného rádce, který by zájmce o koupi auta provedl radami od momentu rozhodnutí, až k autu připravenému k běžnému používání, a to jak ohledně kolem nákupu ojetého vozu obecně, tak i ohledně věcí týkajících se konkrétně vozů SAG. Asi hodně z nás by při příští koupi auta jednalo jinak, protože jsme mnohem zkušenější v tom, na co dávat pozor, protože jsme se poučili z vlastních chyb. Takže spojme síly a vyhlašme válku nepoctivým prodejcům aut a nedopusťme naše chyby zopakovat další naše nové kolegy. (Prosím případné prodejce aut, aby se nechytali poslední věty tohoto odstavce, neboť všichni víme, že nepoctiví nejsou úplně všichni prodejci, ale je jich opravdu hodně, a kvůli těmto takto jednáme.) 8)

:arrow: Pište sem, prosím, pokud možno vše, co Vás napadne, ohledně toho, na co dávat pozor při koupi, co zkoumat a co vyžadovat, a to vše jak ohledně samotných aut, tak i ohledně bazarů, prodejců, jejich jednání, také jak zkoumat, zda auto není kradené, co kontrolovat a jak to dělat (čísla, kódy, identifikátory...), dále i co vše je potřeba zajistit po koupi auta, co servisovat atd. Prosím, nepište k jednotlivým věcem dlouhé elaboráty, ale spíše pište rady a postupy ve stručných a jasných bodech. 8)

-----------------------------------------------------------------

VELKÝ RÁDCE JAK NAKUPOVAT OJETÉ VOZY SAG,
ale i auta obecně.

Jak a kde hledat auto, internet, bazary, ...
..........

Na co dávat pozor u prodejců, bazarů, podvodné inzerce, .....
:arrow: nevěřit fotografiím v internetových inzercích (často jsou ilustrační, hlavně foto interiéru, ...)
:arrow: posuzovat reálnost ceny (4 roky starý Sharan v plné výbavě za 280.000 je v lepším případě lákadlo na uplně jiné auto stejné barvy, v horším případě podvod, ...)
:arrow: jakmile prodejce u něčeho nechce svolit vyzkoušení, předvedení, prověření, není něco v pořádku
:arrow: v žádném případě neskládat zálohu před osobním shlédnutím vozu a sepsáním patříčných dokumentů o podmínkách zálohy, ale spíše se skládání úplně vyhnout
:arrow: skutečný stav najetých km zjišťovat (pokud to jde) VAGem přes PC, ne tachometru (přetáčení a výměny tahometrů už jsou celoevropským národním sportem), pokud to nejde nebrat na ně velký ohled, resp. posuzovat jejich reálnost se stářím a stavem vozu (u rv 1996 není 160.000 reálný stav)
..........

Dovozy ze zahraničí, jak objednávat, jak platit, na čem se domluvit s dovozcem, co vyžadovat.....
:arrow: je-li vyžadována záloha, skládat jí po sepsání smlouvy o spolupráci - konkretizace objednávky (stáří, stav, výbava, ...)
..........

Auto je na obzoru, co zkontrolovat, zkoumat, hledat, prověřit, co si nechat předvést, na čem trvat, .....
:arrow: mít s sebou automechika, který je schopen rozpoznat, zda je auto po havárii
:arrow: posoudit chod motoru (hlučnost, kouřivost, startování, ...)
:arrow: posoudit činnost převodovky (jak tam jdou rychlosti dávat, ...), u automatu (hladkost přeřazování, příp. činnost tiptronicu, ...)
:arrow: mít s sebou VAG, tj PC s diagnostickým programem, příp. někoho, kdo ho umí ovládat (načtení závad, výměn, skutečných km oproti tachometru, ...)
:arrow: za jízdy nesmí řízení ani trochu táhnout ke straně (mohou to být špatně sjeté pneu, ale také závada na řízení)
:arrow: posoudit stav interiéru (sededačky, volant, pedály, tapecírunky, ...), je-li u staršího auta obdivuhodně nový, bude pravděpodobně měněný
..........

Jak prověřit zda není auto kradené, identifikační kódy, výrobní čísla, co zkoumat na místě v autě,
co zkoumat na internetu, na jaké firmy se obrátit, certifikáty.....

:arrow: třeba přes kamaráda na telefonu projít databázi odzicených vozidel na stránkách MV na základě VIN a SPZ
:arrow: jěště před koupí prověřit u firmy Cebia - certifikát cca 2.200 Kč (při PR u ČPP zdarma), pokud to prodejce nebude chtít svolit, tak pryč od toho (něco není v pořádku)

..........

Auto je doma, co je potřeba oservisovat a zkontrolovat, kapaliny, rozvody, co měnit, atd .....
:arrow: zkontrolovat, případně vyměnit všechny náplně: chladící, brzdová kapalina, motorový olej, převodový olej-stav, ...
:arrow: zkontrolovat, případně vyměnit všechny filtry: vzduchový, pylový, palivový, olejový, ...
:arrow: zkontrolovat a zjistit kdy byly naposledy měněné rozvody, případně vyměnit
..........

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od Shemik »

Tak co kuci, nikdo tady jeste nikdy nekupoval Sharana, Alhambru ci Galaxy :?: :lol:

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od jenda »

Tak já s tím teda začnu,
Na začátek jak a kde hledat , je několik cest:
ideální stav mírně usedlý soused který si auto koupil jako nové celých pět let s ním jezdil do autorizovaného servisu nikdy ho nenaboural a teď ho chce vyměnit za nové, motor, barva výbava vám vyhovuje, nabídl vám ho, jeho představa o ceně je pro vás akceptovatelná... ale toto je spíš pohádka.

druhá cesta autobazar v Čechách. Nabídka různorodá, původ aut - převážně dovezené z ciziny, většinou jen 5 sedaček, na tachometru zhruba 1/3 skutečně najetých kilometrů, rezerva sjetá a pro jistotu s jiným rozměrem, auta je nepatrně bouraná a opravená k čemuž se prodejce nepřizná ani na mučidlech, výbava v inzerátu dvojnásobná oproti skutečnému stavu. Na autě nenajdete žádný štítek od pravidelného servisu servisku to určitě má akorát zrovna nevím kde, případně je v tady té složce ze které se vypařil její druhý díl a první končí před dvěma lety se stavem o pět tisíc km nižším než je aktuální. samozřejmě najdou se i poctivý auta popř prodejci ale když jsem Sharana kupoval tak jsem na něj nenarazil.

další cesta nákup auta z ciziny, buď zcela ve vlastí režii nebo pomocí někoho kdo se tím zabývá
vlastní režie: začnete sledovat internet a vybírat svého vyvoleného, zjistíte že jsou zde stálice které nikdo nechce a pak auta která se internetem jen mihnou a jsou pryč, sledujete inzeráty jak bazarů tak přímo majitelů aut občas se auto od majitele odstěhuje do bazaru, jeho cena se zvedne cca o 10 % a zároveň zmizí z něj oděrka či nedostatky které původní majitel nafotil a popsal, náhle je jeho stav výborný,
Po nějaké době začnete mít hledání dost, vyměníte sumu peněz kterou jste za auto schopni nebo ochotni dát a čekáte jak šelma na kořist - jakmile se objeví auto které je kompromisem vašich finančních možnosti a požadavky na auto začnete jednat, zavoláte do daného bazaru a pokusíte se ho zamluvit, dovíte se že jste třetí v pořadí a že máte zavolat zítra odpoledne, kdy se dovíte že auto je pryč a čekáte na další.
Objevilo se další, voláte zjistíte že je volné, posíláte potvrzující E-mail nebo fax že máte vážný zájem a dovídáte se že auto je pro vás blokováno do zítra odpoledne seznámíte s tím domluveného spoluřidiče popř. tlumočníka a vyjíždíte tak aby jste byli na místě zároveň s otevřením bazaru, na cestu se vydáte zásobeni nabídkami na další auta v nedaleké vzdálenosti od zamluneného aby cesta nebyla zbytečná pokud by se vám auto nelíbilo. auto obhlidnete, nezaskočí vás že oproti autům v čechách není napulírované, na svůj počítač a VAG můžete zapomenout, bazarník vám ale nabídne možnost napíchnutí auta v autorizovaném servisu za 8 Eček, bazarník ho s vámi projede a vy ho koupíte, jedete vyřídit na policii papíry, koupíte značky a pojistku a hurá domů. doma zajedete na emise a velkou technickou kde vám vystaví podklady nutné k přihlášení, podklady předáte přes nějakého svého známého někumu kdo se živí zprostředkováváním přihlášení, abyste nemuseli čekat na přihlášení měsíc a doplňovat případné nedostatky, sice vás to stojí nějaké peníze navíc ale určitě se to vyplatí a auto máte na značkách za pár dní. Přivezené auto sice vyjde zhruba stejně jako auto v bazaru u nás, ale máte pocit že z vás nikdo nedělá koloucha.

Je pěkné že téměř všechny auta mají servisní knížku včetně všech záznamů, štítky deklarující výměnu oleje popř rozvodů, k autu nezřídka bývá sada zimních pneu.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od Tommate »

Tak já bych přidal něco z vlastní zkušenosti, zdánlivě drobnosti které jsem při koupi přehlédl a pak mne překvypily až po čase kdy jsem je musel řešit......

Zkontrolujte zda souhlasí vše podle TP řádek po řádku všechny údaje, nejenom identifikační údaje!
1 - typový kód motoru, nechte si ukázat kde je a pokud nesouhlasí kód s TP nebo není k nalezení, je auto technicky nezpůsobilé, projdete evidenčkou ale ne STK!, nebral jsem na to nějak zřetel, nedůležité je však jen sériové číslo, typ musí souhlasit...... dá se to přepsat v TP ale jen typy které povoluje výrobce, jsou s tím pak ale zbytečné problémy

2 - rozměry pneumatik a u našich aut hlavně jejich index nosnosti, pokud zjistíme nižší (nepovolený), což je častý případ, jsou pro takové auto bezcené, klidně se prodávajícího zeptejte kolik stojí taková sada pneumatik a žádejte tuto částku slevit z ceny ;-) , proč to píšu - často jsou na autech o něco širší nebo větší kola, to by mi až tak nevadilo, ale index nosnosti je nějaká bezpečnostní hodnota a vědomě prodávat auto takto ošizené na bezpečnosti a neupozornit na to budoucího majitele je ............. NO COMENT! to si nenechte líbit, to je jako prodávat auto bez gum, kdo to kdy viděl :lol: , taky jsem se jen podíval na vzorek a hotovo... a neminula mne předčasná investice do jiných pneu.......

Další věc kterou jsem si hned nevšiml, byly bezpečnostní pásy na sedadlech druhé a třetí řady, každý pás musí mít svůj protějšek do kterého se zapíná, k mému překvapení jsem zjistil, že ať sedadla přeskládám jakkoli, vždycky se buď jeden pás nemá kde zapnout nebo je zapínání na opačné straně....... původní majitel dokoupil pár sedadel a jezdil v druhé řadě jen se dvěmi, ale prodával ho se všemi sedadly a neupozornil mne na to.......

Tohle nejsou až tak vážné nedostatky, které by snad byly neřešitelné a které by byly důvodem se takové koupi vyhnout, ale dříve nebo později na ně narazíme a budeme je muset řešit za své peníze. Pokud takové zjistíme hned při koupi, můžeme buď žádat o jejich odstranění, nebo chtít odpovídající slevu, nebo alespoň chtít vysvětlení proč je tomu tak a jaké problémy nás můžou potkat........

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od Shemik »

Bitvi píše:Preju Ti,aby to bylo bezproblémový auto.Hlavně to nenechávej píchnout na PC 8),aby nebylo zase nějaký překvapení.
Bitvi:
Prave naopak, to jsem udelal jeste pred koupi, bez toho uz bych dnes zadne auto nekoupil, protoze tomu prekvapeni bych se driv nebo pozdeji stejne nevyhnul, tak jsem nechtel kupovat zajice v pytli. Vse bylo ok, ukazalo to par blbosti, jako ze filtr FAP je naplneny z 25%, nebo ze chybi RJ pameti polohy prednich sedadel, kterou to ale nema z vyroby, protoze to pametove sedadla nema ve vybave, ale jinak vse a hlavne dulezite veci jako motor a prevodovka byli ok. Museli tu diagnostiku delat predemnou, takze jsem jim koukal pod ruce, jak to tam vsechno naskakuje. :lol:

Byli ze mne drobatko na prasky, jel jsem si pro auto na 16.00 h a s autem jsem odjizdel po 20.00 h. Nechal jsem auto prevezt do servisu Peugeot a tam si jej zvednout, projit spodek, zkouknout plasty okna data vyroby, motor, cinnost prevodovky (100 km zkusebni projizdka :lol: ), udelat tu diagnostiku (predemnou), nakouknout pres PC do celoevropske databaze Peugeotu primo na tohle auto, kdy, kde, s kolika najetyma km a s cim bylo na servisnich prohlidkach (skutecne tam vse bylo zaznamenane). Origo servisku mi taky dali, o jeji pravosti nemam pochyb, mam doma experta na rozeznani padelku. :lol:

Po te prohlidce se ukazalo, ze asi opravdu (jak celou dobu tvrdili) nic neskryvali a jen uz chteli frcet domu, byli tam se mnou do vecera 3 lidi, prodejce, majitel toho servisu Peugeot a technik. No rikali, ze tak paranoidniho nakupujiciho tam jeste nemeli. Zpocatku se trochu kroutili, protoze prave skoncila pracovni doba a byli na odchodu domu, mysleli si, ze slozim dengy a odfrcim, ale kdyz jsem zacal diktovat co vsechno chci videt a proverit a vyzkouset, tak valili oci, ale byli v pohode, rekl jsem jim co uz jsem zazil a byli chapavi a vstricni. Chtel jsem je odmenit za to zdrzeni, ale nevzali si ani ň. :lol:

Myslim, tam bych se nebal kupovat i dalsi auto, ale jak uz jsem psal, nechci to zakriknout, zatim je vse ok, ale vic ukaze cas. Az s tim nalitam par tisic (prvni tisic uz mam za sebou), tak tady tu firmu s klidem doporucim ostatnim, ale nechci se ukvapit na vrub ostatnich, tak radsi jeste az po par tisicich bez potizi. Jinak sami rikali, "je to starsi auto, takze Vam nemuzeme slibit, ze se neco nevyskytne, nejspis ne, ale kdyby precejen ano, tak prijedte a do 6 mesicu od prodeje to vyresime v ramci prodejni ceny." Jinak pred prodejem udelali komplet rozvody, vymenu brzdovych lanovodu a jen polestili lak, nic jineho pry nebylo potreba, protoze to v Belgii jezdilo na pravidelne servisni prohlidky a udrzby. :lol:

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od ruza »

Vím, že se budeš bránit, ale tu firmu bych fakt ocenil, za pár dní už pro mě bude pozdě...
Aspoň SZ. :wink: moc prosim

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od Shemik »

Mas SZ, domluvime se v telefonu. 8)

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od ajo »

Zaujemcovia o jazdené auta!!
Zopár užitočných rád ako koupit a neprohloupit. http://www.zdruzenie-sova.sk/
Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od abeljozef »

Dalsi nekonecny bazarovy pribeh je tu: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008061502

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od widle »

vwelmi zajímavé.......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

J.A.M.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.02.2009 12:18

Oklamán aneb jak jsem koupil našeho šaránka

Příspěvek od J.A.M. »

Po zjištění že se nám nevejde kočár do kufru Primery padlo rozhodnutí o koupi něčeho většího.Styl SAG se mi líbil už dřív tak volba byla jasná.Na inzerát ve znění
,,VW SHARAN 19tdi 85kwmodel 02 comfortline,naj.140000km,stř.metal.pal.pc,tempomat,př.sedačky vyhřívané,climatronic,ABS,ASR,ESP.Nutno vidět.
239tisíc."
jsem zavolal,telefon mi zvedl p.BOČAN JAN z městečka AŠ.Po dohodě s tímto pánem a vyřízení půjčky jsme se vydaly směr Františkovy Lázně kde mnělo naše vysněné autíčko stát.Mimochodem to z našeho bydliště bylo 250km a to letos v lednu takže nic moc.
Natěšený jsme z přítelkyní dojely k autobazaru YESCARS o půl hodky dřív než bylo dohodnuto tak jsme koukaly jestli někde stojí náš sen ale kde nic tu nic :cry: po hodince dorazil onen p.BOČAN a světe div se bez šaránka z vysvětlenim že tam je letní nafta ,,jak ji tam mohl nechat :x " a že nás k němu doveze.Zmrzlí a už celkem rozladění jsme kývly.Autíčko bylo v dalším bazáči v Chebu,olezlý námrazou,skvělá kamufláž na menší oděrky.Ovlivnění začínající znaveností,zimou a rozmrzelostí z chodu celé věci jsme si náš sen zkoukly ,, :oops: chyba,bez běžícího motoru !!!jsem neodhalil 5nedostatků-nefunkční klima,ESP,nefunkční servomotorek ovládající klapky v topení,absenci výhřevu sedaček a tempomatu."Ve snaze urychlit chod celé věci jsme slepě kývly na nabídku p.BOČANA že nám šaránka po zprovoznění doveze domu.Po té jsme odjely se smíšenýmy pocity a téměř omrzlinami domu.
Dle dohody nám p.BOČAN našeho mazla dovezl z tím že je slabší váha vzduchu ale že ji už objednal a do týdne mi ji grátis pošle.
Došlo k podpisu smlouvy bez jakékoli zkušební jízdy :oops: z lítosti nad p.BOČANEM že ho čeká ještě jízda zpět :( .
Ještě ten den jsme z přítelkyní naší malou dcerou podnikly v naší chloubě výlet po okolí a hle na co jsme přišly,odmlžit okna nemožné-nefunkční servomotorek na klapky,ohřát si hemeroidy nemožné-absence výhřevu sedaček,možnost ustálené rychlosti nemožné-absence tempomatu,po většinu jízdy svíticí ESP.Násldoval telefonát p.BOČANOVI,po přátelské dohody aspon z mé strany,p.BOČAN slíbil zaslání již zmíněné váhy,čidla ESP a to grátis,tempomat,výhřev sedáků a verzi comfortline si prý vymyslelo inzertní oddělení Anonce :roll: .Na slíbené věci čekám již měsíc a nic :cry: .tak náš fyzycky i papírově Higline miláček papá korunky ale stejně ho milujem.
Tak závěrem pro všechny důvěřivé dobré duše-bacha na dovozce a prodejce jako je :gey: p.BOČAN JAN ze západočeského městečka AŠ.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Oklamán aneb jak jsem koupil našeho šaránka

Příspěvek od Bastard »

Sorry, ale na toto můžu napsat jenom to, že to je vaše blbost, kupovat auto na pas blind... Takto se auta už dávno nekupují. Místo dobrého slova na řadu přichází diagnostika a zkušený mechanik s sebou... Nehledě na to, že na internetu se povalují tuny návodů, na co dát při koupi pozor, na každý typ auta minimálně 3 konkrétní návody + tady na fóru jsou lidi, kteří autům rozumí a jsou ochotni poradit, případně tam zajet s vámi za flašku... Teď už se dá jedině plakat nad rozlitým mlékem, nebo okamžitě odstoupit od smlouvy, ale to by byly dost velký tahanice. To už by se možná vyplatilo dát to auto dohromady.

No, příště už takovou chybu neuděláte... :?

J.A.M.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.02.2009 12:18

Re: Oklamán aneb jak jsem koupil našeho šaránka

Příspěvek od J.A.M. »

Ted sem už chytřejší,a vím že věřit se má jen sobě.Jsem odhodlán do toho našeho autíčka ještě pár korun strčit,máme ho totiž moc rádi.V době tý slavný akce sem ani netušil že nějaký VWforum existuje,jinak bych si pro radu určitě přišel,pro ty prachy se to vyplatí :oops:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od Shemik »

JAMe,
cece co na to rict. Vidim, ze jsi poucen a doslo Ti, ze jsi jednal mirne receno, velmi velmi nechytre. Vis ono to upozornovani na nejakeho konkretniho podvodnika snad ani nema cenu, pac dneska jich je takovych, alespon z tech zaplotovych a soukromych prodejcu, mozna vice nez 80%. Cece zaplatit auto bez projizdky, to se rovna svatbe po telefonu s nekym koho jsi v zivote nevidel. Koukni na prispevky z pocatku tohoto tematu a doufej, ze to auto nespolkne moc penez. Podle toho pises ale vykazuje vsechny znamky toho, ze neco jeste jiste spolkne. Kdyz budes mit stesti, tak nebude moc, ale ver tomu, ze zaplatit na opravach stejnou cenu jako pri koupi nejsou zas tak ojedinely pripady. Drzim Ti palce, aby to tak nebylo :?

Cece ale pokud jsi to kupoval nedavno, tak bych se zas tak uplne nevzdaval moznosti odstoupeni od smlouvy :idea: :!:

Puvodne jsem to chtel dat jinam, ale nakonec jsem Tvuj prispevek dal prave dotohoto tematu pro pouceni ostatnim nezkusenym kupujicim. Sam jsem tez pri koupi meho prvniho Sharana tak trochu skocil na spek a stalo me to nemale penize, ale ten Tvuj kousek pri koupi je opravdu ucebnicovy priklad toho, jak auto nekupovat. Neber to spatne, sam jsem naletel a nezkusenost neni nic ostudneho, ale doufam, ze z Tveho pribehu se alespon pouci ostatni potencialni zajemci o ojeteho SAGa a meli oproti Tobe a me to stesti, ze na tohle forum narazili jeste pred zaplacenim auta. 8)

Jen pro ilustraci, ja jsem se z prvni koupe poucil natolik, ze druhe MPV jsem kupoval 4 a ctrvt hodiny s kompletni diagnostikou, 100 kilometrovou projizdkou, autem na zvedaku, mechanikem za zady, atd atd. Byli z toho ze me drobet mimo, ale za 8 mesicu jsem krom normalnich udrzeb akorat vymenil jednu zarovku ve svetle :lol:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od abeljozef »

Dalsi evergreen od AAA auto.


Nechapem preco tam nevrazia kuklaci a nezavru im to. To iste DAREX. :?


http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007092301" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“