ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
sedkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od sedkooo »

To bol chlapik co opravuje alternatory. Nemal na to vybavenie. A netreba ten kabel menit? Kam az vedie, prosim? Podarilo sa mi zistit, ze je to asi tento kabel 7M3971235D. Prikladam aj obrazok.
192972040.jpg

Uživatelský avatar
sedkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od sedkooo »

Ahojte

tak odpoviem sam sebe :) Problem bol v ukostreni motora, cierny tucny kabel, ktory ide z baterky na blok motora kusok od startera. Bola tam povolena matica, ktora drzi kabel na motore, takze stacilo prebehnut drotenou kefou a dotiahnut a uz opat vsetko funguje ako ma:)

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od Vytvarnik »

Ahoj všem. Jedna z mála věcí, která na mém 17 letém Sharanovi fungovala bez problémů bylo dobíjení. A dnes to už neplatí. Odjížděl jsem z práce a po pár metrech se rozsvítila kontrolka dobíjení a nápis "do dílny". Zastavil jsem, pohledem se ujistil, že tam je klíňák a že se alternátor točí. Pokračoval jsem v cestě (mám to 30 km, tak jsem věřil, že dojedu). Asi po 15 km začaly vadnout kontrolky, po 20 km zhasly úplně a přestaly fungovat budíky. Auto statečně jelo a náhle se vše zase rozsvítilo, jen kontrolka dobíjení svítila dál. Zastavil jsem na poště, pak normálně nastartoval a jel pár km po Praze. A opět to samé až do úplného zhasnutí. Stačil jsem zaparkovat, jen se zamknutím byly problémy :-)
Mám zoufat? Nebo je šance, že to je nějaká blbost?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od michall »

No to je dost, že se taky ozveš :-)

Takhle těžko říct, chce to změřit napětí na baterce nebo altíku bez motoru a pak s motorem na volnoběh, při otáčkách a při zatížení (světla, výhřev oken, ... prostě nějaký žrouti elektriky). Příp. pokud máš tu možnost i proud, který teče z altíku. Taky mrkni na tu malou pojistkovku v motoru, jestli ti už neukápla dolů. No ... a podle výsledků můžeš měnit vadné díly - pojistkovku, očka, altík, regulátor, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od Vytvarnik »

No, původně jsem se chtěl zastavit i u tebe, už jsem koukal k tobě do ulice, ale nakonec jsem pokračoval dál :-) Jako první kouknu na ty pojistky, ale až odpoledne, až mě vlak z Řevnic dopraví do stověžaté matičky :-)

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od Vytvarnik »

Tak, od minulého týdne mám nový alternátor. Vše funguje, zřejmě i dobře dobíjí (kontrolka nesvítí), startuje to i v tomto mrazu, ačkoliv je baterce 6 let a až dnes....
Jdu přeparkovat auto (od včerejška jsem stál na modré zóně, kde mohu stát jen do nedělní půlnoci), nastartoval jsem na druhý pokus a jel objet pár ulic a hledal místo. Ztvrdnul mi brzdový pedál a brzdilo to nic moc a po chvíli motor chcípnul. Když jsem ho chtěl nastartovat, tak s ním baterka skoro ani neotočila.
Co to má být? Nějaké tipy? Díky.

Uživatelský avatar
Caprfild
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2013 16:00
Bydliště: okres Tachov

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od Caprfild »

Ahoj. Potřeboval bych prosím poradit. Při jízdě mi poblikávají přední světla. Čím to může být ? Budík na dobíjení ukazuje,že to normálně dobíjí. Může to dělat alternátor ?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od michall »

Chce to lokalizovat problém. Budík na palubce je jen orientační měřidlo, krátké výkyvy napětí nejspíš neukáže. Pokud problikávají jen při jízdě, může být chyba v nějakém spoji (otřesy). Pokud problikávají za chodu motoru, ale i když auto stojí v klidu, může to být altíkem (a to by nejspíš problikávalo všechno, vč. zadních světel, palubky, ...). Předpokládám, že při klidu auta i motoru svítí bez problikávání. Ještě mě napadá, že podobný projev nastává, když se klepe vlákno žárovky, tj. mění svoji polohu v ohnisku paraboly a to může vypadat jako problikávání. To je pak chyba žárovky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Caprfild
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2013 16:00
Bydliště: okres Tachov

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od Caprfild »

Problikávání předních světel bylo většinou při jízdě,ale včera se mi to stalo i když jsem stál na místě. Dnes se mi to stalo znovu a všiml jsem si,že problikla i přístrojovka což se předtím nestávalo. Závada se většinou objevuje až když se zahřeje motor.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od michall »

Tak v tom případě tipuju nějaký studeňák, který se s teplotou projeví více. Mrkni na silové spoje na baterce, altíku, ukostření motoru, pojistkovku, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas8870
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.01.2018 16:45

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od tomas8870 »

Ahoj, nedávno mi odešli uhlíky ve startéru a spálilo mi to i tu cívku která je v něm. Tak jsem z vrakoviště sehnal funkční a od té doby mi nefunguje dobíjení. Mohlo by to mít něco společného s tím startérem? Popř. kde začít, nějaká pojistka, relé, kabel? Kostru od altíku už jsem kontroloval, je přichycená na jednu tu matku kterou je přichycenej startér (očištěno, dotáhnuto) Nemůže to být třeba v baterii? Mám ještě ten model kde jsou ty velký pojistky u CE, nikoliv u baterie. díky moc, auto potřebuji co nejdříve.
VW Sharan - 1.9 TDI 81kw, rok 1998

Patrik heger15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.07.2020 23:20
Bydliště: Svitavy

ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Patrik heger15 »

Zdravím jdu si pro radu můžu nahradit altik když jsem tam měl 120A za 90A na obou je 14 v díky za odpověď..

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od hiero »

mozes..ja som miesto 120 dal 140😂 pidstatne je jeho vystupne napatie...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Podle me ne, protoze tech 120A tam je z nejakeho duvodu, treba velka vybava nebo 2. baterka pod spolujezdcem. 90A asi fungovat bude, ale za urcitych okolnosti muze fungovat na hranici moznosti. Napeti bude vzdycky asi 14V, u osobaku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od hiero »

bude predsa vykonova rezerva...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“